Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca związane z Chopinem, które warto odwiedzić  (Przeczytany 60496 razy)
chingate
Gość
« Odpowiedz #90 : Październik 24, 2011, 18:19:11 »

No właśnie, ów sąd hiszpański uznał, że fortepian też nie ma nic wspólnego z Chopinem, podobnie jak cela, w której rzekomo mieszkał. Cała sprawa zasadzała się na tym, że przez lata turyści podziwiali "pamiątki po Chopinie", choć takowymi owe artefakty nie są.
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 24, 2011, 20:07:16 »

Co? Nawet cela jest fałszywką. No ja nie mogę...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : Październik 24, 2011, 21:13:22 »

to znaczy cela jest ok, tylko ta, która potocznie przypisywana była Chopinowi - w tej mieszkała George Sand i na odwrót. Taki tam drobiazg. Z obu cel wyjście jest na ten sam taras
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Listopad 19, 2011, 21:31:56 »

Kiedyś Janusz uznał Szafarnię za naszą patronkę, więc informuje, że można na nia zagłosować
w konkursie na najpiękniejsze miejsce w województwie.
SMS o treści No.6. należy wysłać na numer 71466. Koszt 1,23.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #94 : Listopad 26, 2011, 19:15:55 »

Mija 85 lat, jak Fryderyk Chopin zasiadł pod mazowiecką wierzbą w Łazienkach...

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/85-rocznica-odsloniecia-pomnika-f-chopina,1,4934159,region-wiadomosc.html

Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Listopad 26, 2011, 21:06:35 »

Dla mnie to jedno z magicznych miejsc w Warszawie. Cudownie się tu słucha koncertów,
zwłaszcza mocząc nogi w sadzawce Uśmiech
A to pomnik Chopina w Budapeszcie, dla mnie trochę za egzaltowany, chyba,że nie
rozumiem tej symboliki.
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #96 : Grudzień 02, 2011, 22:41:03 »

Na tym zdjęciu- moim prywatnym zdaniem- muzyka Chopina, nie zrozumiała...
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Sierpień 15, 2012, 13:48:28 »



Plac Vendome wczoraj. Moja koleżanka po Paryżu sobie tupta.Może i my kiedyś Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : Sierpień 25, 2012, 10:48:24 »

Nie wiem, gdzie to info pasuje najbardziej...
Oto czytam na Wirtualnej Polsce: "Totalna Żenada! ROK CHOPINOWSKI WYGRAŁ Z EURO!"

Co to oznacza: ot po prostu, nie podczas Euro 2012, ale w czasie Roku Chopinowskiego odwiedziła stolicę rekordowa liczba turystów. Dla panów redaktorow z WP to powód do totalnej żenady...
Chyba zrezygnuję z odwiedzania tego totalnie żenującego portalu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2012, 10:50:40 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : Listopad 01, 2012, 14:12:06 »

W taki dzień, jak dziś - będąc na Powązkach nie mogłem nie odwiedzić grobowca Rodziców Chopina. Usytuowany jest przy głównej alejce nieopodal cmentarnego Kościoła. Zapaliłem na nim świeczkę w imieniu naszej szafarskiej rodziny.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4318248152697&set=o.193977657331605&type=1&theater
Ledwo co wróciłem do alejki i skierowałem się po sąsiedzku ku mogile Henryka Wieniawskiego, jakieś starsze małżeństwo otarło się o mnie... Pan - w szarej, zwyczajnej jesionce, jego Pani - też na ciemno-szaro, też jakby pospolicie i zwyczajnie upodobniona do swego Pana. Całkiem niechcący starszy Pan lekko mnie potrącił ( a może ja jego? Nieważne!) Spojrzałem na starszego Pana... To był Pan Prezydent Komorowski.

