Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filmy, które warto przeżyć  (Przeczytany 122387 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #240 : Luty 21, 2011, 02:01:27 »

No własnie Januszu..i to chyba tylko dlatego tak mi zapadł w pamięci ( szczegól. te "koku" ryżu.. Chichot)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #241 : Luty 24, 2011, 21:15:36 »

Animowany film dla wszystkich Ruchomy zamek Hauru, animacja Studia Ghibli, reżyseria Hayao Miyazaki. Nominacja do Oscara. Ciekawa zaskakująca historia, nieograniczona fascynująca wyobraźnia twórców. Dziś o 20.30 na Kulturze, powtarzany jutro o 15.25. Bardzo polecam, oglądałam i na pewno jeszcze kilka powtórek przede mną.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : Luty 24, 2011, 21:58:49 »

http://www.youtube.com/watch?v=PfcfUxt4F0s
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : Luty 26, 2011, 11:56:19 »

"Był sobie dziad i baba" TVP Kultura sobota,
26 lutego 2011 godz. 16:15
DRAMAT OBYCZAJOWY (Żili-byli starik so staruchoj), ZSRR, 1965

Film o tematyce: pogmatwanych spraw ludzkich.
Umiejscowiony: we współczesności.
W scenerii: groźnego, polarnego świata.

A wiosna: nie przychodzi.
A tak jak mówi tytułowy "dziad" do młodzieży
na zebraniu w klubie:
"Uczucie szczęścia jest tylko w ulotnych chwilach".

Film powstał w okresie "odwilży"
i jest swoistym manifestem "odwilży", że można mówić wszystko
taki pluralizm.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : Marzec 09, 2011, 00:46:36 »

"Szwadron" - trwa Powstanie Styczniowe (właściwie jego końcowa faza). Do jego tłumienia skierowany zostaje pułk kawalerii, a ściślej tytułowy szwadron, w skład którego wchodzi wielu Polaków służących dobrowolnie w armii carskiej..(zresztą powstanie było tłumione przez b.wiele podobnych jednostek). Szwadron z powierzonych zadań wywiązuje się sumiennie, odznaczając się przy tym niemałym okrucieństwem.. Świetna rola Jana Machulskiego, który wcielił się w postać jednego z powstańczych dowódców..oraz Janusza Gajosa w roli majora (?) Dobrowolskiego - dowódcy szwadronu rosyjskich dragonów..Dobry film dający wiele do myślenia oraz świetna muzyka.. Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=2XQ5U_RIZPU
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #245 : Marzec 11, 2011, 11:00:49 »

Wstrząsające doniesienia z Japonii
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/trzesienie-ziemi-w-japonii/,1,4207572,wiadomosc.html
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #246 : Marzec 11, 2011, 20:32:44 »

Nie wiem Marku, czy jest to odpowiedni wątek do umieszczania takich informacji..

Coś wstrząsającego..aż trudno uwierzyć co się na tej naszej małej planecie wyprawia - w życiu nie widziałem czegoś podobnego..To chyba najsilniejsze trzęsienie ziemi w dziejach Japonii (7-me co do wielkości w historii..)
Jak się patrzy na taką tragedię, to dopiero wtedy człowiek uświadamia sobie jak kruche jest jego życie..i jak maluczcy i bezsilni jesteśmy wobec ogromu sił, potęgi natury..Pocieszającym może być jedynie (o ile w ogóle mozna użyć takiego słowa) stosunkowo niska liczba ofiar w porównaniu np z ich liczbą po wstrząsach i tsunami w Indonezji (200-300 tys), czy Haiti (też ponad 200 tys).. Japończycy sa jednak dobrze zorganizowani i co najistotniejsze, doskonale do takich sytuacji przygotowani.. Gdyby coś takiego spotkało Europę, to aż strach pomyśleć jaka byłaby skala zniszczeń i ludzkich ofiar..
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #247 : Marzec 12, 2011, 12:51:50 »

Japonia - sytuacja niestety zaczyna się komplikować i co gorsza prawdopodobnie wymykać spod kontroli.. Dzisiaj po równie silnych wstrząsach wtórnych doszło do eksplozji reaktora w jednej z elektrowni atomowych (odnotowano 20-krotnie większy poziom radioaktywności od normalnego), w powietrze unosi się chmura pyłu - z terenów zagrożonych skażeniem (okrąg średnicy ok 10 km) błyskawicznie ewakuowano 45 tys ludzi, akcja przebiegała nad wyraz sprawnie (słowa uznania dla stopnia zorganizowania społeczeństwa japońskiego)..

