Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - III etap  (Przeczytany 147511 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Październik 14, 2015, 22:21:52 »

Mazurki Seonga-Jina Cho  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Październik 14, 2015, 22:22:16 »

Spoko, przyjdzie na niego kolej Uśmiech Ja tam muszę przyznać, że też bardzo go lubię Spoko
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Październik 14, 2015, 22:22:32 »

No tego jeszcze nie bylo!!!! Chichot Chichot Chichot
Wlasnie spozywam obiad: szrimpki, malze, osmiorniczki, szpinak i sama nie wiem co jeszcze i wszystko to w akompaniamencie Galiny!!!
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Październik 14, 2015, 22:22:58 »

Dzień w sumie słaby, tak jak przewidywałem (przynajmniej z tego, co udało mi się usłyszeć).
Aljoša Jurinić nie zachwycił i raczej trudno podejrzewać, żeby przeszedł dalej.
Su Yeon Kim - poległa na mazurkach, których po prostu nie rozumiała.
Dinara Klinton - pomijając kwestie nie do końca odpowiedniego stroju, nie zachwyciła. Mocarnością pokrywała brak niuansów.
Aimi Kobayashi - bohaterka dnia. Lepsza niż w II etapie. Rewelacyjny Marsz Pogrzebowy - bogactwo brzmień, świetne operowanie dynamiką i w odpowiednich miejscach akordy bite nieco asynchronicznie, co dawało kapitalny rezultat - prawie jak u Awdiejewej, jeszcze mam w głowie to jej wykonanie. Naprawdę chwyciło mnie za serce, a jeśli sztuka ma poruszać, to jest najlepsza rekomendacja dla artystki. W mazurkach może zbyt wiele nostalgii, za mało ludowej werwy, ale to kwestia zamysłu interpretacyjnego, więc nie czynię z tego zarzutu, bo po prostu mam nieco inną wizję. Poza tym poszła na ryzyko, kończąc program scherzem - świetnie je wytrzymała fizycznie (pewnie dlatego w mazurkach grała trochę spokojniej, żeby oszczędzić siły). Przekonała mnie.

MAZURKI, tu jest Polska!!!

5 lat temu też się zachwycaliśmy mazurkami w jej wykonaniu, pamiętacie?
Kobayashi grała 5 lat temu na KCh?
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Październik 14, 2015, 22:30:18 »

Ziemia mi się już nie zatrzęsie, Olof Hansen odpadł, więc zostają mi nagrania archiwalne. Mam prośbę - jeśli Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, co się dzieje z Olofem post konkursum Mrugnięcie bardzo proszę o info. Brak konta na FB = brak informacji

Wczoraj rany smarowałam muzyką smyczkową w hurtowych ilościach i w ogóle przekwalifikowuję się na skrzypce. Doskonale goi i koi, polecam! Do usłyszenia na najbliższym konkursie skrzypcowym...

No dobra, jeszcze dotrwam Z WAMI do końca tego konkursu, pomęczę się z fortepianem.
Dziś dopadłam fragmentu Galiny, akurat "mój ukochany" marsz żałobny. Grała, jak dla siebie. Wychodzenie na miasto z konkursem w uszach grozi wypadkiem, uważajcie. Ja jedynie wpadłam na panią o kuli...
Na S-J musiałam wyłączyć grający telefon, reszta dnia w strzępach.

Nie tyle uzależniłam się od konkursu, ile od muzyki w ogóle, łapię w Dwójce cokolwiek i zachwycam się JAK NIGDY i denerwuje mnie, kiedy puszczają audycje mówione.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Październik 14, 2015, 22:31:47 »

to ja wam napiszę na co czekam

czekam na takie wykonanie sonaty, które sprawi, że będę lewitował

Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : Październik 14, 2015, 22:37:59 »

rozbiegałem się myślami, ale łapię te perełki wspomnień
jedna z najlepszych chwil na KCH
Rafał Blechacz grał w finale koncert i publiczność nie wytrzymała do końca
owacje zaczęły się już na kilka taktów przed końcem koncertu i trwały, trwały ekstaza

chcę takiej sonaty
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Październik 14, 2015, 22:38:51 »

