Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 32   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życzenia Świąteczne  (Przeczytany 88592 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« : Grudzień 11, 2010, 00:36:53 »

Kochani Forumowicze Uśmiech!! Gdzie spędzicie najbliższe Święta i jakie są Wasze oczekiwania?
Dla mnie najważniejszą częścią Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd (wielogłosowo). Już się nie mogę doczekać na te rodzinne muzykowanie... a jedzenie i prezenty to tylko dodatek do którego nie przywiązuję większego znaczenia.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Buziak
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 11, 2010, 11:55:40 »

Od kilku lat święta spędzam tylko z moim synem i siostrą, więc grono BARDZO kameralne. Co najsmutniejsze nie ma już pięknych głosów moich rodziców (cóż to był za duet!!!)
W tym roku, może będzie jeszcze moja córka z wnuczkiem i mamy nadzieję na przylot zięcia. Zobaczymy jak się to ułoży...
W każdym razie trzyosobowe święta to już nie TO! A kolędy mogę sobie pośpiewać w kościele, jeśli się mocno trzymam i nie wzruszam się do łez. Płacz
Jakie piękne były święta, kiedy do dziadków zjeżdżała się cała rodzina (czasem było 20 osób), pod stołem leżała wiązka siana, w której baraszkowały dzieci, a dorośli snuli cudowne opowieści... i oczywiście wszyscy śpiewali kolędy. Dziadek intonował "Bóg się rodzi" a potem już wszystkie inne, nawet te dzisiaj zapomniane. Niestety te czasy to już tylko piękne wspomnienia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:01:48 wysłane przez ewa578 » Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 11, 2010, 12:03:42 »

Bodku, a dla Ciebie, spóźnione, ale baaardzo serdeczne życzenia urodzinowe, niech Ci się szczęści! Buziak
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 11, 2010, 12:34:41 »

A ja mam "duże święta": nasza czwórka, rodzice, teściowa, teściowie mojej siostry, moja siostra z rodziną - w sumie 5 sztuk, szwagier, szwagier siostry z rodziną - kolejne cztery sztuki. Wigilia jest u nas, albo u siostry (mieszkamy dom w dom) - naszych mam już nie "ekspoloatujemy" przy przygotowywaniu wieczerzy, choć zasadą jest, że moja matuś robi pewnie ze trzysta uszek do barszczu, papa - kapustę z grochem (palce lizać!) a teściowa siostry najlepsze pod słońcem pierogi z kapustą.  Resztą pracy dzielimy się z siostrą. Jak ja robię ryby, to siostra gotuje barszcz i grzybową, robi surówki, sałatki lub odwrotnie. Nasza młodzież i dzieci - w przedziale od lat 20 do 3 - sprzątają, przenoszą z domu do domu talerze (kupiłyśmy swego czasu z siostrą takie same serwisy o teraz, kiedy trzeba mieć wiele nakryć po prostu je łączymy - polecam pomysł) i co pięć minut średnio zastanawiają się jakie to też będą prezenty.   W domu pachnie od jodłowych gałęzi (choinki sztuczne), migocą światełka i od rana płyną kolędy i brzmi świąteczna muzyka, niekoniecznie kolędowa. Co chwilę pika dźwięk SMS, bo od rana przychodzą życzenia. A potem jest modlitwa i opłatek i życzenia, od których czasem robi się wilgotono pod powiekami. Potem jest wielka kolacja, na rzecz której cały dzień każdy oszczędza żołądek. Towarzystwo męskie w garniturkach, żeńskie w strojach niecodziennych, płomień świec drży w cichutkim dźwięku kolęd z radia. A potem kolędujemy my. Młodzież trochę się czai, więc jeszcze ciągle nieśmiało, ale jednak kolędy śpiewa. Siostrzenica gra na pianinie, ja i siostra czasem na gitarze. Śpiewa się i na głosy i unissono. Potem znów są prezenty. Każdy opakowany kolorowo i każdy zaopatrzony w karteczkę napisaną wierszem (to już moja spcjalność) - choć jest to zdecydowanie wiersz częstochowski. Odczytuje się te wierszyki, dzieciaki roznoszą prezenty adresatom a potem każdy ma obowiązek zaprezentować co dostał i jeśli to jest np. ciuch, to oczywiście musi ubrać. Bywało tak, że na koktailową sukienkę zakładałam więc piżamkę, którą mi Gwiazdka przyniosła, na wyczesany włos czapkę a na cieniutkie pończochy bamboszki - żaby. Stan po założeniu prezentów jest oczywiście najczęściej skwapliwie obfotografowywany przez usłużnych papparazzi. Potem dorośli piją kawkę, dzieciarnia buduje z otrzymanych klocków i zaczyna się ta spokojna część wieczoru, kiedy to toczą się pogwarki i ogólne i kameralne. Naczyńka myją się w zmywarce. Po jakiejś gopdzince panowie "coś by zjedli" więc zjadają i płyniemy pomalutku do Pasterki, na którą wędrujemy gremialnie, czasem nawet z cicha pośpiewując kolędy. Jedyna taka noc w roku. Może to i sentymentalno-sielankowy obrazek ale lubię te nasze Wigilie i czekam na nie cały rok.  
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 11, 2010, 13:08:19 »

Moje Święta Bożego Narodzenia?

