Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seong-Jin Cho - zwycięzca XVII Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 38474 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : Październik 30, 2015, 00:00:26 »

Chyba wiadomo, jakie utwory w wykonaniu S-J'a znajdą się na płycie DG  Mrugnięcie

Polecam wejść na youtubowy kanał NIFC, jakie wykonania zniknęły z playlisty Cho.

Choćby nokturn:

https://www.youtube.com/watch?v=LVL39N8wNQI
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 05:19:25 wysłane przez Aleksias » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 30, 2015, 14:32:15 »

Preludia!!   Chichot Chichot I sonata!!!  Chichot Chichot
I chyba nie widzę też scherza. Jednym słowem - dynamit:)))

Oczywiście nadal można ich posłuchać w trakcie całej tury przesłuchań danego dnia; tego chyba raczej nie mogą wyciąć:))


Niezależnie od tego mam zresztą nadzieję, że pojawią się niebieskie płyty, tak jak poprzednio, i będziemy sobie kolekcjonować laureatów:).
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Październik 30, 2015, 18:31:59 »

Dziś SJ transmitowany z Katowic w radiowej Dwójce, 19.30 - 22.00 słuchamy razem, oczywiście.

http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/1537049,SeongJin-w-Katowicach-Transmisja-w-Dwojce

Program:
Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy
Henryk Mikołaj Górecki IV Symfonia "Tansman Epizody" op. 85
Wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Alexandra Liebreicha, Seong-Jin Cho - fortepian
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 30, 2015, 21:10:42 »

E-moll zawsze piękny, ale moje zastrzeżenia co do wykonania SJ nadal aktualne. Także w Katowicach mnie nie przekonał.

Ale skończył brawurowo Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 21:16:36 wysłane przez xbw » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Październik 30, 2015, 21:18:37 »

Katowicom zazdroszczę filharmonii nie po raz pierwszy:) Oni teraz do tego NOSPRu ściągają same gwiazdy:))

Orkiestrę tez mają nienajgorszą Mrugnięcie

Mnie osobiście S-J zadowolił całkowicie:))))
Fakt, ma dziś taki jakiś fajny power Uśmiech


Ach, no tak, cóż mogłoby na bis.... Chichot Chichot
Łał:)))))))) Ale petarda:)))

My odbieramy może dwie trzecie fluidów - wyobrażacie sobie, co słyszą ci tam, na sali?
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 21:27:33 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Październik 30, 2015, 21:30:22 »

Wiesz, Beatko, patrząc na niego w trakcie pokonkursowej gali, kiedy finiszował ten polonez, z tą wystrzałową siłą, pochyleniem nad fortepianem, wyrazem twarzy, przypomniał mi nagle Trifonowa...Uśmiech To są podobne wyżyny orłów:))
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Październik 30, 2015, 21:32:42 »

Preludium na drugi bis - rewelacja. No, tylko dwa? Eh.

Asia, może Trifi i SJ są jakoś podobni fizycznie, kiedy tak siedzą w nawiedzeniu przy klawiszach, ale dla mnie gdzie Rzym a gdzie Krym.
O, no proszę, kolejna różnica, przerywa studia na rok. Daniil nie przerwał.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 21:34:27 wysłane przez xbw » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 30, 2015, 21:36:18 »

Biedaczyna, cieszy się, że udało mu się przespać całe 6 godzin Płacz No tak, ciężki czas przed nim; wspaniały, ale wyczerpujący.


Asia, może Trifi i SJ są jakoś podobni fizycznie, kiedy tak siedzą w nawiedzeniu przy klawiszach, ale dla mnie gdzie Rzym a gdzie Krym.
Nie, no jasne że są bardzo różni, i każdy z nich to osobna indywidualność. A jednak są momenty, kiedy takie orły jednak przejawiają pewne podobieństwa w tych chwilach, kiedy rozkładają skrzydła Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 19:06:22 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Październik 30, 2015, 22:49:54 »

O, no proszę, kolejna różnica, przerywa studia na rok. Daniil nie przerwał.

Oj, Beatko, przecież to żaden argument. Różnica osobowości, ot tyle. Daniła sukces nie przygniótł, jest urodzonym zwierzęciem estradowym, SJ zapewne przywyknie do tego z czasem.

