Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - finał.  (Przeczytany 17812 razy)
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : Październik 19, 2021, 20:45:06 »

Uwaga ODSZCZEKUJĘ niniejszym! Dobrze, że Martin  jest w finale. Koncert - słuchany przeze mnie dopiero od Larghetto - jejuśku! Allegro vivavce - wiem dlaczego wybrał ten koncert - słychać było u niego wyraźnie kastaniety. Posłuchajcie raz jeszcze! Ja z pewnością posłucham, choćby dlatego, że nie słyszałam Maestoso. Larghetto było prawdziwie nokturnowe, jakby się snuł sen złoty.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #196 : Październik 19, 2021, 20:53:58 »

(EG) kupię płytę z wykonaniem koncertu Evy w finale i będę jej słuchał kilkadziesiąt razy, ale to wykonanie dzieje się tu i teraz,
chwilo trwaj!
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : Październik 19, 2021, 20:57:10 »

(EG) ta sama sukienka, co w III etapie, czyli w koncercie laureatów założy tę niebieską z II etapu.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : Październik 19, 2021, 20:58:15 »

..i pytanie samo się nasuwa, zagra dzisiaj lepiej od Martina Garcii Garcii ?
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : Październik 19, 2021, 21:01:06 »

Jest perfekcja Uśmiech
Zobaczymy, czy będzie czułość.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : Październik 19, 2021, 21:02:52 »

tam teraz na balkonie do protokołu wpisują 9-czki i 10-teczki  Chichot
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #201 : Październik 19, 2021, 21:03:08 »

Moje odczucia dzisiejszego dnia w skrócie i z odsłuchów fragmentów.

J J JUN LI BUI
Wyżej oceniam jego szybsze przebiegi niż frazy wymagające dopieszczenia. Momentami koncerty Chopina są bardzo proste (zarówno prawa jak i lewa ręka). W zasadzie nie wiadomo, co z tym fantem zrobić, by wszystko zabrzmiało wyjątkowo niemizernie. W tym kontekście od razu rzuca mi się porównanie do skali trudności niektórych preludiów (np. nr 4 i 6).

Z biegiem czasu występ stawał się coraz lepszy. Nie zabrakło aktywnych rozwiązań interpretacyjnych.

ALEXANDER GADJIEV
Zbyt wolne tempo. Trochę za dużo niedokładności. Aczkolwiek ogólnie koncepcja bardzo dojrzała, nieryzykowna ale też nie powściągliwa.

MARTÍN GARCÍA GARCÍA
Jako "zamiennik Osokinsa" podołał zadaniu. Musi jednak coś zrobić z tym nuceniem podczas grania, bo to najzwyczajniej przeszkadza! Polliniemu też się to zdarzało, nawet przy nagrywaniu płyt.
Intrygujący momentami występ, w pozytywnym znaczeniu ... ale też niestety negatywnym z racji kilku co najmniej błędów palcowania.

Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : Październik 19, 2021, 21:09:47 »

zastanawialiście się nad tym, że w XVIII KCH mogą być dwa Ex aequo pierwsze miejsca?
drugiego nie przyznają,
a trzecie Leonora, albo Aimi?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #203 : Październik 19, 2021, 21:19:44 »

Już kiedyś tą interpretację słyszałem.

Oczywiście gra pięknie, z wszelkimi właściwymi rubatami, bez forsowania dynamiki etc. Ale to dla mnie znakomite odtworzenie uznanych nagrań pianistów szkoły rosyjskiej. Do tego uważam, ze dźwięk jest dość jednowymiarowy (choć dzwonki w Larghetto znakomite). Gra dużą, długą frazą.

Sorry, pewnie się tu narażę, ale dla mnie nie jest to numer jeden. Choć tak zapewne gra zwycięzca.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : Październik 19, 2021, 21:22:32 »

Sluchajac Evy w eliminacjach (etiuda), pomyslalem sobie, ze mam zwyciezce konkursu. No i sie nie pomylilem.
Eva w 100% panuje nad fortepianem, orkiestra, dyrygentem. Prawdziwa wladczyni. Caryca.
Czy jest czulosc. TAK, ale nie rozdawana na lewo i prawo. Eva ma dystans do nas. Zrozumiale. Przeciez ona tu rzadzi.
Chopin w jej wykonaniu jest zupelnie inny. Moze nam sie w glebi duszy nie podobac (mnie sie podoba). Ale to nie jest wazne....Przeciez ona tu rzadzi.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #205 : Październik 19, 2021, 21:26:07 »

No ale finał jest akademicki. Po prostu odgrywanie pasaży w znanym, konwencjonalnym stylu.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #206 : Październik 19, 2021, 21:28:34 »

Eva w 100% panuje nad fortepianem, orkiestra, dyrygentem. Prawdziwa wladczyni. Caryca.

Pełna zgoda
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #207 : Październik 19, 2021, 21:29:04 »

zastanawialiście się nad tym, że w XVIII KCH mogą być dwa Ex aequo pierwsze miejsca?
drugiego nie przyznają,
a trzecie Leonora, albo Aimi?
To jest teoretycznie możliwe. Każdy juror daje ocenę w skali (1-10), gdzie jedynka to pierwsze miejsce a dziesiątka dziesiąte. Juror NIE MOŻE wystawić tej samej noty kilku pianistom, co wyrażono pośrednio:
Cytuj
"Oceny te powinny mieć charakter rankingu. (...) Najwyższą ocenę można przyznać tylko jednej osobie".


Jeśli więc połowa jury da "jedynkę" pianiście X a druga połowa pianiście Y, to wtedy X i Y zajmą ex aequo 1. miejsce. Tyle że skład chyba jest nieparzysty, ale nie przesądza to o niemożliwości takiego scenariusza (bo nie wszyscy jurorzy mogą głosować, gdyż są nauczycielami uczestników). Mało prawdopodobne, że taki kazus raczej ziści się w rzeczywistości.

Warto podkreślić, że cytowany "charakter rankingu" nie wyklucza miejsc ex aequo.

EDIT: Sprawa dodatkowo się komplikuje, bo nie można wystawiać jedenastek i dwunastek... a mamy 12 finalistów Duży uśmiech
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : Październik 19, 2021, 21:32:33 »


EDIT: Sprawa dodatkowo się komplikuje, bo nie można wystawiać jedenastek i dwunastek... a mamy 12 finalistów Duży uśmiech
No i twoj wywod wzial w leb. Chichot
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : Październik 19, 2021, 21:33:27 »

Chociaz oragnizatorzy moga zrobic wszystko. Regulamin  jest tylko dla ozdoby.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sonsofhodor ogrodowe wild-heart mundotelenovelas sparta