Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. 8-23.10.2016  (Przeczytany 82394 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : Październik 12, 2016, 11:15:21 »

Niepotrzebnie puszczaja fragment Poloneza A-dur tuz przed rozpoczeciem. Musi rozprasza grajacych

Bomsori Kim (South Korea)
Interprecja podobna do kazdej dobrej, porzadnej. Dobra skrzypaczka. Jest troche zdenerwowana.
Widze placzliwa twarz przy Szymanowskim - jest dobrze, bez tego grymasu zrodelko niewazne.


Vera Lopatina (Russia)
Swietnie, madrze wymyslony program (organizatorzy) - sonata wiosenna na chlape jesienna. Zeby poprawic nastroj?

Beethoven bardzo mi sie podoba w jej wykonaniu. Jest elastyczna i ma dobry resor przy zaczynaniu fraz. Pianistka rowniez 
gra pieknie (nawet bardzo pieknie). Miekki, szlachetny ton. Zobaczymy, co dalej
Gra pieknie!! Bez fajerwerkow - muzyka w czystej postaci. Kobiece emocje godne atrakcyjnej KOBIETY.
Szymanowski CUDNIE!!. Niezly duet tych Pan z Rosji. Moje zlodowaciale serce ruszylo (globalne ocieplenie).
Polonez nie jak od mlota, jak u wiekszosci interpretatorow. Lekki, niepolonezowaty. Przeciez jest do sluchania a nie do tanczenia. Ciekawa koncepcja.

P.S.
Mistrzowskie pasaze legato w dynamice piano - Yasye!!! (niemalze jak ricochety - duza umiejetnosc!)
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : Październik 12, 2016, 11:21:17 »

Cytuj
Akompaniowanie na konkursie to rola poniekąd służebna, a nie każdy widocznie chce ją na siebie przyjąć

Kasiu, chyba zgodzisz sie ze mna, ze partia fortepianu w sonatach Beethovena nie jest sluzebna. Jest nadrzedna.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : Październik 12, 2016, 11:30:56 »

Kasiu, chyba zgodzisz sie ze mna, ze partia fortepianu w sonatach Beethovena nie jest sluzebna. Jest nadrzedna.

Partia fortepianu jest w teorii równorzędna, ale akurat u Beethovena jest ona nadrzędna, natomiast rola akompaniatora na konkursie jest niejako służebna Mrugnięcie
Pani Irina natomiast słucha przede wszystkim samej siebie.

Vera Lopatina (Russia)
Kobiece emocje godne atrakcyjnej KOBIETY.

Czyli Bartek preferuje blondynki... nie mialabym w takim razie szans  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : Październik 12, 2016, 11:44:47 »

Haruka Nagao (Japan)
Jest ekstremalna. Gra trudne kawalki i radzi!!
Niestety, tak jak 99% uczestnikow jej akordy i dwudzwieki nie sa do konca czyste. Dla mnie minimalnie obok.
Osobiscie musze uslyszec czyste kwinty (perfect fifth) i kwarty perfekcyjnie. Wowczas jestem happy.
Haruka to fighter - Podziwiam. Brawo!!
Rowniez atrakcyjna pani!!
Wszystkie atrakcyjne kobiety sa atrakcyjne.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 17:36:50 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Październik 12, 2016, 11:49:17 »

Kazda potwora ma swojego amatora jak mowial fraszkopisarz.
Posiedzialbym jeszcze troche, ale musze isc.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : Październik 12, 2016, 13:52:05 »

Maria Włoszczowska (Poland)
Ma talent. Nie martwie sie o intonacje lewej reki. Intonacja jest czescia jej natury.
Nie podobaja mi sie pomocnicze akcenty (Tarantella).
Oczywiscie one pomagaja w wygrywaniu, ale w muzyce przeszkadzaja.
Taka typowa szkola sp. E.Uminskiej. Budowanie "drabinek" przy zmianach pozycji i dorabianie pomocniczych akcentow.
Niby jest to madre a dla mnie jest to okropne. Podkreslanie wraz i wyyyygrywanie akcentami. Brzydkie.