..i w żadnym razie nie jest to jedynie jakiś tam film, lecz cała rzecz dzieje się niestety na jawie.. 
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #248 : Marzec 12, 2011, 20:11:56 »

Przed chwilą
oglądnąłem film "Moskwa nie wierzy łzom" piękna współczesna bajka rosyjska
w tym tytule sparafrazowano powiedzenie
"świat nie wierzy łzom" (czyli nikt nie przejmuje się nieszczęściem drugiego)
ale w tym filmie (inaczej niż w "Był sobie dziad i baba")
po bardzo, bardzo długiej zimie
przychodzi wiosna
i wszystko rozkwita
i jak mówi główna bohaterka
"życie (wspaniałe) zaczyna się po czterdziestce".
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : Marzec 12, 2011, 21:46:02 »

Bardzo lubię rosyjskie filmy, tę "Moskwę..." jak przez mgłę pamiętam...
I na pewno życie zaczyna się po czterdziestce --- jak nie później  Uśmiech Duży uśmiech

Ale tak bardzo przejmuje mnie ten film w realu (jak to młodzież mawia), który dzieje się w Japonii....
Telewizje ostatnio włączam rzadko i od Ciebie, Marku, dowiedziałam się o tym dramacie japońskim....
To jest ponad wszelkie pojęcie. Niebywała tragedia i spokój ludzi, maleńkich dzieci... Wielka lekcja dla świata.
Wielki hołd dla społeczeństwa Japonii. 
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #250 : Marzec 12, 2011, 22:48:54 »

Nie cierpię rosyjskich filmów, całą podstawówkę i liceum katowano mnie ruskimi
filmami, uważam, że są w większości fatalne...
Ale dzięki temu filmowi (też zresztą fatalnemu) zawdzięczam moją miłość do Aleksandra Błoka..i do
tego wiersza, film pt." Nad jeziorem" poemat "Scytowie":

http://www.youtube.com/watch?v=jgPMQ_BjSCA&feature=related

Zapisane

aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #251 : Marzec 14, 2011, 21:43:10 »

"Dekalog 1" z 1988 roku
problemy moralne
i Wojciech Klata jako dziecko 11 letnie
a dziś reżyser teatralny i telewizyjny.

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Marzec 16, 2011, 09:35:35 »

Film „Europa, Europa” Agnieszki Holland

poruszający sprawy moralności w czasie wojny
jest dla mnie tak samo dobrze zrobiony jak
„Życie jest piękne” Roberto Benigni
i „Kabaret” Bob Fosse.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #253 : Marzec 17, 2011, 01:42:31 »

Jednym z najbardziej wzruszających filmów, jakie oglądałam było "Stowarzyszenie umarłych poetów" Petera Weira
ze wspaniałym Robinem Williamsem w roli niezwykłego nauczyciela, przekazującego swoim uczniom piękno poezji,
jej ducha, rozwijającego ich wyobraźnię, a przede wszystkim - umiejętność samodzielnego myślenia

https://www.youtube.com/watch?v=R_zsMwCOoEs

http://www.youtube.com/watch?v=tpeLSMKNFO4&feature=related

co mu się udaje.

I tu zawsze płaczę... Uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=j64SctPKmqk
http://www.youtube.com/watch?v=s8UL_9R_W-Y

O Captain my captain...
Jakie to szczęście mieć takiego nauczyciela:) Jakie szczęście być takim nauczycielem:)
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2015, 05:24:24 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #254 : Marzec 17, 2011, 09:57:33 »

Cytuj
Jakie to szczęście mieć takiego nauczyciela:) Jakie szczęście być takim nauczycielem:)

Mnie tez to ruszylo.
Zdewaluowana pozycja NAUCZYCIELA w obecnym swiecie jest wina systemow i swiadomosci ludzi (wynika to z chciwosci i glupoty).
Wiekszosc z nas nie pojmuje, ze dobry nauczyciel, to rozwiazanie na wszelkie problemy spoleczne i osobiste.
Dobry nauczuciel potrafi przeksztalcic zlodziejaszka w wartosciowego, kreatywnego i wrazliwego czlowieka.
Podobno kazdy czlowiek ma ta wrazliwosc w srodku. Trzeba ja po prostu uaktywnic.
Dlaczego rodzice tego nie pojmuja?

W swoim zyciu napotkalem na trzech nauczycieli, ktorzy otworzyli mi klapki na pewne, wowczas skomplikowane sytuacje.
I do dzis dziekuje im za to i mysle o nich.
Nie kazdy nauczyciel dociera do nas . Nawet Ci ciezko pracujacy i zaangazowani (wg. to bardzo wazne zdanie)
Do nauczania trzeba miec niewiarygodny talent.
System powinien zdecydowanie podniesc uposazenie i selekcje dla nauczycieli (chciwosc i glupota ludzi do tego nie dopusci).
Studia pedagogiczne powinny byc trudne, a w hierarchii studiowania najwyzej usytuowane.
Obecnie pedagogike studiuja na ogol odrzutki, ktore nie dostaly sie na inne "wazne" wydzialy

Przez to,ze mamy slabych, nieutalentowanych "oredownikow wiedzy" chodzenie do szkoly dla wiekszosci naszych dzieci  jest zmora, zlem koniecznym.
 
SZTUKA NAUCZANIA jest bardzo zlozona. Wymaga ona, oprocz wiedzy teoretycznej rowniez talentow psycho-analitycznych i umiejetnosci IMPROWIZOWANIA (kotrolowanego) oraz REFLEKSU. Kazdy uczen powinien byc traktowany inaczej w zaleznosci od jego charakteru i rowniez sytuacji.


P.S.
Jako fragment mojej kariery zawodowej moge zaliczyc nauczanie w dwoch szkolach w Anglii.
Jedna, w Londynie w dzielnicy Hackney (szkola dla mlodocianych przestepcow), druga natomiast poza Londynem - ekskluzywna szkola z internatem. Uczylem tam muzyki (skrzypce) i uwierzcie nauczanie jest fascynujace, ale zabiera spora czesc twojej energii.




Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

alchemistsproject sparta nii-chan wild-heart ogrodowe