Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Relacje z koncertów, (info o koncertach)...  (Przeczytany 175841 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #285 : Sierpień 15, 2011, 22:20:44 »

Bardzo Ci dziekuje.  Nor mam Jeziora w calosci a takie jest piekne!
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Sierpień 15, 2011, 22:29:56 »

Wspaniały jest ten Czajkowski. Przepiękna muzyczna opowieść, genialna kompozycja. Orkiestra gra wspaniale. Agnieszko, Ewo - jeżeli znajdziecie nagranie na Chomiku - dajcie znać - muszę mieć całe Jezioro Łabędzie.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #287 : Sierpień 15, 2011, 23:27:23 »

Wspaniały jest ten Czajkowski. Przepiękna muzyczna opowieść, genialna kompozycja. Orkiestra gra wspaniale. [...]

Naprawdę tak wspaniale? Wydawało mi się, że czasem nieco mechanicznie i z mniejszą ekspresją. Od Orkiestry Maryjskiego wymaga się wiele, to znów psychologiczna kwestia niespełnionych oczekiwań, dyskutowaliśmy na ten temat.
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #288 : Sierpień 16, 2011, 00:06:49 »

Patryku, dyskutowaliśmy także na temat typów słuchaczy i podejścia do muzyki. Czasami porwie mnie utwór zagrany fatalnie a wirtuoz nie wzbudzi mojego zainteresowania.

Niemniej jednak uważam, że orkiestra spełniła swoje zadanie - generalizując był to bardzo dobry koncert. Muzykę symfoniczną Czajkowskiego przyjmę pod każdą postacią i w każdej ilości, a że gdzieś było nierówno, niezbyt żywiołowo ... nie zwracam na to uwagi lub po prostu o tym zapominam.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #289 : Sierpień 16, 2011, 08:41:27 »

Gogusiu.

Jak juz wchodzisz w muzyke Czajkowskiego, to polecam Ci symfonie.
Symfonia nr 5 i symfonia 6.
Jezioro labedzie owszem, ale wyzyny symfoniki Czajkowskiego znajdziesz wlasnie w piatce i szostce.
(Mam szczegolny sentyment do symf. nr 5, ktora dyrygowalem na swoim dyplomie).
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #290 : Sierpień 16, 2011, 09:17:50 »

Ewuniu, jest taki miły chomiczek fado.Właścicielka nagrywa i wstawia prawie wszystkie koncerty z
promsów.Może i dzisiejszy też Uśmiech

Nie wiem dlaczego, weszłam rano na profil fado, a tam pustka!? Smutny
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #291 : Sierpień 16, 2011, 09:31:12 »

Bardzo serdecznie przepraszam:

fado377
Zapisane

Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #292 : Sierpień 16, 2011, 09:41:34 »

Gogusiu.

Jak juz wchodzisz w muzyke Czajkowskiego, to polecam Ci symfonie.
Symfonia nr 5 i symfonia 6.
Jezioro labedzie owszem, ale wyzyny symfoniki Czajkowskiego znajdziesz wlasnie w piatce i szostce.
(Mam szczegolny sentyment do symf. nr 5, ktora dyrygowalem na swoim dyplomie).


Dziękuje za polecenie, jak znajdę czas to z chęcią przesłucham - zaczynam prowadzić notes z utworami, do których muszę wrócić lub które musze poznać - zapisuje w nim Symfonie Czajkowskiego.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #293 : Sierpień 16, 2011, 10:53:24 »

Bardzo serdecznie przepraszam:

fado377

 Dzięki!!!  Uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #294 : Sierpień 16, 2011, 13:18:52 »