Spędzam z żoną i synem, moim tatą, moją siostrą i jej młodszym synem

zawsze Wigilię i Pierwszy Dzień Świąt.

Rano w Pierwszy Dzień Świąt odwiedzamy też rodziców żony.

A w Drugi Dzień Świąt odwiedzamy rodziców żony i domy rodzin braci i sióstr żony.

Oczywiście syn ćwiczy już dwa tygodnie wcześniej granie kolęd na keyboardzie.

Przy akompaniamencie goście zachęceni melodią ochoczo podejmują śpiew.

Choinkę zawsze mamy żywą.


Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzień 11, 2010, 14:10:00 »

A ja mam z okazji tego wątku takie pytanko.
Najpiękniejsze moje swięta były u dziadków jak byłam mała.
Mój dziadek zawsze śpiewał kolęde, której już nigdy po tym nie słyszałam.
Może ktos ją zna:

To szło mniej więcej tak:

Tusząc pasterze, że noc już blisko wygnali bydło na pastwisko,
pod bory, pod bory, pod booory,
dalej nie pamietam
i refren
A bydło jadło, jadło, jadło potem sie pokładło..

Dalej nie pamietam, ale wierzę w Was...
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2010, 15:21:08 »

Mój dziadek zawsze śpiewał kolęde, której już nigdy po tym nie słyszałam.
Może ktos ją zna:
Tusząc pasterze, że noc już blisko wygnali bydło na pastwisko,
pod bory, pod bory, pod booory,
Dalej nie pamietam, ale wierzę w Was...

http://spiewnik.katolicy.net/index.php?topic=2468.0
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 11, 2010, 16:26:40 »

Dzieki kochana .ten link sie nie otwiera ale wiem,gdzie juz jest dzeki, to dla mnie piekny prezent
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Grudzień 11, 2010, 17:14:48 »

Jak się zrobiło cudownie od Waszych opowieści!!! Kochani, cieszcie się takimi świętami, póki je macie! To wielkie szczęście! Buziak
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : Grudzień 11, 2010, 17:46:22 »

I ja, podobnie jak Ewa, dogrzewam się Waszymi opowieściami... W moim domu nie było zwyczaju kolędowania. Raczej ich się po prostu słuchało z płyt, z radia. I to głównie przed świętami. Ich dźwięki poprzedzały też chwile zasiadania do wieczerzy. Ale i na wiele dni wcześniej wprowadzały w nastrój Świąt. Czasami także, którys z synów (na ogół starszy)  - intonował podczas wigilii na skrzypeczkach kilka z kolęd - i na tym się kończyło. Ale moje muzyczne święta - to nie tylko kolędy. Zawsze w te dni miałem swoją ulubioną piosenkę Czerwonych Gitar "Jest taki dzień". Do dzisiaj - to mój ukochany przedświąteczny motyw, przy którym serce rośnie i dusza pięknieje.
I dlatego, i własnie - mam dla Was już teraz mój muzyczno-obrazkowy świąteczny prezencik. Mam nadzieję, ze będzie to jeden z pierwszych, które otrzymacie od swoich bliskich pod choinkę nadchodzącej Gwiazdki...

http://www.youtube.com/watch?v=LGatri-28NU
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Grudzień 11, 2010, 17:52:06 »

Oj, Januszu, znów mnie uprzedziłeś!!!! To również moja ulubiona, wigilijna piosenka, którą zamierzałam Was powitać w ten szczególny dzień. Trudno, wymyślę coś inego.
Ale tak naprawdę, baaaardzo Ci dziękuję! Rozczuliłam się do łez! Uśmiech
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Grudzień 11, 2010, 18:27:56 »

przepraszam, że w tym wątku ale nie ma czasu szukać innego:


oderwijcie się teraz od forum i włączcie TVP2, właśnie trwa: (do 18:00)

http://tv.wp.pl/opisdlg.html?prid=23530576177&name=Tourne

film dokumentalny "Tournée" naprawdę świetny i wpisuje się w to czym chcemy by było to forum! 

Naprawdę warto to obejrzeć!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Grudzień 11, 2010, 18:54:35 »

już się skończył,
trudno uwierzyć, że w TV w normalnych godzinach puścili tak świetny dokument

można było czytać z twarzy dzieci czym jest muzyka, wyobrażacie to sobie - świetni polscy muzycy
grający i śpiewający w wiejskich szkołach?

świetny film! i ile było w nim humoru  Duży uśmiech ?  najlepszy był Piotr Pławner - naprawdę mnie ubawił

polecam na przyszłość!
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Grudzień 11, 2010, 19:04:40 »

...mam dla Was już teraz mój muzyczno-obrazkowy świąteczny prezencik. Mam nadzieję, ze będzie to jeden z pierwszych, które otrzymacie od swoich bliskich pod choinkę nadchodzącej Gwiazdki...

http://www.youtube.com/watch?v=LGatri-28NU

No... Janusz!
Piękniejszego teledysku nie widziałem!

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Grudzień 11, 2010, 19:22:34 »

Piękny ten Świąteczny teledysk od Janusza Uśmiech. Najbardziej podobała mi się kartka z życzeniami na końcu - choć z małym błędem ("formu"), dzięki. Januszu czy opracowanie takiej kartki jest trudne? (może też pobawię się czymś takim...)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 32   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft nocneigraszki loups wataha-wilkow-nocy airpol