Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63780 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Grudzień 22, 2010, 13:15:04 »

A mnie nikt nie pocałuje pod jemiołą Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz Płacz
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Grudzień 22, 2010, 20:55:22 »

Cytuj
Święta Bożego Narodzenia zwano także Godami lub Godnimi Świętami. Rozpoczyna je wieczór wigilijny, a kończy dzień Trzech Króli, czyli 6 stycznia.

Aro, wprowadziles fajna atmosfere. Dziekuje Ci za to
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Grudzień 22, 2010, 21:39:52 »

Nie płacz Teresko, mnie też! A może jednak???
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #108 : Grudzień 22, 2010, 21:51:35 »

Dziewczyny, ja bym Was pocałował, ale moja Pani by mnie skrzyczała  Smutny
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Grudzień 22, 2010, 23:32:22 »

Apropos końca świata, jest to zabobon jak każdy inny. Padało już wiele terminów różnych kataklizmów które się nie spełniały a do sytuacji rzeczywiście zaistniałych dorabiano spektakularne teorie spiskowe. Przypomina mi się na przykład to, że wpisując pewien ciąg znaków związanych z 11.09.2001 (upadek wież WTC) i po zamianie czcionki polskiej na czcionkę symbolową na ekranie pojawiały się obrazki budynków i samolotów. Człowiek uwielbia żyć sensacją - plotki z życia gwiazd, szukanie na siłę symbolicznego znaczenia niektórych zdarzeń, wszelakie sposoby przewidywania przyszłości to od dawna chleb powszedni. Trzeba się z tym pogodzić i się do tego przyzwyczaić. Nie mogę sobie jednak wyobrazić w jakim napięciu żyć będą ludzie już za rok - z ekonomicznego punktu widzenia spodziewam się spadków na giełdach, obniżki cen aktywów trwałych - słowem będzie to genialna okazja do inwestowania - oczywiście pod warunkiem, że ludzie będą dalej wierzyć we wróżby i przepowiednie.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Grudzień 22, 2010, 23:42:47 »

Nie obawiaj się Januszu..przecież zawsze możesz to zrobić dyskretnie Chichot
Aaa ja to uczynię jawnie i publicznie. Proszę bardzo..oto dla Was buziaczek - Ewuniu i Teresko Buziak
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #111 : Grudzień 22, 2010, 23:52:57 »

Też nam, koziołku, wymyśliłeś... a gdzie tu jemioła? gdzie romantyzm?  Co? Duży uśmiech
A dyskretnie to się całuije dziewczyny, ale nie pod jemiołą... tak jakbyś niby tego nie wiedział  Mrugnięcie Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Grudzień 23, 2010, 00:16:05 »

 Chichot Chichot..przepraszam, ale całkiem zapomniałem o tej jemiole..
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #113 : Grudzień 23, 2010, 00:26:01 »

ja tu też jestem, nieśmiało przypomnę
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : Grudzień 23, 2010, 00:30:36 »

A więc dla Ciebie również buziaczek Monisiu..a nawet dwa buziaczki Buziak Buziak
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Grudzień 23, 2010, 01:27:17 »

Apropos końca świata, jest to zabobon jak każdy inny. Padało już wiele terminów różnych kataklizmów które się nie spełniały a do sytuacji rzeczywiście zaistniałych dorabiano spektakularne teorie spiskowe. Przypomina mi się na przykład to, że wpisując pewien ciąg znaków związanych z 11.09.2001 (upadek wież WTC) i po zamianie czcionki polskiej na czcionkę symbolową na ekranie pojawiały się obrazki budynków i samolotów. Człowiek uwielbia żyć sensacją - plotki z życia gwiazd, szukanie na siłę symbolicznego znaczenia niektórych zdarzeń, wszelakie sposoby przewidywania przyszłości to od dawna chleb powszedni. Trzeba się z tym pogodzić i się do tego przyzwyczaić. Nie mogę sobie jednak wyobrazić w jakim napięciu żyć będą ludzie już za rok - z ekonomicznego punktu widzenia spodziewam się spadków na giełdach, obniżki cen aktywów trwałych - słowem będzie to genialna okazja do inwestowania - oczywiście pod warunkiem, że ludzie będą dalej wierzyć we wróżby i przepowiednie.

Prawdą jest to wszystko o czym piszesz Gogusiu (chociaż z tą ekonomią miałbym pewne wątpliwości nie każdy bowiem przywiązuje do niej aż taką wagę)..Ale jeśli chodzi o przewidywanie przyszłości, to proceder ten istotnie trwa już nieprzerwanie od ładnych tysiącleci( wróżbici, jasnowidze, prorocy, nie wspominając już o słynnej wyroczni delfickiej) Wystarczy zagłębić się bardziej w samą tylko lekturę ST, by dostrzec, iż tego rodzaju działalność była zjawiskiem wcale nierzadkim i praktykowanym nader często..Wybornym przykładem może tu być chociażby Księga Yesa-yahu (Izajasza), przez jednych uważanego za szaleńca, znowuż przez innych za proroka natchnionego przez siłę wyższą..Zaś co do "końca świata", to wszystko się chyba zaczęło od pewnych apokaliptycznych wizji, spisanych przez sędziwego już wówczas człowieka - gdzieś na dalekiej wysepce Patmos (chyba niechcacy wpłynąłem jednak na nieco niebezpieczne akweny wodne..) Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #116 : Grudzień 23, 2010, 10:23:26 »

jeszcze nie, ale przepłyń może na jakąś inną wyspę Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Grudzień 23, 2010, 10:37:34 »

I widzisz Teresko, jakie jesteśmy wycałowane?! Chichot Z wzajemnością  Buziak Buziak Buziak, a że pod jemiołą, więc niech się nikt nie gniewa o takie niewinne, serdeczne dziubaski!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : Grudzień 24, 2010, 02:12:14 »

jeszcze nie, ale przepłyń może na jakąś inną wyspę Uśmiech

 Chichot
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Grudzień 24, 2010, 13:46:02 »

I widzisz Teresko, jakie jesteśmy wycałowane?! Chichot Z wzajemnością  Buziak Buziak Buziak, a że pod jemiołą, więc niech się nikt nie gniewa o takie niewinne, serdeczne dziubaski!
A  od czego wyobrażnia Buziak Buziak Buziak Buziak Buziak Buziak
Zapisane

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pandemonium falingskies wiedzmin elitserienspeedway mexicotelenovelas