Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82186 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : Październik 15, 2016, 11:42:20 »

Pat
Moze jestes juz zmeczony i Twoja percepcja jest mniej emocjonalna.
Tak emocje musza isc z dwoch kierunkow - od grajacego i od sluchacza
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #181 : Październik 15, 2016, 12:16:54 »

Proszę Państwa, to jest to! Bomsori Kim - mamy finał.

Jej Guadagnini brzmi niewiarygodnie! Nie miałem się okazji o tym przekonać na żywo z własnej głupoty - w I etapie wyszedłem z Auli tuż przed jej występem (dziś uważam, że żadne kolokwia tego nie usprawiedliwiają). Jaka wymodelowana fraza (Czajkowski, Faure)! Współpraca z pianistką - miodzio! Mam nadzieję, że nie będziesz Bart zarzucał jej zbytniej ekspresywności czy (być może) nadmiernych rubat w Medytacji, dla mnie trafia w punkt! (Ileż tu wykrzykników  Spoko)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 21:52:07 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #182 : Październik 15, 2016, 12:38:34 »

Rosjanka też gra znakomicie! Tak czystej intonacji w Medytacji z Thais dawno nie słyszałem! Kolejny pewniak.

Ależ się zrobiło ciekawie  Mrugnięcie
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #183 : Październik 15, 2016, 12:53:26 »

Ja wiem, czemu Pat wymieniłeś akurat tę ulicę (to notabene Kärntner Straße od Kärnten, czyli Karyntia)  Mrugnięcie

Czwarty akapit od góry:
http://www.cafefrauenhuber.at/chronik/

Źle skopiowałem nazwę ulicy z google - jest jak piszesz!  Mrugnięcie  Niedaleko jest też słynna Café Mozart przy Hotelu Sacher Mrugnięcie

Vera! Ravel: narracja prze naprzód, jej gra jest i zmysłowa, i intelektualna, paradoksalne! Podobno otrzymała nagrodę na Fesitwalu Ravelowskim, co będzie w Poznaniu...?
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 12:56:43 wysłane przez Mozart » Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Październik 15, 2016, 13:01:43 »

Kim Bomsori
Genialna skrzypaczka i genialnie nudna
--------------------------------------------
Lopatina Vera
Meditation
Zaczela i to jest to. Bez gwiazdorstwa z tym niesamowitym dzwiekiem musi wejsc do finalu.
Jej skrzypce rezonuja najlepiej ze wszystkich grajacych.
I znowu ten szmoncesowaty Kreisler. Nie potrafie o tym pisac. Trzeba znac knajpe i siedziec w tym.
Ravel - wydobywa bardzo szlachetne, pelne alikwotow tony. Troche gorzej niz Amalia (jazz) i slabiej od Cecyli w szybkiej czesci.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #185 : Październik 15, 2016, 13:06:02 »

Vera trafiła w moje tempo, jeśli chodzi o Perpetuum Ravela; do tego wykreowała znakomity, wielobarwny klimat, właściwie w każdej części sonaty - podobno mieszka obecnie w Paryżu Mrugnięcie

Kim Bomsori
Genialna skrzypaczka i genialnie nudna

Komplemenciarz!
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : Październik 15, 2016, 14:44:40 »

Jak juz mam takie rozbierznosci z Patrykiem, to mniemam, ze cos ze mna nie jest tak.
Musze sie troche wyciszyc i przestac komentowac na chwile.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #187 : Październik 15, 2016, 15:09:23 »

Ja tu nie widzę żadnych istotnych rozbieżności Spoko Koniecznie muszę przesłuchać drugi etap Amelii, bo z tego co piszesz wynika, że ominęło mnie coś wyjątkowego.

Na marginesie, sugerowałbym nie słuchać komentarzy pana Gibowskiego z wideoblogu TVP - momentami są manieryczne i nie starają się zachować obiektywizmu ("wolę tak, było inaczej"). Redaktor Dębowska z GW tym razem radzi sobie z recenzowaniem trochę lepiej niż w czasie Konkursu Chopinowskiego (podobno kiedyś grała na skrzypcach).

Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Październik 15, 2016, 16:53:40 »

Nareszcie mam trochę czasu przynajmniej do słuchania na bieżąco, zamierzam nadrobić zaległości ale bardzo dziekuje komentujacym
Bartkowi i Mozartowi, jesteście the best!!
Dziś bardzo podobała mi sie Kim Bomsori, nie wiem dlaczego ale słuchałam z zapartym tchem.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #189 : Październik 15, 2016, 17:07:34 »

Słucham Japonki i po raz kolejny zrobiło mi się przykro, że nie ma już Roussina. To już jest jawnie niesprawiedliwe.

PS. Nakamury słuchałem w I etapie bodaj w Auli, więc nawet nie ma rozczarowania. Czekamy za 5 lat, wtedy będziemy trzymać kciuki Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 21:52:36 wysłane przez Aleksias » Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : Październik 15, 2016, 17:49:59 »

Zmiany strun są niebezpieczne?
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : Październik 15, 2016, 18:15:54 »

Zmiany strun są niebezpieczne?

Aga, bardzo ważne jest to, aby wymieniać struny pojedynczo, a nie wszystkie jednocześnie, bo może to wpłynąć na położenie podstawka zwanego też z włoska ponticello (dosł. mostek).
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #192 : Październik 15, 2016, 18:24:23 »

Semion gra lepiej niż się spodziewałem po dość słabym I etapie. Wyraźnie puszcza oko do publiczności. Mnie nie zawsze przekonuje barwa, intonacja i "jakość" przekazu - jest trochę powierzchnowny, z nieszczególną wnikliwoscią pochyla się nad fakturą.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : Październik 15, 2016, 18:29:37 »

Dzięki Kasia za wyjaśnienie   Uśmiech
Semion Legenda troche za szybko jak na moje przyzwyczajenie Franck tez ale słuchałam z przyjemnościa.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : Październik 15, 2016, 18:54:43 »

Seiji  Schumann   Cudownie!!!
Zapisane

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cesarstwoniemieckie teenagedrama krwawawataha smoki valiance