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 09:39:46 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
chingate
Gość
« Odpowiedz #100 : Listopad 02, 2012, 00:09:23 »

W taki dzień, jak dziś - będąc na Powązkach nie mogłem nie odwiedzić grobowca Rodziców Chopina. Usytuowany jest przy głównej alejce nieopodal cmentarnego Kościoła. Zapaliłem na nim świeczkę w imieniu naszej szaflarskiej rodziny.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4318248152697&set=o.193977657331605&type=1&theater
Ledwo co wróciłem do alejki i skierowałem się po sąsiedzku ku mogile Henryka Wieniawskiego, jakieś starsze małżeństwo otarło się o mnie... Pan - w szarej, zwyczajnej jesionce, jego Pani - też na ciemno-szaro, też jakby pospolicie i zwyczajnie upodobniona do swego Pana. Całkiem niechcący starszy Pan lekko mnie potrącił ( a może ja jego? Nieważne!) Spojrzałem na starszego Pana... To był Pan Prezydent Komorowski.

 
Januszu, nie chcę być złośliwy, unikam tego i staram się nie wypominać prostym ludziom (takim jak "najboleściwiej" nam panujący Komorowski) ich chamskich wypowiedzi. Wszelako zapytam- czy pisząc " Pan Prezydent Komorowski" masz na myśli tego samego osobnika, który rzekł: "Jaki prezydent, taki zamach"?  Czy chodzi o tego samego, który powiedział: "nawet ślepy snajper by trafił"? Czy to ten sam Komorowski, który wieszczył: "może prezydent Kaczyński gdzieś poleci i nie wróci"?
Zapytam też- czy pytałeś zwaną "pierwszą damę", co ona tam robi na katolickim cmentarzu? Wszak pochodzi nie tylko z żydowskiej rodziny- ale i z rodziny "korzennej": zarówno mamusia jak i tatuś byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego?
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Listopad 02, 2012, 01:16:16 »

to mr Musamman nie chciej być złośliwy (celowo mister, bo nie żyjesz pan tutaj, tylko na małej skalistej wysepce z dala od terytorium Wiślan, Polan i Pomorzan, nie pomijając Ślężan etc) Janusz zapewne zwrócił się w ten sposób ze wzgl na szacunek do głowy państwa, jakim jest osoba Prezydenta..bez wzgl na to kim on jest, i z jakiej formacji się wywodzi...Jeśli ty go nie uznajesz, nie znaczy to, że inni mają nie uznawać -to Tw problem...w takim razie załóż se człowieku rząd emigracyjny na wysepce, i startuj na prezydenta "wysepkowego rządu", może się uda....
Co do "pierwszej damy" -co ma piernik do wiatraka, niech sobie będzie nawet buddystką czy muzułmanką, albo członkiem jakiej innej sekty "christa" (adwentystą dnia siodmego, świadkiem Jehowy, mormonem) jej wola, poza tym jest małżonką i jako małżonka po prostu towarzyszy mężowi....A zresztą na co i po co w ogóle nadmieniasz o tych osobach (posługując się przy tym nieudolnie kąśliwym językiem), przecież ty żyjąc tam gdzieś daleko, masz prawdopopodobnie podwójne obywatelstwo -będąc więc na poły cudzoziemcem, pisz raczej (do woli) o swoim "nowo-ojczyźnianym" premierze, prezydencie, moze nawet Jaśnie Panującym Królu -którego jesteś poddanym...

ps. co rozumiesz pod słowem "korzennej", bo nie podoba mi to stwierdzenie, tak samo zresztą jak cała Tw wypowiedź..
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Listopad 02, 2012, 01:34:38 »

w ogóle nie podoba mi sie tu wiele rzeczy, włącznie z "nieświeżą" atmosferą..chyba więc ........ stąd na dobre..
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 01:09:08 wysłane przez Aleksias » Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Listopad 02, 2012, 02:09:44 »

sorry za słownictwo (nie daje się już skasować)..trochę mnie poniosło, ale nie lubię ludzi majacych niewiele wspólnego z krajem, i potrafiących z dystansu jedynie krytykować, i "s.ać" we własne/nawet nie już własne, gniazdo..To tyle
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 19:57:24 wysłane przez Aleksias » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Listopad 02, 2012, 04:52:38 »

Brawo koziołku!!!
To co napisałes muzulmanie jest podłe , haniebne i obrzydliwe!
Udało ci się ubabrać nasze forum w swojej nienawiści.Jest mi bardzo smutno.
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stworz darkwarriors sith duesicilie pomorska