Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ach, co za piękna zima ::)  (Przeczytany 17969 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Grudzień 06, 2010, 14:16:20 »

Nie przejmujcie się tak irlandzkimi konikami. Polska już od wielu lat jest piętnowana za
potworne warunki w jakich transportuje konie na rzeź m.in. do Włoch.
Jak ktoś jest wrażliwy to proszę tego nie oglądać.

http://www.youtube.com/watch?v=WIYVF4YXJrU
Zapisane

gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Grudzień 19, 2010, 21:14:00 »


Nie wiem, gdzie zapukać, to zapukam do Janusza....
Dzisiaj o 20.30 na TV Mezzo jest "Sen nocy letniej" znanego Felixa - balet! Oglądam koniecznie, obojętne, jak zrobione.
Muzyka chyba będzie ta sama...  Niezdecydowany
 Uśmiech
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : Grudzień 19, 2010, 21:21:22 »

Znaczy, za 5 minut, więc lecę Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #78 : Grudzień 19, 2010, 22:48:13 »

Nie wiem, gdzie zapukać, to zapukam do Janusza....
Dzisiaj o 20.30 na TV Mezzo jest "Sen nocy letniej" znanego Felixa - balet! Oglądam koniecznie, obojętne, jak zrobione.
Muzyka chyba będzie ta sama...  Niezdecydowany
 Uśmiech

no tak, Gandarwo, ale ja, nieborak, nie mam mezzo  Smutny
Proszę, obejrzyj Felixa do końca (razem, jak widzę z Moniką) i przynieśc mi potem kilka schwytanych fluidów  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Grudzień 20, 2010, 00:43:32 »

no tak, Gandarwo, ale ja, nieborak, nie mam mezzo  Smutny
Proszę, obejrzyj Felixa do końca (razem, jak widzę z Moniką) i przynieśc mi potem kilka schwytanych fluidów  Uśmiech

Obejrzałam w znacznej większości. Całkowicie nowoczesne spojrzenie na Szekspira i Felixa. Jakem zachowawcza co do teatru, a juz klasyki zwłaszcza, tak ta inscenizacja podobała mi sie ogólnie, jak kilka innych na TV Mezzo. Doskonali tancerze, pewna wizja całości, kostiumy, scenografia --- jednak tyle zostało dodane do Mendelssohna, chyba fifty - fifty... a może nawet więcej.... Atmosfera mocno erotyczna, do czego akurat ten dramat wielkiego Wiliama świetnie się nadaje.
Pewnie bym sie zdziwiła, gdyby tego nie było, gdyz teatry operowe prześciguja się w pomysłach na  "nowoczesność". A jak bohaterką jest kurtyzana, to pewne, że będziemy widzieć arie primadonny na stole (leżąc na wznak) w przykusej sukience. Mówie tu o pewnej estetyce, nie o walorach artystycznych - swego rodzaju przerost formy nad treścią. I chyba w tym Śnie nocy letniej z Francji musiało tez coś takiego byc, gdyz pod koniec po prostu mnie znużyło ono przedstawienie, mimo wszystko. Więc nie wiem, czy Marsz weselny był...   Z politowaniem Zawstydzony Smutny Duży uśmiech
Ładny pomysł z poruszaniem sie Puka po scenie - ogromnej! Nie wiem, jak się nazywa taki pojazd-platforma na dwóch kółkach (quaad?), jakim jeżdżą ochroniarze na dużych  przestrzeniach; więc czyms takim przystrojonym w płatki kwiatowe rzeczony Puk jeździł i rozsiewał swoje dymy psotne...


 
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #80 : Grudzień 21, 2010, 22:57:51 »

Obejrzałam i ja. I jestem wprost zachwycona poziomem tanecznym, precyzją wykonania, choreografią. Tancerze byli dobrani nie tylko pod względem technicznych umiejętności, ale też ze względu na estetykę. Wspaniale się patrzyło na piękne kształty tancerek i tancerzy. Absolutna zgoda, co do tego, że spektakl był nasycony erotyzmem, ale nie wulgarnym, a raczej wysublimowanym i delikatnym.
Sceneria prosta, ale mocno przemyślana, oszczędna, surowa, nie odciągała uwagi widza.Stroje doskonale zaprojektowane z pomysłem i smakiem i wciąż surowością podobną scenerii. Bez żadnych wątpliwości widz wchodzi w świat bajeczny i przeciwstawny mu świat ludzki.
Nie mogłam się oderwać od ich tańca, choć w niektórych miejscach przeszkadzała mi psychodeliczna muzyka. Czasem to były tylko dziwne dźwięki, jakby szelestu papieru, lejącej się wody, szybkiego przewijania taśmy, odgłosów ulicznych itp. W niektórych momentach kakofonia dźwięków poważnie dawała we znaki. Być może jestem tradycjonalistką.
Owszem marsz weselny zdarzył się, ale na krótka chwile Uśmiech

