Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 176562 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #375 : Grudzień 13, 2011, 09:24:40 »

Kochani, no tak się nie robi, spotkania w podgrupach były a relacje gdzie?

Prosze Cię bardzo, my dear friend...

Opera komiczna - często nazywana z włoska buffa (buffone – błazen) to gatunek sceniczny stworzony w Neapolu w pierwszej połowie XVIII wieku z myślą wypełnienia przerw pomiędzy aktami opera seria (przeciwnego gatunku opery - w czasach dzisiejszych kojarzonego jako tradycyjna opera). Za szczytowe osiągnięcia w dziedzinie opery komicznej powszechnie uznaje się Wesele Figara i Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta, choc także Cyrulika sewilskiego Gioacchino Rossiniego.
Ojcem opery komicznej był Giovanni Battista Pergolesi, który w roku 1733 w przerwach opery  Il prigioniero superbo ("Dumny więzień") wystawił swoją La serva padrona ("Służąca panią").

To zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który ma tego dosyć i postanawia ożenić się w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu. Sprytna służąca jednak sprawia, że jej pan żeni się właśnie z nią...

Ta popularna „miniatura” wciąż bardzo chętnie wystawiana jest na całym świecie. I tak, oto, jej prapremiera odbyła się w grudniową niedzielę (11 XII 2011) na scenie opery kameralnej w Krakowie. Reżyser spektaklu chcąc wzbogacić i uatrakcyjnić obsadę sceniczną (w oryginale przeznaczoną dla dwojga śpiewaków i niemego statystę) zastosował ciekawy fortel polegający na odtwarzaniu roli tej samej postaci równolegle aż przez troje artystów. Tak wiec na scenie przebywało ich aż sześcioro. Śpiewanym po włosku ariom towarzyszyły recytatywy będące ich literalną transkrypcją na język polski. W ten sposób szczelnie wypelniająca salę publiczność mogła bez trudu śledzić zarówno treść opery jak i szczegółowe kwestie wypowiadane przez artystów. Równie ciekawym pomysłem na uplastycznienie spektaklu był udział i wykorzystanie kolejnych dwóch „sobowtórów” postaci - odgrywanych przez manekiny-lale (zaprojektowanych przez teatr lalkowy w Rabce).

Skromna, ale bardzo gustowna scenografia, piękne stylowe stroje artystów, szykowne lale-manekiny, znakomita gra aktorska i bardzo dobrze wykonywane arie sprawiły, że półtoragodzinny spektakl, który miałem przyjemność (ogromną!) obejrzeć w towarzystwie naszej Moniki, nie tylko nie miał jakichkolwiek dłużyzn, ale i bawił, i wzruszał. Po jego zakończeniu publiczność nagrodziła artystów, tudzież pana dyrektora Jankowskiego zasłużonymi, rzęsistymi brawami.
Jeśli będziecie w Krakowie – gorąco ten spektakl polecam (jak i wszystkie inne realizowane przez tutejszą Operę Kameralną).

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2485786062290&l=9ee2e033c2
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 08:32:48 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #376 : Grudzień 13, 2011, 21:32:33 »

Relacja miała być moim zadaniem, ale jeśli już to się stało, to dodam najważniejsze.
Muzyka, prawdziwie perełkowa. charakterystyczna do epoki. Orkiestra poprowadzona, przez szalenie skromnego, młodego i jak donoszą wieści, z przyszłością, dyrygenta: Michała Niżyńskiego. Zapewne wrodzona skromność jego ojca, nie pozwoliła pochwalić się tym faktem na forum, co niniejszym ja czynię.
Było mi ogromnie miło zobaczyć tą perełkę opery  w takiej adaptacji i z taką obsadą.
Zaskoczeniem dla mnie była obsada. Jedna z aktorek jest mi doskonale znaną dziewczyną po linii baletowej Uśmiech
Dziękuję Januszu za zaproszenie.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #377 : Grudzień 13, 2011, 23:01:14 »

Dziękuję Januszu za zaproszenie.

cala przyjemność po mojej stronie  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #378 : Grudzień 22, 2011, 14:28:04 »

W świeta w Dwójce koncerty naszych ulubieńców. W niedzielę Wunder na Schubertiadzie, w poniedziałek
Trifonow w Warszawie. To ten koncert na którym byłam w miłym towarzystwie Beatki, Joanny i Ewy.
Ciekawe jak wypadnie porównanie Czajkowskiego z koncertem lutowym Ingolfa, który już wkrótce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 14:32:18 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #379 : Styczeń 28, 2012, 16:14:15 »

