Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - II etap  (Przeczytany 121387 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #465 : Październik 12, 2015, 23:23:37 »

Konkurs jest okrutny, jak powiedziała pani Zydroń. Widać było, że jest jej przykro, kiedy przemawiała do tych, którzy musieli odejść. Musiała pożegnać także kilku swoich uczniów. A wszyscy jurorzy musieli osiągnąć konsensus.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #466 : Październik 12, 2015, 23:23:45 »

Tartakowski tak, Ullmann nie. Pamiętamy ich z dzisiejszych porannych przesłuchań.

Dlaczego? Większość z nas, również komentatorzy, spodziewali się, jeśli już, odwrotnego werdyktu. Jakie argumenty przemawiają za Amerykaninem?
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #467 : Październik 12, 2015, 23:26:49 »

Hamelin zagra w finale koncert f-moll!

Nikt, z jednym wyjątkiem, nie wygrał konkursu f-mollem...

Przy okazji, występ Hamelina w II etapie był nieco rozczarowujący, zwłaszcza na początku. Odsluchalem w nocy powtórkę, Polonez-Fantazja z pewnością nie z tych najlepszych na konkursie.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #468 : Październik 12, 2015, 23:31:00 »

Mnie zupełnie nie przekonała w II etapie Dinara Klinton. Ale była dobra w I etapie. A z drugiej strony, patrząc na tę listę, kogo mielibyśmy odrzucić, żeby zmieścić wszystkich tych, których wymienił Bartek? Zawsze pozostaną takie kontrowersje. Komuś Tartakowski wydał się o włos lepszy od Ullmana, i ten się już nie zmieścił.
Ale Ty przecież nie chciałeś się Ullmanem zachwycać Mrugnięcie


Najlepszy Polonez-Fantazję zagrał pewnie Zi Xu Uśmiech
(muszę uważać, coś mi się zafiksowało i uparcie piszę go na odwrót Chichot)

« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2015, 23:44:26 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #469 : Październik 12, 2015, 23:39:55 »

przestałem przejmować się jurorami po werdykcie, że Adwiejewa wygra konkurs kosztem Wundera
w tym roku nie dam się zranić
Kozaka nie będzie w III etapie? ok,
Charlesa Richarda-Hamelina nie będzie w III etapie? ok,
ale on akurat będzie, i będzie grał w finale, będzie nawet jeśli wszystko sknoci, dlaczego mnie to nie dziwi?

a ja w sklepie kupię płytę Kozaka, i Wundera  Chichot
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #470 : Październik 12, 2015, 23:43:44 »

i jeżeli jeszcze możecie weźcie sobie autografy Kanadyjczyka
weźcie, bo za tydzień się do niego nie dopchacie

Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #471 : Październik 12, 2015, 23:56:38 »

Brak Szymanowskiego mnie zaskoczył, podobnie jak Zhou, która naprawdę mnie oczarowała połączeniem intelektu i uczuciowości w swoich interpretacjach. Faktem pozostaje, że jury miało naprawdę trudne zadanie przy tak dobrym i zbliżonym poziomie. Poza wspomnianymi wszystkie moje pewniaki przeszły dalej.

Casablanca, przecież Kozak przeszedł...
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Październik 13, 2015, 00:02:18 »

Mnie zupełnie nie przekonała w II etapie Dinara Klinton. Ale była dobra w I etapie. A z drugiej strony, patrząc na tę listę, kogo mielibyśmy odrzucić, żeby zmieścić wszystkich tych, których wymienił Bartek? Zawsze pozostaną takie kontrowersje. Komuś Tartakowski wydał się o włos lepszy od Ullmana, i ten się już nie zmieścił.
Ale Ty przecież nie chciałeś się Ullmanem zachwycać Mrugnięcie


Najlepszy Polonez-Fantazję zagrał pewnie Zi Xu Uśmiech
(muszę uważać, coś mi się zafiksowało i uparcie piszę go na odwrót Chichot)



Oprocz Dinary Klinton, nie przekonala mnie Aimi Kobayashi, Yike (Tony) Yang i Marek Kozák.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #473 : Październik 13, 2015, 00:08:05 »


Casablanca, przecież Kozak przeszedł...

ale to chodziło o takie równanie "Kozak = utalentowany pianista, za Kozak (x) podstaw kogoś kto cię w grze przekonuje"
po prostu ten konkurs to jest machina, która zrówna z ziemią każdą wrażliwość
patrzą na wszystko, co działo się przed konkursem i na to, czy człowiek uniesie ciężar sukcesu
muzyka jest jedną z pochodnych
wybaczcie brutalność mojej wypowiedzi, ale wydaje mi się, że to zrozumiałem

to dlatego fenomenalnie czująca muzykę Chopina, świetnie przygotowana 16-latka została zmielona przez machinę konkursu po I etapie
 
