Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 176568 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #540 : Wrzesień 26, 2013, 18:31:22 »

Joanno, cieszę się, że nie miałam racji i że przyjechał i zagrał nawet z chorym palcem. Ale foch jednak był, a właściwie nadmierna emocja w czasie wywiadu przedkoncertowego. Ale potem były przeprosiny. Cieszę się, że melomani z refleksem mieli święto. Czekam na święto dla melomanów z chudszym portfelem. Nadal nie rozumiem, dlaczego Polska jest omijana, co to za mechanizm obronny. A może rozumiem.

Oby przyjeżdżał, po pierwsze - w ogóle, po drugie - częściej, po trzecie - by koncerty były tańsze i po czwarte - by pograł nam Chopina i innych kompozytorów. No i po piąte - by jego przyjazd nie odbywał się w "atmosferze" a jedynie w miłym oczekiwaniu na wielkie piękno.
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #541 : Wrzesień 27, 2013, 18:13:47 »

Espresso Januszu, podwójne espresso poproszę i  dziękuję za zaproszenie i miłą reakcję. Może jakiś wspólny, szafarski wypad do Filharmonii i wspólna kawa po koncercie? Propozycja Beaty z WOK bardzo ciekawa, ale dla mnie trochę za bardzo w ostatniej chwili, bo mam zobowiązania dziś i jutro. Jeśli jeszcze coś takiego znajdziesz Beatko, to informuj nas i proponuj, może się razem spotkamy.
Nie wiem na pewno, ale fortepian raczej pana Zimermana, ten zaczarowany, bo brzmiał tak samo aksamitnie jak w Berlinie. Zresztą on  zawsze zabiera swój fortepian na koncerty.
A jeśli chodzi o cenę biletów to sprawa jest bardzo logiczna. Albo środowisko dziennikarzy i wielbicieli muzyki poważnej zmusi tego pana do matematycznego wyliczenia podanej przez pana Zimermana kwoty 642tys.zł, wtedy pan Zimerman będzie nadal grał koncerty za darmo, a bilety będą tanie - albo „dziennikarze” będą zapraszać tego pana, żeby wypowiedział się jako strona konfliktu między nim a artystą-despotą z wybujałym ego a on zamiast wyliczenia będzie opowiadał jaki jest biedny bo po przeciwnej stronie ma światowej sławy pianistę,  i wtedy niestety pan Zimerman będzie musiał na to wszystko zarobić, a bilety, jeśli w ogóle będą, to po 300zł.  Bo prawda jest taka, że właśnie dlatego, że podarowane Polsce przez pana Zimermana  pieniądze, za które miała być ufundowana nagroda (zrezygnował z honorariów za występy w kraju w 2009r.) wyparowały teraz funduje on nagrodę dla młodych polskich muzyków z tych zarobionych na świecie.
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #542 : Wrzesień 27, 2013, 18:18:45 »

Witaj rzępoło, na pewno taki czas nadejdzie i sprawi Ci mnóstwo radości. Mówię bo wiem.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #543 : Wrzesień 27, 2013, 20:10:34 »

Masz rację Joanno, ten pan powinien pieniadze oddać
Przepraszam,że nie odnoszę sie tu do sztuki pianistycznej Mistrza, ale moim zdaniem powinien wiedzieć ,że 300 zł za bilet to fortuna
Czytałam,że bilety na koncery KZ sa takie drogie bo lwią część honorariów przeznacza na cele charytatywne.
Wspaniale, ale może w Stanach, w Szwajcarii, ma to sens, ale nie w Polsce , nie lubię go za to.
Może kiedyś pomyśli Płacz
Zapisane

rzępoła
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #544 : Wrzesień 29, 2013, 12:46:52 »