Generalnie pozostaję pod mocnym wrażeniem wydarzenia scenicznego, jak i moja rodzina, która na początku niechętnie, a potem wciągnęła się w fabułę Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #81 : Grudzień 21, 2010, 23:34:52 »


Gandarwo i Moniko, dzięki, dziewczyny, za schwytanie ulotnych motyli i tak piękne ich wklejenie do albumu. Trzeba będzie Wam zlecać takie łowy trochę częściej :-)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Grudzień 22, 2010, 02:49:42 »

Tę psychodeliczną muzykę w tym balecie odebrałam jako dźwięki letniej nocy - szepty, strumyki, szum lasu, szmery drzew, jakieś zwierzaczki, może ulica....? Może trochę upraszczam - sporo tego było; też takie przeciwstawienie muzyce Mendelssohna.
Tak, taniec hipnotyzował i magnetyzował - znakomici tancerze. Chapeau  bas!
I ta wizja całości - często zachwycają mnie przedstawienia nadawane na Mezzo ze względu na przemyślana wizje całości i doskonała pracę realizacyjną.
 Buziak
Powtórka jest dziś o 13.00.  Uśmiech
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Grudzień 22, 2010, 08:38:22 »

Po takich opisach
gandarwy i Moniki,
aż żałuję, że nie mam TV Mezzo...

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #84 : Grudzień 22, 2010, 12:15:00 »

Z chęcią bym powtórzyła spektakl. Lubię oglądać kilkakrotnie, ponieważ z każdej powtórki łowię coś nowego, coś co poprzednio umknęło mojej uwadze. W przypadku spektakli tanecznych jest to szczególnie ważne. Moja uwaga jest mocniej wytężona niż na innych spektaklach. Żąda tego ode mnie powinność wobec ciężkiej pracy tancerzy. Po za tym mam wielką przyjemność w analizowaniu choreografii, powiązaniu jej w muzykę i fabułę.
Dzisiaj jednak nie mogę powtórzyć. O 15 pędzę na próbę, a o 17 na spektakl organizowany przez Fundację Amenouzme w Nowohuckim Centrum Kultury.

Tu więcej informacji:

http://www.cosiedziwisz.blogspot.com/

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Luty 23, 2011, 20:00:57 »

"Mróz pazerny" pisał Edward Redliński w Listach z Rabarbaru, a także "śniegi na polach zsiniały z zimna". Powolutku zbliża się czas pożegnania wątku na długie miesiące  Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Luty 23, 2011, 21:25:26 »

o tak, już niedługo...Uśmiech
Póki co u nas nad ranem było -23:(
Niedługo znów trzeba będzie wygramolić się z ciepłego fotela, zostawić książkę, herbatę, ciepły koc,
opuścić przytulne, brzmiące cichutką muzyką schronienie i wyjść z Kajetanem na wieczorny spacer
i znów zobaczyć i usłyszeć to: Mrugnięcie))
http://www.youtube.com/watch?v=11Gs-rfPPis
Zima jest fantastycznie piękna, ale to nie jest bliskie nam piękno, rozgrzewające serce;
to piękno doskonałe, ale groźne, piękno, które może zabić... Wspaniała, majestatyczna śmierć...
Można się nią ostrożnie pozachwycać przez krótki czas. Ale ja już tęsknię, kiedy doskonałość bieli
rozbije się na mieniącą się tęczę liściasto-kwiatowych barw:)))


Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Luty 23, 2011, 21:45:16 »

Od wczesnego dzieciństwa uwielbiałam bajkę "Królowa śniegu". Wydaje mi się, że mogłabym mieszkać w Finlandii czy na Alasce. To jeśli chodzi o teorię  Duży uśmiech
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Luty 23, 2011, 21:54:51 »

Asiu - Pięknie
przez Twoje zwerbalizowanie
zobrazowanie ciepła
i zobrazowanie Zimy
i do tego ładny teledysk i
cudowna muzyka.

Ja podobnie
może nie przy tak wielkim mrozie
niedługo wyjdę z pieskiem
na spacer
podziwiać
niebo i ziemię.

Beato - wymieniłaś jedną z najlepszych bajek świata.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Luty 23, 2011, 22:05:00 »

http://www.youtube.com/watch?v=U4_C_pAw6g4
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

legowiskadlakota alchemistsproject mundotelenovelas wilczezycie sonsofhodor