Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obyczajowe, kulturowe, techniczne ciekawostki, porównania, refleksje  (Przeczytany 63414 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #255 : Grudzień 12, 2011, 15:56:24 »


Dlaczego Brytyjki co pół roku wymieniają całą garderobę?

bo lubią  Duży uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #256 : Grudzień 12, 2011, 16:29:08 »

Tak nagle polubiły, na trzy cztery, same z siebie? Ktoś wylansował taką modę. Co chwilę nowe ciuchy, nowe samochody, nowe lepsze sprzęty. Stare najlepiej wystrzelić w kosmos, po co komu starocie i szmaty.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #257 : Grudzień 12, 2011, 16:34:50 »

O przepraszam! Zapominasz, ze dzięki tym rozkapryszonym Brytyjkom wielu ludzi w Polsce i na świecie może w lumpeksach za względnie nieduże pieniądze ubrać się i w ogóle oszczędzić niemały grosz.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Grudzień 12, 2011, 17:02:59 »

Jakoś do mnie ten argument nie trafia akurat, może dlatego, że nie nabywam ubrań w lumpeksach, z niewielkimi wyjątkami w przeszłości.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #259 : Grudzień 12, 2011, 19:59:15 »

Jakoś do mnie ten argument nie trafia akurat, może dlatego, że nie nabywam ubrań w lumpeksach, z niewielkimi wyjątkami w przeszłości.
Może dlatego, a może i nie. Któz to wie...To trochę tak, jakby chcąc wzmóc silę sprawczą wiatru - montować na żaglowcach dmuchawy
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
chingate
Gość
« Odpowiedz #260 : Grudzień 23, 2011, 18:16:57 »

Właśnie dlatego nienawidzę socjalizmu- oto, co wyprawiają zdegenerowani Hiszpanie, niegdyś wierni obrońcy Wiary, dziś zlewaczeni do cna:

http://www.rp.pl/artykul/11,778136-Wiezienie-dla-pianistki-za-zaklocenie-spokoju-.html
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #261 : Styczeń 13, 2012, 20:01:57 »

Troszkę prywaty z mojej strony.Polecam "Kalejdoskop" dodatek do "Kuriera Związkowego".
To gazeta ukazująca się w Chicago a jednym z redaktorów jest mój kolega jeszcze z liceum.
Możecie go polubić na fejsie.Artykuły ciekawe, czasem bardzo zabawne jak ten pt.'Obama na Marsie"
Ciekawe czy gdyby u nas ktoś napisał, że np.prezydent Komorowski był na Wenus to też nasz rząd by
zaprotestował.Zabawni ci Amerykanie. Mrugnięcie

http://www.superkalejdoskop.com/index.php?option=com_content&view=article&id=123%3Aobama-na-marsie&catid=36%3Apod-prd&Itemid=29
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #262 : Styczeń 13, 2012, 21:40:50 »

Jeśli się rozchodzi o gajowego Komoruskiego, to zaręczam Szanownej Pani, że wystarczyłoby napisać o powiązaniach Bronka z sowieckimi służbami WSI, a zobaczyłaby Pani nie tylko "protest", ale i wściekłe ataki GW, "czołowych intelektualistów lewicowych" (Wajda, Janda, Holland, Kutz, Syn Szechtera Ozjasza Michnik, niejaka Kora, bp Pieronek, "ksiądz" Prusak, Biedroń, "ksiądz" Boniecki, za przeproszeniem- Żakowski Jacek, czy nie daj Boże Monika Stokrotka Olejnik, czy nie przymierzając Niesiołowski, któren to "bez własnej wiedzy i zgody" donosił na własnego brata) polskiego "rządu", Partii Miłości, a nawet Sił Wyższych, które wszakże podlegają siłom jeszsze wyższym, czyli płk Putinowi.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2015, 19:06:44 wysłane przez Aleksias » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #263 : Styczeń 13, 2012, 22:26:10 »

Ale mnie chodziło o Marsjan!!
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Styczeń 13, 2012, 22:44:48 »

Agnieszko,
rozbawiłaś mnie tym żartem do łez  Chichot Chichot Chichot Płacz
i wprawiłaś
w radosny nastrój  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #265 : Styczeń 13, 2012, 23:24:07 »

