Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulice Chopina w polskich i zagranicznych metropoliach  (Przeczytany 14485 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 14, 2011, 17:05:17 »

W "Paryżu Wschodu"- Bukareszcie w 2 sektorze jest długa ulica Chopina, którą przecinają ulica Glinki i Bizeta, a równolegle do strada Chopin biegnie ulica Mozarta.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 25, 2011, 19:53:24 »

Dziś w środku masowego transportu słuchałam jakiegoś radia i natknęłam się na Beatę Pawlikowską opowiadającą ciekawą historię. Otóż gdzieś kiedyś w obcym dalekim kraju (nie pamiętam jakim, słaba słyszalność plus próba mojego mózgu nieprzyswajania a nawet wręcz całkowitego ignorowania radia) jakiś człowiek na wieść, że ona z Polski odpowiedział: "o, z kraju artystów". Ona z kolei zapytała, dlaczego tak o Polsce myśli. Na co ten człowiek wyjaśnił, że wiele podróżuje po świecie i Polska to jedyny na świecie kraj, gdzie lotnisko międzynarodowe nosi nazwę artysty (Chopina). Z tego faktu wydedukował sobie, że musimy sobie aż tak bardzo ich cenić, bardziej niż naszych polityków, wojskowych Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : Październik 25, 2011, 20:41:19 »

... wiele podróżuje po świecie i Polska to jedyny na świecie kraj, gdzie lotnisko międzynarodowe nosi nazwę artysty (Chopina). Z tego faktu wydedukował sobie, że musimy sobie aż tak bardzo ich cenić, bardziej niż naszych polityków, wojskowych Uśmiech
łezka się w oku kręci... Kiedyś pewno wyjaśnię
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Październik 26, 2011, 18:18:38 »

Dziś w środku masowego transportu słuchałam jakiegoś radia i natknęłam się na Beatę Pawlikowską opowiadającą ciekawą historię. Otóż gdzieś kiedyś w obcym dalekim kraju (nie pamiętam jakim, słaba słyszalność plus próba mojego mózgu nieprzyswajania a nawet wręcz całkowitego ignorowania radia) jakiś człowiek na wieść, że ona z Polski odpowiedział: "o, z kraju artystów". Ona z kolei zapytała, dlaczego tak o Polsce myśli. Na co ten człowiek wyjaśnił, że wiele podróżuje po świecie i Polska to jedyny na świecie kraj, gdzie lotnisko międzynarodowe nosi nazwę artysty (Chopina). Z tego faktu wydedukował sobie, że musimy sobie aż tak bardzo ich cenić, bardziej niż naszych polityków, wojskowych Uśmiech

Nie słyszałam tego, ale to bardzo urocze Uśmiech
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 26, 2011, 18:54:04 »

Nie daję wiary Pawlikowskiej- od czasu, gdy przeczytałem jej "Świat według blondynki". Nie ukrywam też, że moja niechęć do niej bierze się z tego, iż współpracuje ona z gazetą, której nazwa nigdy nie padnie z moich ust, a która jet dla mnie uosobieniem wybiórczości i manipulacji.  Wszelako, proszę dać baczenie na kuriozalność tej dykteryjki. Skoro ów obcokrajowiec taki światowy, zna lotniska całego globu i do tego on wie, kim był Chopin i że nie był Francuzem, to znaczy, że on również NA PEWNO WIE, że Polska to NIE JEST "kraj artystów" i że Chopin to jedyny polski muzyk, znany na całym świecie.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Lipiec 07, 2012, 12:29:47 »

"W dniu 11 grudnia 2010 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Fryderyka Chopina jednej z ulic stolicy Kirgistanu - Biszkeku."

http://www.astana.polemb.net/index.php?document=143

Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Lipiec 07, 2012, 13:10:07 »

Polska to jedyny na świecie kraj, gdzie lotnisko międzynarodowe nosi nazwę artysty (Chopina).

Kto był w Salzburgu, ten wie, że istnieje Port Lotniczy im. W. A. Mozarta: www.salzburg-airport.com/ tak więc ten "światowiec" nie miał racji  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Lawendynka
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 161


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 08, 2012, 20:08:49 »

W Iławie jest niewielka osiedlowa uliczka nazwana imieniem Fryderyka Chopina, jest też ulica Ignacego Paderewskiego i Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Bairda. To wszystko, jeśli chodzi o ludzi związanych z muzyką - przypuszczam, że Paderewski trafił na tabliczkę z nazwą ulicy raczej z powodu swej działalności politycznej niż ze względów muzycznych, ale jest Uśmiech
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 08, 2012, 20:19:41 »

Mam przy okazji pytanie- czy w którymś z polskich miast jest uliczka Andrzeja Panufnika?
 Przez tyle lat był potępiany przez "postępową część ludzkości", choć jego znaczenie dla muzyki 20 wieku jest nie mniejsze niż Lutosławskiego czy Góreckiego.
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Grudzień 03, 2013, 21:08:52 »

W Kwidzynie też jest ulica F. Chopina i nawet pomnik z popiersiem Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Grudzień 04, 2013, 08:03:15 »

W Kwidzynie też jest ulica F. Chopina i nawet pomnik z popiersiem Uśmiech
a czy to jakaś mała uliczka, czy jedna z głównych ulic? W Warszawie nawet wielu Warszawiaków nie wie, gdzie w ich mieście ta ulica sie znajduje  Zawstydzony
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
pianistil
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Grudzień 04, 2013, 12:31:51 »

W Iławie jest niewielka osiedlowa uliczka nazwana imieniem Fryderyka Chopina, jest też ulica Ignacego Paderewskiego i Szkoła Muzyczna I st. im. Tadeusza Bairda. To wszystko, jeśli chodzi o ludzi związanych z muzyką - przypuszczam, że Paderewski trafił na tabliczkę z nazwą ulicy raczej z powodu swej działalności politycznej niż ze względów muzycznych, ale jest Uśmiech

Nawet nie wiedziałam, że w Iławie jest ulica Chopina Duży uśmiech Do szkoły muzycznej chodziłam i bardzo miło ten czas wspominam Mrugnięcie
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Grudzień 04, 2013, 12:34:34 »

Januszu, a ja – chociaż nie warszawianka – wiem, gdzie ona jest!  Duży uśmiech Wiem dlatego, że znajduje się przy niej Ambasada Rumunii (prywata: pozdrawiam jednego z pracowników tej instytucji  Chichot) i chyba jeszcze Ambasady Finlandii, Norwegii i Węgier. Uważam, że Fryderykowi w stolicy należy się bardziej reprezentacyjna arteria!
Fajnie jest też na Służewie – są tam ulice (raczej uliczki) Bacha, Elsnera i Mozarta  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Grudzień 04, 2013, 13:12:36 »

W Kwidznie to jedna z głównych a może nawet i główna ulica.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Grudzień 04, 2013, 14:49:25 »

Fajnie jest też na Służewie – są tam ulice (raczej uliczki) Bacha, Elsnera i Mozarta  Uśmiech

Szymanowskiego, Ravela, Wieniawskiego, Paganiniego, Wagnera, Lutosławskiego, Prokofiewa, Straussa, Liszta, Brahmsa, Kiepury... uff! To zestaw uliczek w mojej poczciwej gminie Stare Babice, ledwie 2 kilometry od mojej chałupiny.  Chichot
Ktoś sróbuje przebic?  Mrugnięcie
Kasieńko, co do Służewa... Tam, gdzie te uliczki, tam kiedyś mieli swe rodzinne gniazdo moi dziadkowie   Spoko
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft pegasus polski-serwer-rpg world-of-dogs wataha-zlotych-klow