Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które warto przeżyć  (Przeczytany 122371 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #300 : Maj 14, 2011, 11:52:56 »

Masz rację Izuniu, ale my starsza młodziez powinniśmy być do tego
przyzwyczajeni, wszak muzykę klasyczną kiedyś można było usłyszeć tylko o tak
egzotycznych porach. Pamietam "Tristana i Izoldę" która to opera kończyła się o 4.00 .
A prezentujący ją Bogusław Kaczyński namawiał do głośnego słuchania "niech się Państwo nie
przejmują sąsiadami oni też chętnie posłuchają" Duży uśmiech
Zapisane

gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : Maj 14, 2011, 12:31:19 »

Tak, jaka piękna konkluzja!!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
A ja się kiedyś nie mogłam nadziwić moim znajomym, co to w mieście Paryżu byli w czasach słusznie minionych i opowiadali, że filmy tam ciekawe serwowano w ichniej tv do obejrzenia, ale... po nocy... I oni, psy na kulturę, drzemkę sobie ucinali, nastawiali budzik na odpowienia godzine i oglądali...
Hmmm, też jest jakiś pomysł...
A "Parsifal" tez potrafił się kończyc ok. 2.00, a na rano do pracy było trza....  Szok
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #302 : Maj 14, 2011, 15:03:27 »

A zatem Terenia, lekturę trza będzie obowiązkowo zaliczyć - uwielbiam takie klimaty, przypomina mi to trochę "Lawrenca z Arabii", no ale tam to jednak nieco inna tematyka i terytoria państwowo-plemienne.. Uśmiech

Nie wiem, czy już czasem nie było..
http://www.youtube.com/watch?v=IDF0at7sC0M

Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #303 : Maj 14, 2011, 21:48:58 »

"Lawrence z Arabii" chyba nie był... ale faktycznie super-klimaty... Nie mówiąc o Peterze O'Tool.... i cała plejada znakomitości, co daje niezrównany film... Dzięki za przypomnienie, Koziołeczku!

Ale jak tu ma być lektura obowiązkowa, to nie ma przebacz!
A że dzisiaj noc muzeów, to można odwrócić zagadnienie - że mnie będzie oglądał film jako eksponat muzealny
(ten eksponat to ja, nie film)!  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech   
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : Maj 14, 2011, 22:33:11 »

Tak a propos jeszcze Lawrence'a to może widzieliście taki film o nim "Niebezpieczny człowiek".Był kiedyś w TVP.
Główna rolę grał Ralph Fiennes i to tak wspaniale, że na drugi dzień poleciałam do wyp.publ. ,
wypożyczyłam "Siedem filarów mądrości" i przeczytałam od deski do deski a wierzcie mi to niezła cegła Uśmiech
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : Maj 14, 2011, 23:22:43 »

Wszyscy ludzie marzą, ale nie wszyscy tak samo.
Ci, którzy śnią nocami w zakurzonych zakamarkach duszy, budzą się rankiem, stwierdzając, że to daremne. Niebezpieczni są ci, co marzą za dnia, ponieważ mając oczy szeroko otwarte, mogą urzeczywistnić swoje marzenia. /E.T.Lawrence/

http://www.youtube.com/watch?v=dFAzzEYmnm4
Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #306 : Maj 17, 2011, 08:15:57 »

Ciekawy film:
 „Konopielka”

Film, w skumulowany sposób, traktuje o zderzeniu w powojennej społeczności polskiej wsi
 
pomiędzy
kulturą ludową i mentalnością tradycyjną, która nakazuje życie zgodnie z rytmem natury
a
postępem cywilizacji, nowoczesnością i nowościami wobec których chłopi są nieufni i niechętni.

Wszystkie te zmiany mieszkańcy, żyjący dotąd w symbiozie z naturą, we wszystkich sferach życia
przyjmują niechętnie,
ale nowości bardzo kuszą...
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : Maj 17, 2011, 11:10:05 »

To jeszcze "Awans" Janusza Zaorskiego, według powieści tego samego autora,
co "Konopielka" - Edwarda Redlińskiego... 1974 rok... magister Marian Opania, głucha wieś
i zabobony... i koniecznie nowoczesność...  Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #308 : Czerwiec 03, 2011, 23:01:39 »

"Tora, Tora, Tora" (czyli tygrys, tygrys, tygrys) - film z 1970 r..flota cesarstwa Japonii, decyduje się na realizację ryzykownego planu uderzenia w samo serce amerykańskiej floty, stacjonującej na Pearl Harbor. I tak pamietny dzień 7 grudnia 1941 stał się więc, bodaj największym dramatem w całej historii USA.. Uśmiech

Zrealizowany z wielkim rozmachem, obraz tej spektakularnej operacji uderzeniowej (przez całkowite zaskoczenie - typowy wschodni styl walki  Mrugnięcie), dokonanej przy użyciu myślistwa standardowego i nurkującego (w tym słynne Mitshubishi "zero")

http://www.youtube.com/watch?v=sFYWpr5FNE8
http://www.youtube.com/watch?v=-o2vIpCV6os&feature=related
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #309 : Czerwiec 11, 2011, 16:26:50 »

William Wharton napisał powiesc, Alan Parker ja sfilmował, Peter Gabriel napisał muzyke.

