Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca związane z Chopinem, które warto odwiedzić  (Przeczytany 60450 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 31, 2010, 23:19:31 »

Czyż nie jesteśmy grupą zorganizowaną, skoro nawet GW to zauważyła? Zawsze mozemy się na taką koneksję powołać! Chichot
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 31, 2010, 23:27:09 »

Fe... Warszawa? Z politowaniem Wolałbym do Szafarni albo Dusznik. Jak tylko i będzie jakiś ciekawy koncert i ktoś z Was będzie się wybierał to ja się dołączam
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 31, 2010, 23:32:45 »

Jasne! Ale do Warszawy najbliżej i najprościej.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : Listopad 01, 2010, 18:51:46 »

To miejsce na ogół każdy zna ze słyszenia: Kościołek w Brochowie. Tu przechowywany jest oryginał chrztu Chopina, tu brali ślub rodzice Chopina (i bodaj siostra).

Ale miejsce to ma i inne nieszopenowskie znaczenie - to jedyny kościół warowny z fortyfikacjami w całej Europie. Warto o tym także pamiętać i tym bardziej ochoczo odwiedzić ten kościółek, będąc z wizytą w pobliskiej Żelazowej Woli. I jeszcze jedno, w kościółku odbywają się cyklicznie koncerty chopinowskie.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Listopad 22, 2010, 21:54:06 »

Kochani, na szopenowej mapie Polski nie wolno pominąć Antonina. Tutaj - w Pałacyku myśliwskim książąt Radziwiłłów Chopin aż dwukrotnie spędzał część swoich wakacji muzykując wspólnie z Księciem i jego córką.
Urok miejsca zachwala linek jak niżej

http://www.youtube.com/watch?v=cLlmTet5SP8
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 22, 2010, 23:08:02 »

pozwolę sobie zacytować mój wpis z "poprzedniego" forum dla tych, którzy nie czytali:

"W czasie pobytu w Paryżu, przy okazji odwiedzin różnych miejsc bardzo chciałem zobaczyć i te związane z Fryderykiem Chopinem. Czas biegł szybko, do wyjazdu było coraz bliżej i tak się stało, że nie przygotowałem go pod kątem Chopina. Na miejscu trafiłem oczywiście i na Plac Vandome.



Zaskoczeniem było, że właśnie przy tym placu jest Hotel Ritz, który tak rozsławiła Księżna Diana.
Ale jeszcze bardziej się zaskoczyłem, kiedy już po powrocie do Polski wyczytałem, że na Placu Vandome pod nr 12 na pierwszym piętrze było ostatnie mieszkanie Chopina."
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Listopad 23, 2010, 08:09:16 »

Miałes pecha, ze nie zauwazyłes, bo na budynku jest nawet pamiatkowa tabliczka ,że tu było ostatnie mieszkanmie Chopina (z tego co pamiętam, w dwóch językach)
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 23, 2010, 08:19:03 »

Januszu byłam w Antoninie przejazdem dwa razy. W drewnianym pałacu myśliwskim, perełce drewnianej architektury, jest teraz kawiarnia. Nie zapomnieli to o Fryderyku. Jest tablo z opisem wydarzeń, kiedy to Chopin przyjechał na zaproszenie do Antonina.  Antonin dziecko czule objęte troską przez nieodżałowanego Jerzego Waldorffa. Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Listopad 23, 2010, 08:23:14 »

Ja tez byłem, ale raz i dawno. I wkrótce musze chciałbym tam powrócic.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : Listopad 23, 2010, 08:25:41 »

Monko, a byłaś w Brochowie?
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Listopad 23, 2010, 08:39:05 »

Oj nie byłam.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : Listopad 23, 2010, 08:43:24 »

Jeszcze raz, wiec, Moniko i Ciebie i innych zachęcam. To naprawdę nie jest "zwykły" kościółek, i nie tylko niezwykły za sprawą naszego "reliktu".
Jego warowna budowla jest zdumiewajaca.
Gdy kiedyś wpadniecie do mnie Starych Babic - mam nadzieję, ze oprócz Zelazowej Woli i do brochowa zrobimy sobie wspólna wycieczkę. Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Listopad 23, 2010, 09:15:20 »

Jasne Januszu- z moim GPSem częściej błądzę po Polsce niż wtedy, kiedy go nie miałam. Może dzięki temu szybciej zabłądzę i w tamte tereny  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Listopad 23, 2010, 19:28:32 »

Miałes pecha, ze nie zauwazyłes, bo na budynku jest nawet pamiatkowa tabliczka ,że tu było ostatnie mieszkanmie Chopina (z tego co pamiętam, w dwóch językach)

Janusz, szczerze się uśmiechnąłem, to jest tak duży i rozległy plac, ledwie dostrzegłem tam cały budynek Hotelu Ritz, a co dopiero tablicę?  Uśmiech myślę, że gdybym przypadkiem jednak ją znalazł byłoby to czymś niezwykłym... Mrugnięcie
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Listopad 23, 2010, 22:22:45 »

Januszu byłam w Antoninie przejazdem dwa razy. W drewnianym pałacu myśliwskim, perełce drewnianej architektury, jest teraz kawiarnia. Nie zapomnieli to o Fryderyku. Jest tablo z opisem wydarzeń, kiedy to Chopin przyjechał na zaproszenie do Antonina.  Antonin dziecko czule objęte troską przez nieodżałowanego Jerzego Waldorffa. Uśmiech

Czy Antonin jest w Łodzi?

Jeśli tak, to ja co roku jeżdżę przez Łódź
więc skorzystam z tej informacji
i wstąpię na kawę do pałacu myśliwskiego.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind wrzeciono foside doggieslife killers