Dla Bartusa i Gogusia polecam się przyjrzeć jak dyryguje orkiestrą Svetlanov w 5 Symfonii Czajkowskiego - niesamowite:
http://www.youtube.com/watch?v=BZUNh6iH-Vc
A co do 5 to jak pisałem wcześniej - moja ulubiona symfonia - jest w niej kilka niesamowitych partii solowych instr. dętych.
Cz. I zaczyna się od mrocznego "pogrzebowego" klarnetu
W cz. II jest piękne solo waltorni (liryczne, melancholijne, romantyczne...) - chyba najtrudniejsza partia dla waltorni w całej muzyce symfonicznej - potem to solo przechodzi w miłosny dialog z owym klarnetem z początku http://www.youtube.com/watch?v=Ma5azW8OV2k&feature=related Następnie liryczny dialog rozwija się w walca tańczonego w sali balowej. W pewnym momencie radosny taniec jest zakłócony przez dramatyczny motyw z Icz. (pewnie wybuchła wojna). W cz.III radośniejszej jest muzyczny opis chyba wesela, podróży poślubnej, kuligu...
Cz. IV to przedstawienie jakieś bitwy w której uczestniczy nasz bohater przedst. w cz.I - ten sam motyw jest tu grany przez całą orkiestrę na tle fanfarów instr. blaszanych http://www.youtube.com/watch?v=L3gIMrhkIuA&feature=related  no i tym razem ciężka, dramatyczna bitwa kończy się zwycięstwem...trochę to mi przypomina "Wojnę i pokój" Tołstoja - fajnie, że w mocno skróconej wersji... Mrugnięcie
Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #295 : Sierpień 22, 2011, 10:29:45 »

przyjaciele, chcę się przed Wami czymś pochwalić. Już kiedyś o tym pisałem. Dziś wszystko zaczyna się materializować. http://filharmonia.bialystok.pl/s,strona_glowna,1.html Tak sobie marzę: a może byście mnie odwiedzili przy okazji tego wielkiego wydarzenia? Obejrzyjcie proszę galerię zdjęć
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #296 : Sierpień 22, 2011, 11:11:59 »

! Pięknie!!! Sławku na Straszny Dwór chętnie się skuszę, możesz bukować dla mnie bilet! Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #297 : Sierpień 22, 2011, 12:45:51 »

Wizualizacja fajna, tylko czy krzesełka aby wygodne? Uśmiech

To wygląda ciekawie:

KEVIN KENNER I BIAŁOSTOCCY KAMERALIŚCI
30.09.2011 (piątek), godz. 19.00

Kevin Kenner – fortepian (USA)

Program:

K. Szymanowski – „Pieśni kurpiowskie” op. 58 na głos i fortepian (wybór)
J. Zarębski – Kwintet fortepianowy g-moll op. 34
K. Szymanowski – II Kwartet smyczkowy op. 56
R. Panufnik – „Second Home” (wersja na głos, fortepian i kwartet smyczkowy)
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #298 : Sierpień 22, 2011, 13:10:05 »

Piękny ten nowy gmach Filharmonii - ja bym się wybrał na IX-tkę ... 09.09 (magia liczb? Mrugnięcie). W Koszalinie też zaczęli budować nowy gmach... może na przyszły sezon będzie podobne otwarcie. Chór już jest... z moim skromnym udziałem  Duży uśmiech. Tak przy okazji w piątek w naszej katedrze ma być zakończenie letniego festiwalu organowego i będzie wystawiona świeżo skomponowana msza Rozbickiego na chór z orkiestrą - na pewno będzie jakieś nagranie to zamieszczę...Pozdro
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #299 : Sierpień 22, 2011, 16:02:00 »

 

 Sułku!!! Zazdrość brzydka rzecz, ale ja już Ci pisałam w "moim " wątku o Koli Khozyainovie, jak baaardzo, bardzo ci zadroszczę....Pięknej filharmonii, jego dyrektora Roberto który to rozruszawszy nasz wrocławski Teatr Lalek, właśnie przenosi sie do was, no i co najważniejsze: Koncertu w dniu 18.11. kiedy to Kola zagra III koncert Rachmaninowa...Boże, co ja bym dała żeby wtedy tam być !!!! Dlaczego Białystok jest tak daleko od Wrocławia ? A może inaczej : dlaczego Kola nie zagra tego Racha w Europejskiej Stolicy Kultury??? Pozostaje mi tylko karmić sie nadzieją, że może jednak kiedyś stanie się to faktem...A tymczasem oblukałam stronę waszej filharmonii, zapisałam się na newsletter i zauważyłam również okienko pt. Transmisje on-line (hurra!!!). Może wasz dyrektor wpadnie na pomysł, aby pokazać jednak Kolę całemu światu? Bo nie mam pojęcia czy każdy koncert będzie transmitowany...Jeśli tak , to już jestem cała happy...Chociaż tyle...
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

articz gonerpg pegasus rrp307 ndl