 Hmm... Tak czytam, czytam i nie wiem, o co chodzi.  Z politowaniem
Albo środowisko dziennikarzy i wielbicieli muzyki poważnej zmusi tego pana do matematycznego wyliczenia podanej przez pana Zimermana kwoty 642tys.zł, wtedy pan Zimerman będzie nadal grał koncerty za darmo, a bilety będą tanie - albo „dziennikarze” będą zapraszać tego pana, żeby wypowiedział się jako strona konfliktu między nim a artystą-despotą z wybujałym ego a on zamiast wyliczenia będzie opowiadał jaki jest biedny bo po przeciwnej stronie ma światowej sławy pianistę,  i wtedy niestety pan Zimerman będzie musiał na to wszystko zarobić, a bilety, jeśli w ogóle będą, to po 300zł.  Bo prawda jest taka, że właśnie dlatego, że podarowane Polsce przez pana Zimermana  pieniądze, za które miała być ufundowana nagroda (zrezygnował z honorariów za występy w kraju w 2009r.) wyparowały teraz funduje on nagrodę dla młodych polskich muzyków z tych zarobionych na świecie.
To jakaś znana historia?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #545 : Wrzesień 29, 2013, 14:03:22 »

http://www.rp.pl/artykul/9131,1050764-Krystian-Zimerman-funduje-stypendium.html

Rzeczywiście tłumaczenia p.H w tej spawie były dosyć mętne, ale dobrze,że już po wszystkim.
Zapisane

p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #546 : Wrzesień 29, 2013, 18:32:43 »

Trzeba też uczciwie powiedzieć, że bilety pod balkonem były po około 50zł i były dostępne wszystkie rzędy (w przeciwieństwie do tych za 300, z których najlepsze były zarezerwowane i niedostępne w systemie) oraz że sprzedano przynajmniej 20 wejściówek. Nie bądź więc dla Niego taka surowa Agnieszko. Uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #547 : Wrzesień 29, 2013, 21:43:19 »

Nie jestem surowa tylko po prostu mam doła(przeziębiłam się w stylu "z nosa mi kapie, z oczu mi kapie,życie jest podłe Smutny).Muzyka Mistrza towarzyszy mi od zawsze i nawet jeśli (w myślach) trochę sie z Nim pokłócę,to i tak Go uwielbiam Mrugnięcie
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #548 : Październik 24, 2013, 15:39:53 »

Mahler w Filharmonii Narodowej na żywo równocześnie w radiu i transmisji internetowej, nareszcie!

http://www.filharmonia.pl/aktualnosci.pl.html;322
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #549 : Październik 25, 2013, 19:35:17 »

Czy ktoś ogląda??

Jak widać, jak słychać??
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #550 : Październik 25, 2013, 21:44:14 »

U mnie było wszystko w porządku, ale niektórzy mający szybkie łącza narzekali,że transmisja sie zawieszała.
Ciekawe dlaczego???
Zapisane

clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #551 : Grudzień 18, 2013, 22:30:19 »

U mnie dziś w kościele grała orkiestra Helicon z PSM w Kwidzynie + trębacz i organista (inny niż ten z kościoła). Jeśli będzie film na stronie jednej albo drugiej tv kwidzyńskiej to dam tutaj link.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #552 : Styczeń 01, 2014, 15:57:26 »

Kolejny Koncert Noworoczny ze Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Wiener Musikverein) za nami. Z wiadomej przyczyny nie obyło się tym razem bez muzyki Richarda Straussa (1864 - 1949), który LITERALNIE znakomicie wkomponował się w całość  Mrugnięcie

Daniel Barenboim dyrygował Wiedeńskimi Filharmonikami także w 2009 r.

http://www.youtube.com/watch?v=9Ll9bZXgj3A
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #553 : Styczeń 05, 2014, 01:28:14 »

Neujahrskonzert Wien 2014, część druga  Mrugnięcie

http://www.youtube.com/watch?v=rn3cjySJy7g
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #554 : Styczeń 07, 2014, 02:01:18 »

Dzięki Pat za linki i przypomnienie:) W tym roku posłucham koncertu z Youtube, ale to przecież też się liczy jako godne rozpoczęcie Neujahr 2014 Chichot No i przy okazji odpadło mi tradycyjne doroczne marudzenie na temat transmitowania go w kawałkach w TVP.Mrugnięcie
Ciekawe, czy kiedyś zdarzy się komuś z nas klaskać w takt Radeckiego w tej sali:))
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

miastomorthal darmowefora msn smoki swietadynastiatoftegard