Z drugiej strony, dla kogoś, kto w wieku 16 lat miał opanowany niemal cały repertuar fortepianowy (od baroku do współczesności) studia chyba nie są taką bezwzględną koniecznością  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Październik 30, 2015, 23:00:34 »

Fakt, na razie jest szczęśliwy, ale lekko przerażony Chichot Profesor Beroff na pewno jakoś to z nim dobrze ułoży.

A jak już mowa o profesorze: znalezione na YT:

- "Philippe entremont should not be a chopin juror again. He gave seong jin cho 1 point out of 10 for the finals and tried to eliminate him since round 2! Shame on u philippe. Not qualified at all. Go to chopincompetition2015.com to see for yourselves, the scores are out. mr entremont has distorted views on technique and interpretation of chopin. another possibility is a bribe from someone. hope its not. but cho rightfully won, congrats!"

- "From what I know of, he's a colleague of Cho's French teacher, Beroff, and I think they're rivals. PE mostly did not want Cho to win because of the power struggle. If Cho wins this prestigious competition, Beroff's reputation will be more prominent with power, and PE wanted to prevent such circumstances."

Czyli jak nie wiadomo o co chodzi, to na ogół jednak o coś chodzi;)) Gadaliśmy tu już nieraz o tej skomplikowanej sieci powiązań Mrugnięcie

Tymczasem w Korei...
"The tickets to Mr. Cho's Gala Concert in Korea have been all sold out within 50 minutes." Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2015, 23:49:50 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Październik 31, 2015, 16:27:14 »

Oj, Beatko, przecież to żaden argument. Różnica osobowości, ot tyle. Daniła sukces nie przygniótł, jest urodzonym zwierzęciem estradowym, SJ zapewne przywyknie do tego z czasem.

Nie zestawiałabym Daniila z nikim innym i tylko tego "bronię". Nie ujmując Seongowi-J. Ani mi w głowie kwestionować jego umiejętności. Trifonov jest przypadkiem szczególnym przypadku szczególnego. Oczywiście będę słuchała Cho, ale bez tego permanentnego łomotania serducha, jakiego doświadczam słuchając Daniila. Czy nawet słuchając o nim Mrugnięcie Miałam krótkie momenty zachwytu SJ-em, ale mi przeszły w okolicach finału w reakcje 'normalne'. I pojęcia nie mam, czemu.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : Listopad 01, 2015, 13:56:54 »

- Gdybyś teraz miał okazję spotkać się z Chopinem, co byś mu powiedział lub o co byś go zapytał?

- [...] ''Przepraszam, czy mógłby pan dla mnie zagrać?''. A gdybym mógł zadać drugie pytanie, powiedziałbym: ''Czy mógłby pan zagrać jeszcze raz?''.



http://culture.pl/pl/artykul/seong-jin-cho-gdybym-spotkal-chopina-wywiad
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Listopad 01, 2015, 16:57:58 »

- Dlaczego Chopin jest trudniejszy od innych kompozytorów?

- Trudno to wyjaśnić. Na przykład Preludium a-moll Chopina, które jest bardzo krótkim utworem, nie ma wielu nut, a do jego wykonania nie potrzeba zbyt wytrawnych umiejętności pianistycznych. Jest w nim jednak coś takiego, że im dłużej się ten utwór gra to ma się wrażenie, że jest coraz trudniejszy. Na początku sprawia wrażenie jakby brzmiał bardzo dobrze, ale im lepiej poznawałem ten utwór, tym gorzej brzmiał w moim wykonaniu... I ten proces dochodzenia do satysfakcjonującego nas wykonania jest bardzo powolny. Podobne odczucia mam ucząc się utworów Mozarta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 17:10:18 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Listopad 01, 2015, 17:00:12 »

Gość, który uwielbia pierogi, golonkę i piwo, i czasem wymykał się z kolegami na wódeczkę (gdzieś to wyczytałam:)), i TAK czuje Poloneza As-dur
zasługuje, aby zostać Polakiem honoris causa Chichot
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 17:09:37 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Listopad 01, 2015, 17:50:52 »

Gość, który uwielbia pierogi, golonkę i piwo, i czasem wymykał się z kolegami na wódeczkę (gdzieś to wyczytałam:))

Serio? Jest szansa, żeby w Poznaniu wyrwać go na pierogi z popitką? Mrugnięcie
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gonerpg etforum ndl articz stadoterra