Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175808 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Październik 17, 2011, 20:18:07 »

Miałem szczery zamiar tak jak w poprzednim roku pójść tam razem z synem, ale znów nie wyrobiłem czasowo ze wszystkim. O 23.00 retransmisja w PR2. Wiem, że to nie to samo, ale skoro nie da się inaczej.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #331 : Październik 17, 2011, 21:55:30 »

Więc wychodzi na to,że byłam dzisiaj jedyną przedstawicielką Kuriera w Bazylice Św.Krzyża.
Cos mnie bardzo pchało na ten koncert, nie wiem co, ale było warto.
Chór, soliści, dyrygent wszyscy wspaniali. Cudowna akustyka i atmosfera wszystko to
sprawiło,że było to niezapomniane przeżycie.Oczywiście na koniec olbrzymi aplauz. Myślę,że Chopin
był zadowolony Uśmiech
Dawno nie słyszałam "Requiem" w wykonaniu polskiego chóru i dopiero teraz zdałam sobie sprawę
jak ładnie brzmi "et lux perpetua" zamiast "et lux perpituja" Duży uśmiech Duży uśmiech Angielski akcent robi z łaciną
coś okropnego.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : Październik 17, 2011, 22:00:10 »

Haha. Świetne spostrzeżenie!
Czy podobnie jak w poprzednim roku Requiem było elementem liturgii?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #333 : Październik 17, 2011, 22:31:29 »

Więc wychodzi na to,że byłam dzisiaj jedyną przedstawicielką Kuriera w Bazylice Św.Krzyża.
Terenia... przynajmniej Ty podtrzymałaś honor Forum, przynajmniej TY - w ten rocznicowy dzień śmierci naszego Patrona w sposób czynny i godny uczestniczyłaś w jego rocznicowym święcie. Większość z nas chyba o tym święcie najzwyczajniej zapomniała spędzając wieczór z uchem przy głośniku radia wsłuchujac sie w relacje z innego świata muzycznych wartości i idoli...
Dzięki Ci Tereniu, za Twą pamięć, czas i szacunek dla naszego ukochanego Chopina. Przynajmniej Ty jedna pamiętałaś i byłaś przy nim...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #334 : Październik 17, 2011, 22:38:09 »

Terenia... przynajmniej Ty podtrzymałaś honor Forum, przynajmniej TY - w ten rocznicowy dzień śmierci naszego Patrona w sposób czynny i godny uczestniczyłaś w jego rocznicowym święcie. Większość z nas chyba o tym święcie najzwyczajniej zapomniała spędzając wieczór z uchem przy głośniku radia wsłuchujac sie w relacje z innego świata muzycznych wartości i idoli...
Dzięki Ci Tereniu, za Twą pamięć, czas i szacunek dla naszego ukochanego Chopina. Przynajmniej Ty jedna pamiętałaś i byłaś przy nim...
post scriptum
razem z Łukaszem opublikowaliśmy na FB rocznicowe materiały. To i tak jak na nasze całkiem niemałe szafarskie grono tak bardzo, bardzo niewiele, tak w ten dzień mało...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : Październik 17, 2011, 22:44:49 »

Nie, Łukaszu, była tylko muzyka. Chociaż, chociaż..dwie siedzące przede mną starsze panie wstały,
gdy wszedł pan dyrygent. pewnie siła przyzwyczajenia.

Jak już napomknęłam , po prostu musiałam dziś tam być. Pewnie głupio Januszu to zabrzmi, ale jakoś
czuło się obecność Chopina, dziś na Krakowskim.Nawet zrobiłam parę fotek, marnych, bo z komórki,
ale wrzucę na fejsa.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #336 : Październik 17, 2011, 22:51:47 »

tak Agnieszko, bardzo dobrze, że tam byłaś. Podtrzymałaś naszą ideę i (jak to Janusz zauważył) - honor naszego forum.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Październik 17, 2011, 22:55:07 »

Może i zrobiliśmy za mało, ale mnie uderzyło jedno. Przy kolumnie z sercem Chopina była tylko jedna mała wiązanka
kwiatów, może od NIFC-u, ale na pewno nie od władz nie mówię "państwowych" ale też i nie
od władz stolicy.Smutne , szkoda,że nasi politycy nie wiedzą,że o Chopinie pamięć nie zginie a o nich już za chwilę
nikt nie będzie pamiętał.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #338 : Październik 17, 2011, 23:09:09 »

Dziś jest też bardzo... Mozartowski dzień. Requiem, skrzypce...  Mrugnięcie

Jestem dziś myślami również w paryskim kościele św. Magdaleny vis a vis Placu Concorde, przy okwieconym monumencie na Pere Lachaise...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #339 : Październik 18, 2011, 18:33:43 »