Sonata Seong-Jina też całkiem elektryzująca była Chichot
Tylko że jemu moglibyśmy wydać już całkiem łatwo osobną płytę. A może fajnie by było skupić się na wszystkich tych, zwłaszcza tych, którzy nie przeszli dalej. Zrobić pamiątkowy mix. Co najbardziej chcielibyśmy pozostawić sobie po nich w pamięci? Jakie wypuścili hity dobre na singla? Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Październik 14, 2015, 22:40:44 »

Ja pamiętam ten moment, kiedy publiczność nie wytrzymała do końca finału koncertu Wundera:) I ten niesamowity trzeci etap z P-F (nie do wiary, że niektórym się nie podobał!). Sonata Bożanowa:) Nieziemskie, "impresjonistyczne" Chopinowskie pejzaże Triffiego:)
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Październik 14, 2015, 22:44:28 »

zaryzykuję tezę, że Adwiejewa konkurs wygrała właśnie sonatą
to było coś jak odpłynęła
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Październik 14, 2015, 23:07:18 »

Sonata Seong-Jina też całkiem elektryzująca była Chichot
Tylko że jemu moglibyśmy wydać już całkiem łatwo osobną płytę. A może fajnie by było skupić się na wszystkich tych, zwłaszcza tych, którzy nie przeszli dalej. Zrobić pamiątkowy mix. Co najbardziej chcielibyśmy pozostawić sobie po nich w pamięci? Jakie wypuścili hity dobre na singla? Chichot

często jest tak, że któreś z wykonań nam wszystkim zapadnie w pamięci
niemożliwym jest byśmy wszyscy się mylili
po czasie nam one ulecą, może osobny wątek z utworami zagranymi ponadprzeciętnie?
by te perełki zachować, właściwie Aleksias zaczęłaś coś na kształt takiej listy już tworzyć
można potem dyskutować, dlaczego akurat wykonanie utworu jest ponad i warte zapamiętania

nie musielibyśmy się wtedy pytać, kto grał i czy dobrze grał na tym konkursie za 5 lat
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Październik 14, 2015, 23:12:54 »

Asiu, nasz drogi Paweł dobrze prawi!  Mrugnięcie

Skoro już mowa o sonacie b-moll sprzed 5 lat - pamiętam znakomitą interpretację Geniuszasa z III etapu. Miałem ją na mp3 przez chyba 2 lata. Awdjejewa - i w tym utworze - mnie wtedy nie zachwyciła, jak wiadomo  Mrugnięcie
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : Październik 14, 2015, 23:18:27 »

ale pamiętacie jak dyskutowaliśmy wtedy o jej sonacie? ja też byłem przeciw tej estetyce, ale na pewno to nie było szkolne wykonanie,
nie było skoro do dziś je pamiętam, a jako Wunderowiec nie pamiętam konkursowego wykonania sonaty Ingolfa
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : Październik 14, 2015, 23:27:28 »

[...] a jako Wunderowiec nie pamiętam konkursowego wykonania sonaty Ingolfa

Ja je pamiętam. Wierz mi, było dość słabe  Spoko
Zapisane

Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Październik 14, 2015, 23:33:58 »

Ja je pamiętam. Wierz mi, było dość słabe  Spoko

tak coś pamiętam, tak to było, Ingolf w sonacie nie zaproponował niczego na miarę swojego warsztatu i talentu, a Julianna wręcz przeciwnie
pamiętam, że Ona grała bardzo ciężko, kawał emocji w to włożyła, Ingolf przemknął

III etap konkursu jest chyba tym najważniejszym, myślę, że w tym etapie wybiera się zwycięzcę, a finał ma tylko potwierdzić wybór
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rootsunderground blackspider swiatmuzyki sp92 radiomms