Jeśli się rozchodzi o gajowego Komoruskiego, to zaręczam Szanownej Pani, że wystarczyłoby napisać o powiązaniach Bronka z sowieckimi służbami WSI, a zobaczyłaby Pani nie tylko "protest", ale i wściekłe ataki GWna, "czołowych intelektualistów lewicowych" (Wajda, Janda, Holland, Kutz, Syn Szechtera Ozjasza Michnik, niejaka Kora, bp Pieronek, "ksiądz" Prusak, Biedroń, "ksiądz" Boniecki, za przeproszeniem- Żakowski Jacek, czy nie daj Boże Monika Stokrotka Olejnik, czy nie przymierzając Niesiołowski, któren to "bez własnej wiedzy i zgody" donosił na własnego brata) polskiego "rządu", Partii Miłości, a nawet Sił Wyższych, które wszakże podlegają siłom jeszsze wyższym, czyli płk Putinowi.

Sławku-Musammanie, dostrzegam, że mimo swoistej wyspiarskiej izolacji, jesteś naprawdę, by tak rzec, up on w kwestiach orientacji polityczno-światopoglądowej "grandes personnes" polskiego życia publicznego.  Chichot
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #266 : Styczeń 13, 2012, 23:28:20 »

u nas to pewnie byłby Trybunał.  Chichot. Przy okazji powiedz koledze, że ten faraon nazywał się Tutanchamon. (Tut-anch-amon żywe wcielenie Amona)
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #267 : Luty 04, 2012, 13:07:53 »

Interpretujemy czyjeś zachowania zgodnie z naszymi oczekiwaniami. A te związane są (choćby począwszy od tego), że już jesteśmy jakąś płcią, i np.:
1) Ktoś uśmiecha się do nas,
Kobiety widzą w tym przejaw życzliwości,
Mężczyźni (kiedy widzą uśmiech kobiety) widzą zaproszenie do flirtu.
2) Propozycję erotyczną,
Mężczyźni uznają za pochlebstwo,
Kobiety za zniewagę i poniżenie.
A opisałem powyższe przykłady tylko na podstawie różnicy płci.
A przecież ludzie różnią się w tak wielu sferach.
Ludzie zachowują się tak samo, a okazuje się robią coś zupełnie innego,
bo interpretować możemy to różnie, bo zachowania ludzi są zwykle wieloznaczne.
Bierze się to stąd, że mamy wpisane gotowe schematy.

Rzeczywistość i jej interpretacja to nie to samo.
 
Jednak tego nie rozróżniamy,
ale też inaczej nie możemy, bo jest to automatyzm.

A już w bezpośredniej konfrontacji nasz umysł dokonuje interpretacji natychmiast,
w ciągu kilku sekund rozstrzygamy, czy można komuś zaufać, czy nie,
i ważniejsza jest szybkość sądów niż ich trafność,
bo musimy rozstrzygnąć jakie są jego intencje.
Intencje mogą decydować o naszym życiu lub śmierci.

Mnie podoba się ten wywód Asi
(...)
Osobiście  przy ocenie kogokolwiek w chwili bieżącej, nieraz bardzo impulsywnej, pospiesznej, często dyktowanej emocjami, chęcią łatwego szufladkowania ludzi, zawsze (a przynajmniej jak najczęściej) staram się pamiętać o skromnym pouczeniu, jakie podarował mi pewien mnich, i jakie niosę ze sobą w duszy jak pewne memento: "Jeżeli będziesz szukać w ludziach zła, znajdziesz je".
 
Zatem nieodmiennie podejmuję postanowienie, by szukać w ludziach dobra.

Nie jest to sprawa łatwa, bo rzeczywiście istoty ludzkie są denerwująco niedoskonałe, pełne wad i słabości.  Jednak sama widzę, jak często to, co widzę zależy od tego, co chcę i potrafię dostrzec. Dlatego warto jest zapominać złe, i pamiętać dobre. Bo w każdym z nas jest i to i to. Niemożliwe jest osiągnięcie ideału. (...)
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #268 : Luty 25, 2012, 22:12:39 »

28 lutego w Finlandii obchodzony jest dzień Kalevali, epickiego poematu, znanego szerzej światu jako dzieło, które zainspirowało Tolkiena.

Fragment Kalevali, śpiewany: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Vaka_vanha_Vainamoinen.ogg
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #269 : Kwiecień 06, 2012, 13:53:31 »

Dzieci w Ugandzie
"Mamy im rozdawać cukierki?"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,3190317.html
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aldara doggieslife wrzeciono apelkaoubkonrad692 killers