Chciałam jednak zauważyć, moi drodzy, że "honor Forum" osobą swoją własną w Bazylice Św. Krzyża  mogli ewentualnie podtrzymywać jedynie warszawiacy. Trudno by było wymagać, by ludzie z innych miast podejmowali taką podróż. A i miejscowym mogły przydarzyć się okoliczności uniemożliwiające zjawienie się tam akurat w tym czasie, bowiem proza życia bywa bezlitosna i za nic ma nasze pragnienia. Zatem chyba jednak byłoby niesprawiedliwym oceniać, w jaki sposób kto chce i, przede wszystkim, może to czynić, i jakie formy pamięci dla kogo są istotne. Jeden pójdzie na koncert, drugi coś gdzieś napisze, trzeci wysłucha muzyki, czwarty wspomni Chopinowską pielgrzymkę... Cóż za sens się licytować.
Ci z nas, na ten przykład, którzy słuchali transmisji Requiem online, jak mniemam, uczcili pamięć Fryderyka równie godnie, zachowując dlań i pamięć i szacunek. I nie kolidowało to bynajmniej z hołdem składanym innemu z naszych Wielkich, Wieniawskiemu.
Muzyka, zresztą, jest jedna. Słuchanie Requiem jest jednocześnie hołdem dla Chopina, pamięcią o geniuszu Mozarta, którego on kochał, i wielbieniem Muzyki, która dla nich obu i dla wielu jest tak podstawową potrzebą duszy. I myślę także, że już słuchając w tym dniu tak wspaniałych dźwięków w tak pięknych wykonaniach wszyscy złożyliśmy hołd nie tylko Muzyce, ale i tym, którzy poświęcili życie w Jej służbie.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : Październik 18, 2011, 18:42:09 »

Masz oczywiście rację Asiu, co do ostatniego zdania to będę miała do Ciebie wielką, w i e l k ą prośbę.
Wiem, że jesteś zapracowana, więc poczekam aż skończy się konkurs.
Zapisane

Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Październik 18, 2011, 18:48:37 »

Słuchałem retransmisji, ale stało się to, czego się obawiałem. Po prostu usnąłem. Nie ze względu na znudzenie muzyką, lecz po prostu padłem po całym dniu. Gdybym nie gonił z robotą, która została mi do zrobienia w domu, żeby skończyć przed retransmisją, to po prostu ryłem bym w klawiaturę zarył.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #342 : Październik 18, 2011, 18:51:04 »

Tak, to prawda. Ci, co byli w Warszawie i akurat mieli czas - odwiedzili Świętego Krzyża. Inni - napisali pamiątkowe teksty i opublikowali na FB, jeszcze inni byli myślami u św. Magdaleny i w miejscu okwieconego monumentu. Każdy kto chciał - napisał o tym dniu i przezył ten dzień tak jak uznał za stosowne.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #343 : Październik 18, 2011, 18:58:17 »

Terenia... przynajmniej Ty podtrzymałaś honor Forum, przynajmniej TY - w ten rocznicowy dzień śmierci naszego Patrona w sposób czynny i godny uczestniczyłaś w jego rocznicowym święcie. Większość z nas chyba o tym święcie najzwyczajniej zapomniała spędzając wieczór z uchem przy głośniku radia wsłuchujac sie w relacje z innego świata muzycznych wartości i idoli...
Dzięki Ci Tereniu, za Twą pamięć, czas i szacunek dla naszego ukochanego Chopina. Przynajmniej Ty jedna pamiętałaś i byłaś przy nim...

Bardzo się cieszę, że Tereniu, że byłaś w Bazylice i w tym szczególnym dniu, w przestrzeni na granicy światów przeżyłaś Mozartowe Requiem...   Zazdroszczę warszawiakom możliwości uczestniczeia w takich wydarzeniach.  Mrugnięcie

Januszu, czy nie hiperbolizujesz? Najzwyczajniej w świecie nikt z nas (chyba) nie zapomniał o ważnej rocznicy, Chopin towarzyszył mi wczoraj w drodze na uczelnię; wysłuchałem też choćby 'Funérailles' Liszta, jego hołdu oddanego Chopinowi (z nawiązaniem do Fryderykowego op. 53).
Chcę wierzyć w to, że nie zarzucasz miłośnikom wiolinistyki, Mozarta i Konkursu Wieniawskiego, że w tym właśnie dniu wsłuchiwali się w transmisje z Poznania. Nie oznacza to przecież braku szacunku dla naszego uwielbionego Chopina, prawda?  Mrugnięcie
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #344 : Październik 18, 2011, 19:25:27 »

Oczywiscie, ze tak nie oznacza, przyjacielu Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy skarpetkacrraft playyourstories nocneigraszki watahacemnejstrony