 
Jeden z naszych forumowiczów, Erzhan Kulibaev, wystąpi w marcu w Warszawie  Uśmiech

http://www.agencjadargiel.pl/
Zapisane
Reginka
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #380 : Styczeń 30, 2012, 22:43:18 »

Lucas Geniuszas wystąpi 1 marca w Warszawie w Filharmonii Narodowej
Nie przepadam za nim, ale może się wybiorę
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #381 : Styczeń 30, 2012, 23:49:15 »

A może rozwiniesz temat Reginko? Ja np. bardzo Lukasa lubię i wiem, że nie ja jedna.
Byłam na koncercie na którym grał tal trudne i wymagające nie tylko wspaniałej techniki utwory ja np.etiudy
Chopina i sonate h-moll Liszta.Teraz zagra 3 sonaty Chopina, też wielkie pianistyczne wyzwanie.
Więc dlaczego za nim nie przepadasz?? Co? Co?
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #382 : Styczeń 31, 2012, 14:02:12 »

Beatko, przepraszam coś mi się pozajączkowało, jak to mnie zwykle, rzeczywiście na stronie FN nic nie ma.
Może jeszcze nie wrzucili.Link do NIFC-u:

http://pl.chopin.nifc.pl/institute/concerts/birthday
Zapisane

Reginka
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #383 : Luty 01, 2012, 16:30:23 »

Technicznie genialny, wszystko dopracowane
ale ja słucham to czegoś mi brakuje, może takiej delikatności, uniesienia

zdecydowanie wolę Trifonova, Khozyainova

ale chętnie posłucham koncertu " na żywo", może zmienię zdanie

A może rozwiniesz temat Reginko? Ja np. bardzo Lukasa lubię i wiem, że nie ja jedna.
Byłam na koncercie na którym grał tal trudne i wymagające nie tylko wspaniałej techniki utwory ja np.etiudy
Chopina i sonate h-moll Liszta.Teraz zagra 3 sonaty Chopina, też wielkie pianistyczne wyzwanie.
Więc dlaczego za nim nie przepadasz?? Co? Co?
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #384 : Luty 01, 2012, 18:35:25 »

Reginko, zmienisz Uśmiech Po trzech koncertach na żywo jestem nim zachwycona. Zwłaszcza w Dusznikach "czarował", dostał brawa tylko ciutkę mniejsze niż Daniil i Julianna.
Zapisane
Reginka
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #385 : Luty 01, 2012, 20:48:52 »

Nie będę zaprzeczać.
Niecierpliwie czekam na koncert
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #386 : Luty 01, 2012, 23:31:39 »



zdecydowanie wolę Trifonova, Khozyainova




Reginko, przede wszystkim witam Cię tutaj  Uśmiech Czy wybierasz się może na koncert Khozyainova w Krakowie? 28 lutego....
Zapisane
Reginka
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #387 : Luty 02, 2012, 19:14:43 »

Witam wszystkich gorąco w ten mroźny wieczór.
Bardzo żałuję, ale nie mogę być 28 lutego w Krakowie
Khozyainova słyszałam w Białymstoku, 18 listopada, w III koncercie Rachmaninowa. Byłam zachwycona. Podobno pierwszy raz wykonał ten utwór. Grał młodzieńczo, wzbudził zachwyt, wszystkich słuchających.
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #388 : Luty 02, 2012, 21:36:42 »

 
 W Krakowie Nikołaj zaprezentuje bardzo ciekawy, różnorodny, wirtuozowski, a przede wszystkim w dużej mierze nowy repertuar:

 Ludwig van Beethoven - Sonata As-dur nr 31 op.110
 Franz Schubert - Fantazja C-dur "Wandererfantasie" op. 15
 Fryderyk Chopin - Bolero, Ballada nr 2 F-dur op. 38
 Ferenc Liszt - Walc Mefiisto nr 1 A-dur
 Ferenc Liszt - Sonata quasi fantasia "Apres une lecture du Dante"

 
http://www.filharmonia.krakow.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna/4051-RECITAL_FORTEPIANOWY.html
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #389 : Luty 03, 2012, 01:04:36 »

Jestem pod wrażeniem. Repertuar godny mistrza.
Wirtuozeria i liryzm(Schubert), wielka forma (Beethoven), Mefisto(ciekawe będzie porównanie z Daniłem). Mam nadzieję, że
wrzucicie jakieś pliki dla tych bidaków co mają za daleko Co?
Zapisane

Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

valiance msn granitowa3 swietadynastiatoftegard cesarstwoniemieckie