Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175831 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #480 : Sierpień 31, 2012, 07:03:13 »

Nie wiem, co bardziej podziwiać, niemal słyszany dzięki Tobie koncert, czy jego wspaniały opis. Dziękuję. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #481 : Sierpień 31, 2012, 07:09:55 »

- Niech Pana Bóg błogosławi za to, że tu jestem.

I niech Ciebie Pan Bóg pobłogosławi, że tak pięknie nam zrelacjonowałaś  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #482 : Sierpień 31, 2012, 07:13:31 »

Joanno, dzięki. I cieszę się, że do tych wszystkich emocji doszła jeszcze ta w postaci sąsiedztwa pobliskiego Daniila Uśmiech
Gratuluję "pojemności emocjonalnej", ja już nie byłabym w stanie przyswoić takiej porcji, tylu gwiazd po kolei. Koncert był rejestrowany, więc jest szansa, że chociaż częściowo przyjdzie nam doświadczyć opisanych tutaj doznań.

No ale gdzie wrażenia z wcześniejszego koncertu?
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #483 : Wrzesień 20, 2012, 13:32:18 »

Bardzo polecam "Wieczór pieśni" prosto z Wiednia Jonas Kaufmann (i Helmut Deutsch przy fortepianie) będzie
śpiewał pieśni Liszta, Mahlera, Duparca i Ryszarda Straussa. O 20.00!!!!!

http://www.hr-online.de/website/radio/hr2/kalender3758.jsp?rubrik=3758
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #484 : Październik 01, 2012, 16:58:43 »

Wczoraj byłem w nowym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej na Strasznym dworze. Tu jest relacja fotograficzna z tego niecodziennego wydarzenia http://franzschubert.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=38&lang=pl
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #485 : Październik 01, 2012, 21:03:36 »

Witam

Wczoraj z Dorotą wybraliśmy się na recital Miroslava Kultyszewa w Filharmonii Wrocławskiej.

W programie znalazły się Bagatele Beethovena, Fantazja Schumanna oraz, po przerwie komplet, Ballad Chopina.

Do tej pory nie byłem zaznajomiony z repertuarem pierwszej części występu, w związku z tym nie jestem w stanie na tej podstawie ocenić pianisty. Natomiast zwróciłem uwagę na piękne, perliste piano w pierwszych Bagatelach, perfekcyjny, delikatny, wyważony dźwięk - dosłowne muskanie klawiszy. W repertuarze Beethovena to właśnie była mocna strona Kultyszewa.

U Schumanna z kolei, w dwóch ostatnich częściach fantazji usłyszałem fantastyczne, doniosłe i głośne akordy i udane (jeśli pamięć mnie nie myli) staccato. Tutaj pianista "na moje ucho" postawił na inne elementy techniczne. Dopieścił fantazję genialnym forte.

Mija przerwa, moje oczekiwania rosną, zaraz ma zabrzmieć jeden z moich ulubionych utworów naszego Fryderyka - Ballada G-moll. Swoje dalsze słowa muszę jednak poprzedzić rozwinięciem pojęć "wzrost oczekiwań" oraz "ulubiony utwór". W moim przypadku te słowa mają swego rodzaju kluczowe znaczenie. Mam swój ideał 1-szej Ballady - właściwie kilka ideałów, jeden fragment uwielbiam u Olejniczaka, w innym fragmencie porywa mnie Avdeeva (choć miałem dostęp do bardzo kiepskiej jakości nagrania dostępnego na YT). To był utwór na który czekałem z niecierpliwością licząc na ideał lub coś, co mi ten ideał zastąpi (z tego powodu nigdy nie widziałem na żywo Traviaty w Operze Wrocławskiej - obawiam się "etatowców", którzy nie dorównają aranżacji z Netrebko i Villazonem z Sazlzburga). Ale do rzeczy.

Pierwszą balladą nieco się rozczarowałem. Mirosław zafundował nam "dyskotekę lewej ręki" - zbyt głośno akompaniował wiodącą melodię. Pod koniec przytrafił mu się błąd tekstowy co tylko zdenerwowało pianistę i widać było, że chce jak najszybciej dany utwór zakończyć.

Zakochałem się natomiast w 3. Balladzie, którą dzięki Kultyszewowi odkryłem zupełnie na nowo, dopiero teraz dostrzegłem przepiękną melodię którą "ukrył" w niej Chopin.

Niemniej jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wysłuchać Rosjanina. Ucieszyłem się mogąc osobiście poznać Pana Tadeusza Deszkiewicza - impresaria pianisty i naszego przyjaciela z forum.