Ptasiek (Birdy), goraco polecam, najlepsza scena (moim zdaniem) ponizej - Lot Ptaska:

http://www.youtube.com/watch?v=OYUGIEzyWCk
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #310 : Czerwiec 11, 2011, 17:00:18 »

Życie ukryte w słowach (La Vida secreta de las palabras), film w rezyserii Isabel Coixet, producentem filmu jest między innymi Pedro Almodóvar. Jeden z piekniejszych, jakie widziałam, mimo pozornej brzydoty zachwyca. Mozna powiedziec, ze jest o samotnosci, albo o wojnie, albo o okrucienstwie, o cierpieniu. Albo o zyciu na platformie wiertniczej. Albo o miłosci w roznych odsłonach. Film objał mnie w posiadanie dwa lata temu i nadal nie puszcza.

Opis akcji nic tu nie da, pozornie nie dzieje się zbyt wiele. Sedno sprawy tkwi w tych nielicznych, z rzadka wypowiadanych słowach. Każda z postaci jest samotna, łącznie z gęsią i krzaczkami bazylii. Samotny jest kosz do gry i samotna platforma wiertnicza. Barwą dominującą jest stal falującego morza, pozostałe kolory są w odcieniach smutno szarych. Nawet helikopter jest czarny. I tak to "coś" narasta aż do kulminacji, jak morska fala która płynie łagodnie, z pozoru leniwie, niespiesznie, aż zamienia się w wielką grozę...

Film ma dedykację, przesłanie, misję pamiętania. Jest WSTRZĄSAJĄCY. Z całą pewnością należy do moich ulubionych, niektóre sceny mogłabym oglądać wielokrotnie, są tak wiele mówiące, że kto wie, ile jeszcze można w nich dostrzec. Jest tu trochę symboli i wieloznaczności. I nie ma większego znaczenia, że występuje tu Tim Robbins, tego filmu nie ogląda się dla aktora.

Gorąco polecam, kino nierozrywkowe, ale wysokich lotów. Uprzedzam, że łzy prawie na pewno każdemu popłyną. I gwarantuję, że każdy znajdzie coś, co go głęboko poruszy...

http://www.youtube.com/watch?v=RG1gTpw-bhw

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 17:04:20 wysłane przez xbw » Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #311 : Czerwiec 11, 2011, 18:56:30 »

William Wharton napisał powiesc, Alan Parker ja sfilmował, Peter Gabriel napisał muzyke.
Ptasiek (Birdy), goraco polecam, najlepsza scena (moim zdaniem) ponizej - Lot Ptaska:
http://www.youtube.com/watch?v=OYUGIEzyWCk

Beatko, a zatem koniecznie trzeba będzie tego "Ptaska" obejrzeć..Na filmiku wygląda to bardziej na paniczną ucieczkę, niż lot ptaka (zwłaszcza w początkowej fazie) - ucieczkę przed kim, bądź przed czymś. Juz sama tylko ta scena, podoba mi się - dobre.. Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #312 : Czerwiec 11, 2011, 19:02:22 »

Koziołku, koniecznie Uśmiech Paniczna ucieczka - i owszem, prawidłowe skojarzenie, bohater wszak siedzi w psychiatryku. Mnostwo scen do smiechu, ale czasem az serce sciska... Przy okazji - jeszcze bardziej warto przeczytac.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #313 : Czerwiec 11, 2011, 20:55:24 »

Źycie ukryte w słowach obejrzałam dwa dni temu, niestety nie w całości. Ale i tak, ta część, którą widzialam zrobiła na mnie ogromne wrażenie, powiedziałabym... dojmujące... Ten film zostawił we mnie jakiś dziwny ból, niepokój, wrażenie bezsilności w stosunku do historii, sama nie wiem jak to nazwać. Pomimo ogromnej chęci zobaczenia go w całości, chyba jeszcze przez jakiś czas się na to nie odważę. Ale również polecam!!!!!!!!!!
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #314 : Czerwiec 13, 2011, 23:20:34 »

Kino włoskie - "Włóczykij" z 1961 r..Film opowiada o historii młodego człowieka, pochodzącego z biednej dzielnicy na przedmieściach wiecznego miasta Rzymu - człowieka obracajacego się w środowisku lumpenproletariatu i żyjącego na koszt tutejszej prostytutki..Los mu nie sprzyja, naznaczony jest fatalizmem - sam jest bowiem przekonany, iż przyszłość, wszystko co ma się wydarzyć, jest już z góry ustalone..i nie może być zmienione przez żadne działanie pojedynczej ludzkiej jednostki...

http://www.youtube.com/watch?v=4ZZX4G_iTNg
http://www.youtube.com/watch?v=zX--HwKW8o4&feature=related
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sonsofhodor legowiskadlakota polski-serwer-rpg wild-heart alchemistsproject