Ogolnie wystep Marii b.dobry!!
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : Październik 12, 2016, 13:53:53 »

Widze, ze tylko ja komentuje jak ten skaczacy osiolek z filmu Shrek.
Napiszcie cos prosze. Janusz? Beatka, Aga, Marek (aro), Leszek, Slawek, Koziolek ....inni.
Do cholery ruszcie sie wreszcie
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 13:57:12 wysłane przez bartus » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : Październik 12, 2016, 16:55:40 »

Yukino Nakamura (Japan)

Zapalalem sympatia do niej. Na luzie, cieplo. Widac ze lubi grac. Udziela sie to. Jest jakas taka radosna
Nie gra na ostrzu noza. Nie za wszelka cene.
Faust - pasaze najlepsze jak dotychczas.
Bardzo bardzo za jestem
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 17:31:20 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : Październik 12, 2016, 17:10:04 »

Semion Gurevich (Russia)
Nie przepadam za dzwiekiem. Nastroil sie za wysoko i po prostu sie mecze.
Mimo wszystko dobry skrzypek i lyzwiasz. Zabawnie slizga sie po scenie.
Mogly byc typem buntownika, ale za bardzo sie denerwuje. Buntownicy na ogol sa pewniakami.
Zycze mu zeby sie rozegral i uspokoil, gdyz ma potencjal.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : Październik 12, 2016, 17:30:50 »

Bartusie, jak dobrze, że jesteś dziś na całodziennym dyżurze Uśmiech Mamy wszystkich podanych jak na widelcu;)
Nie mogłam słuchać, ale miałam nadzieję, że Maja dobrze wypadnie.

Przesłuchania trwają całymi dniami, nie wszyscy na pewno mają szansę na słuchanie na żywo, a jeśli akurat tak, to na komentowanie.
Bardzo cenne są uwagi tych, którzy mogą to zrobić, zwłaszcza kiedy znają się na rzeczy Uśmiech

Zaraz nam się lista skróci i też będzie trochę łatwiej.

« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 17:45:48 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #115 : Październik 12, 2016, 17:45:09 »

Partia fortepianu jest w teorii równorzędna, ale akurat u Beethovena jest ona nadrzędna, natomiast rola akompaniatora na konkursie jest niejako służebna Mrugnięcie
Pani Irina natomiast słucha przede wszystkim samej siebie.
No właśnie, i to tutaj chodzi - przecież nawet w nadrzędnej partii uczestnik zespołu powinien dostosować się do pozostałych, żeby razem stworzyli harmonijną całość. Jeśli w kwartecie każdy udaje solistę i skupia się na najbardziej efektownym podaniu swojej partii, to nie będzie to dobry kwartet. A co mówić o sytuacji, kiedy jeden (i tylko jeden) z członków zespołu (w tym wypadku duetu) gra o wielką stawkę.
Myślę, że oni nie mają szansy wybrać najlepszej dla siebie osoby, tylko odbywa się to drogą losowania albo z przydziału według numeru. Żeby wybrać, musieliby mieć czas, a usłyszałam w jednej z omawiających audycji, że mają w ogóle tylko jedno spotkanie, żeby przećwiczyć wspólny występ. Dlatego też dziewczyna, która przewidująco przywiozła swojego pianistę ze sobą, z pewnością oszczędziła sobie wiele stresu Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 17:47:20 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Październik 12, 2016, 17:49:35 »

Przed nami jeszcze tylko Anna Orlik z Polski i Seiji Okamoto z Japonii. A potem decydujący moment pierwszej konkursowej selekcji.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #117 : Październik 12, 2016, 18:31:07 »

Ania Orlik (Poland)
Bardzo muzykalna, ale dzwiek ostry z przydzwiekami (moim zdaniem wina skrzypiec) no i te przeklete dwudzwieki i akordy, prawie! czysto (jak u wiekszosci skrzypkow).


Dzwiekowo natomiast bardzo podobal mi sie Janek Mazur. Wspanialy skrzypek, powsciagliwy i liryczny. Doskonale poczucie pulsu i rytmu. Mial wpadke w kaprysie Prelude i to moze go odrzucic.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : Październik 12, 2016, 18:58:41 »

Seiji Okamoto (Japan)
Znowu sie nie nastroil. Czy to sa nerwy? Nie mam pojecia. Wiem ze gra sie palcami, ale czasami ta pusta struna jest potrzebna.
Dzwiek mnie nie przekonuje mowiac delikatnie. Podobno to jest Galiagno.
Dzwiek jest jakis splaszczony. Rowniez biore poprawke na moje uszy.
O! muzyka z "Poszukiwany, Poszukiwana" z Pokora. Nie przypuszczalem, ze Beethoven napisal muzyke do tego filmu.
Galiagno pasuje do zrodelka, plytkiego zrodelka. Plytki (plaski), swiezy delikatny i zimny dzwiek. Gra delikatnie, ladnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 19:00:12 wysłane przez bartus » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Październik 12, 2016, 19:13:43 »

No to zaraz się dowiemy, ilu przeszło z tych, którzy nam się podobali Szok

(aha, nie tak zaraz - około 21:00)
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 26   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

regteam dehashed pomocniczy fullsets hohol