Kończąc zaapeluję do Pana Tadeusza o to, żeby częściej zapraszał do Wrocławia swoich podopiecznych gdyż dolnośląska część forum jest głodna muzycznych wrażeń ... a mówią, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #486 : Październik 01, 2012, 21:05:31 »

Pozwolę sobie dołączyć zdjęcie "Wrocławskiej części forum" w towarzystwie pianisty.

Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #487 : Październik 01, 2012, 21:22:23 »

Dziękuję Piotrze za relację. Cieszę się, ze dajesz co jakiś czas znak życia i że dbasz o naszą Katiuszę  Uśmiech
Żałuję, ze nie byłem na koncercie Mirosława w Warszawie (na który nawet miałem wykupione bilety), mogłbym wtedy podzielic się i porównać wrażenia. Ale tak to już czasem bywa... Poszedł za to mój syn, któremu koncert się spodobał. Znamienne, relacjonując mi występ Mirosława tez zwrócił uwagę na kilka wpadek, które się przytrafiły pianiście w pierwszej balladzie... Będzie więc musiał nasz Mirosław nad tą kompozycją jeszcze trochę popracować  Mrugnięcie Może w przyszłym roku zgłosi nam do poprawki?  Mrugnięcie Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #488 : Październik 01, 2012, 21:45:35 »

Januszu, muszę sprostować pewną kwestię - to raczej Dorota dba o mnie - wynajduje ciekawe propozycje na które ja z chęcią przystaje.

I za to, publicznie, na forum kuriera chciałbym Kati bardzo serdecznie podziękować.
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #489 : Październik 01, 2012, 21:47:57 »

Witaj Piotrusiu. Co u Ciebie? Jak studia? Jesteś już chyba na 2 roku.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #490 : Październik 01, 2012, 21:51:18 »

Sławku, piekna relacja z Nowej Polskiej Opery. Bardzo ciekawe fotki. To dobrze, ze Białystok wreszcie doczekał sie godnej i reprezentacyjnej sceny. Wspaniale, ze jako Kurier mamy w Białym naszego dziennikarza.
Czekamy na kolejne relacje
ps
a kiedy utworzysz wreszcie swoj progil na Facebooku? Jest tam prawie cała nasza szafarska rodzinka, tylko wciąz brakuje naszego pana sułka  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #491 : Październik 01, 2012, 21:55:06 »

Tak Sławku, już drugi rok, do tego zacząłem drugi kierunek - uznałem, że trzeba nieco bardziej produktywnie wykorzystywać czas. Z tego powodu, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można przypuszczać, że moje i tak rzadkie wizyty na kurierze będą jeszcze bardziej sporadyczne.

Postaram się jednak (co najmniej) relacjonować wrocławskie wydarzenia muzyczne.

Już za 4 lata Wrocław zostanie Europejską Stolicą Kultury i mam nadzieję, ze z tej okazji (a może wcześniej - na co bardzo liczę) będziemy mogli wraz z Dorotą gościć Was w stolicy Dolnego Śląska.



Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #492 : Październik 01, 2012, 21:58:06 »

Dzięki Januszu za ciepłe słowa. Rzeczywiście jesteśmy dumni z naszego nowego nabytku. Na kolejne relacje na razie jestem bez szans. Biletów brak do końca roku. Ale już moja głowa w tym aby jednak coś wykombinować, więc jak tylko uda się mi coś "wyrwać" to podzielę sie wrażeniami. Ma być jakaś składanka rosyjskiej opery. Zakręcę się wokół tematu. Chichot
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #493 : Październik 01, 2012, 22:00:09 »

Ja Piotrusiu na pewno przyjadę.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #494 : Październik 01, 2012, 22:02:21 »

Dzięki Januszu za ciepłe słowa. Rzeczywiście jesteśmy dumni z naszego nowego nabytku. Na kolejne relacje na razie jestem bez szans. Biletów brak do końca roku. Ale już moja głowa w tym aby jednak coś wykombinować, więc jak tylko uda się mi coś "wyrwać" to podzielę sie wrażeniami. Ma być jakaś składanka rosyjskiej opery. Zakręcę się wokół tematu. Chichot

Czekam na jakieś opery Czajkowskiego: Onegin, Dama Pikowa - we Wrocławiu tego brak.

Łudzę się także, że będę miał w najbliższym czasie usłyszeć "Manon" Masseneta - przepiękna opera, z którą nie spotkałem się jeszcze w repertuarze krajowej opery (lub zbyt pobieżnie te repertuary śledzę).
Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nocneigraszki wolfsparadise wataha-wilkow-nocy watahacemnejstrony cloudwind