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #474 : Październik 13, 2015, 00:10:27 »

może trochę przedwcześnie, ale zaryzykuję i postawię tezę, że Charles Richard-Hamelin wygra tegoroczny konkurs
(on nie jest moim faworytem)
ma wszystko co potrzeba
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Październik 13, 2015, 00:20:03 »

Oprocz Dinary Klinton, nie przekonala mnie Aimi Kobayashi, Yike (Tony) Yang i Marek Kozák.

bartus, dwa słowa dot. Kozaka
kiedy grał nie zwróciłem na niego uwagi,
na drugi dzień myślałem tylko o nim i prostocie w jego grze
grał pięknie, zupełnie bez fajerwerków
pięknie, aż tyle i tylko tyle

dzisiaj gdyby nie intelekt krytyka muzycznego, który dokładnie omówił dlaczego Zi Xu grał genialnie
zupełnie bym Chińczyka zgubił,
wróciłem do domu już przygotowany i naprawdę odczułem ciarki słuchając na słuchawkach z odtworzenia
podkreślam, słuchałem już przygotowany

ludzie, bardzo dużo mogą nam dać

(trzeba brać  Chichot)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2015, 00:21:50 wysłane przez Casablanka » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #476 : Październik 13, 2015, 00:22:29 »

Mnie Aimi akurat przekonała, choć to jest rzecz jasna jedynie przekonanie laika Uśmiech
Przyznaję, że nie zdążyłam posłuchać Kozaka. Nie dało się posłuchać wszystkich:( Chociaż jakoś mnie nie porwał w I etapie; ale niektórym z nas się podobał.
Yike młodziutki bardzo i na pewno nie do końca jeszcze ukształtowany i wyedukowany. Ale ma w sobie nieprawdopodobny potencjał. Pewnie to zafascynowało jury i są ciekawi, co jeszcze potrafi pokazać. Z drugiej strony, można argumentować, że taki potencjał miała również Schwamova... Grupa ludzi o różnych upodobaniach i szkołach ma razem dokonać selekcji kandydatów, pośród których są i ich uczniowie, i uczniowie ich uczniów... (itp. itd.Mrugnięcie)), a ich samych także łączą i dzielą różne niewiadome nam powiązania... Można sobie wyobrazić, co tam się działo... albo i nie można... Widzimy tylko efekt.
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #477 : Październik 13, 2015, 00:26:46 »

Mnie Aimi akurat przekonała, choć to jest rzecz jasna jedynie przekonanie laika Uśmiech
Przyznaję, że nie zdążyłam posłuchać Kozaka. Nie dało się posłuchać wszystkich:( Chociaż jakoś mnie nie porwał w I etapie; ale niektórym z nas się podobał.
Yike młodziutki bardzo i na pewno nie do końca jeszcze ukształtowany i wyedukowany. Ale ma w sobie nieprawdopodobny potencjał. Pewnie to zafascynowało jury i są ciekawi, co jeszcze potrafi pokazać. Z drugiej strony, można argumentować, że taki potencjał miała również Schwamova... Grupa ludzi o różnych upodobaniach i szkołach ma razem dokonać selekcji kandydatów, pośród których są i ich uczniowie, i uczniowie ich uczniów... (itp. itd.Mrugnięcie)), a ich samych także łączą i dzielą różne niewiadome nam powiązania... Można sobie wyobrazić, co tam się działo... albo i nie można... Widzimy tylko efekt.

dokładnie tak
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #478 : Październik 13, 2015, 05:15:33 »

Boli, fizycznie, mocno. Olof. Auć! Szkoda, że to Requiem nie dzisiaj, bym poszła  Smutny Płacz

Farawell, miss Iza, farewell!

 Smutny
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #479 : Październik 13, 2015, 08:22:58 »

Słuchajcie, każdy z nas chyba po tym etapie "stracił" kogoś dla niego wyjątkowego spośród uczestników.
Zróbmy coś dla nich. Niech każdy znajdzie profil takiego uczestnika na Facebooku czy gdzie może i napisze pianiście, któremu nie dane było awansować dalej, kilka ciepłych słów. Oni na pewno przeżywają wyniki. Niech wiedzą, że ktoś na nich zwrócił uwagę, że komuś się spodobała ich gra. Niech wywiozą stąd dobre wspomnienia i wiedzą, że ich występ tu miał sens.
Ja napisałem do Annie Zhou (https://www.facebook.com/pianistannie?fref=ts), bo naprawdę podobał mi się jej występ.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

lolwfpolska darkwarriors stworz skandynawistyka sith