Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175829 razy)
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #300 : Sierpień 22, 2011, 20:43:36 »

Doroto, nie ma sensu zazdrościć. Po prostu wybierz się do Białegostoku. Jesli zdecydujesz się to uprzedź, może ktoś jeszcze z forumowiczów. Będzie ekstra. Sprawami organizacyjnymi sie zajmę. A nasz nowy Dyrektor rzeczywiście przyjechał z Wrocławia. Nie miałem okazji oglądać go "w akcji". Mam nadzieję, że dorówna poprzedniemu a może będzie nawet lepszy. Ten poprzedni musiał odejść. Dlaczego? Aby wyjaśnić należałoby wkroczyć na tematy polityczne, a my tu o polityce nie rozmawiamy. Więc jest jak jest. Podobno też był bardzo wymagający w stosunku do swojego zespołu. Wymagał pracy i posłuszeństwa. Ja daję nowemu Dyrektorowi swój kredyt zaufania. Posiłkuję się też Twoja pozytywną opinią o Nim.
Zapisane

sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #301 : Sierpień 22, 2011, 20:46:01 »

Ewuniu, ekstra!. Jak dowiem się, że już można bukować bilety to oczywiscie to zrobię. Dziś jest jeszcze nieco za wcześnie. Jeszcze kasy nie wybudowali w nowym gmachu Duży uśmiech
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #302 : Sierpień 22, 2011, 21:05:28 »

Pisałem poprzednio o występie naszego chóru na zakończenie festiwalu organowego w katedrze koszalińskiej - będzie wystawiona Msza Kazimierza Rozbickiego  - to będzie premiera tego dzieła i z pewnością wielkie wydarzenie muzyczne. Ostatnie nuty przyszły w maju br. stąd nie było czasu na należyte przygotowanie chóru - ale po dzisiejszej próbie jestem dobrej myśli. W necie znalazłem inną mszę Rozbickiego - także piękna: http://www.youtube.com/watch?v=zBFIAsoqpKU  Muzykę i nastrój beznamiętnie niszczą pstryknięcia aparatów - mam nadzieję, że u nas tego nie będzie...
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #303 : Sierpień 22, 2011, 21:12:49 »

ach Bodku, tak by się chciało być na tych wszystkich koncertach. Ale wiadomo - przyziemne sprawy bieżące powstrzymują. Akurat w Koszalinie mam dobrego kumpla jeszcze ze studiów. Może kiedyś...
Zapisane

Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : Sierpień 22, 2011, 21:38:14 »

Zapraszam Sławku - szczególnie jak skończą nową filharmonię... a na razie może z chórem przyjedziemy na gościnne występy - kto wie Mrugnięcie Na razie zobaczymy jak wypadnie premiera...
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : Wrzesień 09, 2011, 14:46:12 »

3 i 4 lutego Ingolf Wunder wystąpi znów w Filharmonii Narodowej, prezentując wraz z Orkiestrą Symfoniczną FN nowy repertuar:
- Stanisław MONIUSZKO - Uwertura Nowy Don Kichot czyli Sto szaleństw
- Ludwig van BEETHOVEN - IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58
- Franciszek Wincenty MIRECKI - Symfonia

Ceny biletów: 70, 60, 50, 40, 25 zł
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #306 : Wrzesień 09, 2011, 15:38:44 »

 Szok Ale fajnie się zapowiada Uśmiech Cieszę się, że tak się odciął od dotychczasowego dość już monotonnego repertuaru i idzie w nowe, życzę powodzenia i mam nadzieję, że to ta właściwa droga rozwoju Ingolfowej kariery.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : Wrzesień 09, 2011, 15:41:33 »

Hmm.. ale na swojej stronie na fejsie Ingolf utworzył wydarzenie z Czajkowskim.To co w końcu
będzie grał?Ja osobiście wolałabym Bethoveena Uśmiech
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #308 : Wrzesień 09, 2011, 15:45:44 »

Na stronie FN jest Bethoveen.Ciekawe.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #309 : Wrzesień 09, 2011, 16:53:25 »

Przy okazji obejrzałam sobie repertuar FN i:
5 listopada Dang Thai Son.Koncert a-moll Paderewskiego i Chopin.
26 listopada Hilary Hahn.Koncert e-moll Mendelsohna.Fajnie byłoby posłuchać ale to gwiazda i bilety drogie.
29 listopada Arcadii Volodos.Schubert.Liszt(sonata h-moll),Brahms.I tu niespodzianka też gwiazda a bilety tanie.

No i oczywiście "Warszawska Jesień". Ktoś się wybiera??
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #310 : Wrzesień 09, 2011, 21:06:27 »

5 listopada Dang Thai Son.Koncert a-moll Paderewskiego i Chopin.
29 listopada Arcadii Volodos.Schubert.Liszt(sonata h-moll),Brahms.I tu niespodzianka też gwiazda a bilety tanie.

Wszystko z fortepianem, Terenia, trzeba iść, nie ma inaczej, na oba.
A w niedzielę Koziak i e-moll i Preludia Liszta, przypominam, w S1.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #311 : Wrzesień 09, 2011, 21:21:06 »

9.09.2011 /piątek/
Poznań, Aula Uniwersytecka
godzina 9.00 rano
132. PREZYDIUM KOMITETU REGIONÓW EUROPY (Koncert zamknięty)
Jacek KORTUS – fortepian
Jakub CHRENOWICZ – dyrygent
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Fryderyk Chopin, Koncert fortepianowy e-moll op. 11, nr 1
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #312 : Wrzesień 11, 2011, 14:35:16 »

Dziś przedpołudniem w Polsat News - ciekawy wywiad z Piotrem Matwiejczukiem (PR II) na temat festiwalu Wratislavia Cantans.

Czy ktoś z forumowiczów (np. z Wrocławia) był na którymś z koncertów?  Mrugnięcie
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #313 : Wrzesień 11, 2011, 21:46:21 »

Jutro w Dwójce o 13.00 znajomy niektórych z Was z Dusznik
Francesco Piemontese, niestety transmisja z innego festiwalu ale będzie też Chopin.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #314 : Wrzesień 12, 2011, 20:03:51 »

W piątek 16 września o 19.00 w Koninie, w Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznyego PWSZ, ul. Popiełuszki 4, koncert Daniila Trifonova. Nie ma biletów, wstęp na bezpłatnie rozdawane zaproszenia, których zabrakło już dwa tygodnie temu.

"W programie znajdą się Preludia Franciszka Liszta, Koncert waltorniowy op. 8 Franciszka Straussa oraz Koncert fortepianowy e-moll op. 11, nr 1 Fryderyka Chopina. Obok filharmoników poznańskich wystąpią także rosyjski pianista Daniil Trifonov oraz na waltorni – Paweł Cal, uczeń PSM I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego w Koninie. Z tej okazji przed koncertem odbędzie się zbiórka pieniędzy na stypendium dla utalentowanego koninianina, którą przeprowadzą przedstawiciele Konińskiej Fundacji Kultury."
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wolfsparadise loups evelon skarpetkacrraft cloudwind