Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wytypuj zwycięzcę 17. Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina  (Przeczytany 54173 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 16, 2015, 20:22:47 »

Właśnie - nie ma co marzyć, żeby puścili trzech Polaków do finału:(


Jak Leszku zliczysz punktowania ujemne?Uśmiech Chyba też na plus:)
A moje typowania, to w dużej mierze i efekt naszych rozmów z przyjaciółmi, bardziej ode mnie zagłębionymi w muzyczne tajniki, i słuchanie ekspertów
w Dwójce i ich przewidywań co do werdyktu. Cały czas są to jakieś kompromisy między tym, co się czuje samemu, a co, jak się przypuszcza, zadecyduje jury.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 20:29:59 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 16, 2015, 20:28:13 »

Luigi Carroccia - Włochy
Seong-Jin Cho - Korea Południowa
Krzysztof Książek - Polska
Kate Liu - Stany Zjednoczone
Eric Lu - Stany Zjednoczone
Georgijs Osokins - Łotwa
Charles Richard-Hamelin - Kanada
Alexei Tartakovsky - Stany Zjednoczone
Yike (Tony) Yang - Kanada
Aimi Kobayashi - Japonia
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : Październik 16, 2015, 20:32:52 »

Poziom półfinału był wyśmienity, przynajmniej w odbiorze telewizyjno-radiowym. Do finału powinno dostać się ponad 10 pianistów.

Seong-Jin Cho
Aljosa Jurinic
Su Yeong Kim
Aimi Kobayashi
Łukasz Krupiński
Krzysztof Książek
Kate Liu
Eric Lu
Szymon Nehring
Georgijs Osokins
Charles Richard-Hamelin
Yike Yang

a może nawet: Dmitrij Sziszkin
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 16, 2015, 20:34:00 »

Wklejam ze strony: http://pl.chopincompetition2015.com/news/cd36cf73-3414-402a-a1f7-ff44f913d940

Już od 16 października za pośrednictwem strony www.chopincompetition2015.com oraz w aplikacji mobilnej „Konkurs Chopinowski” każdy zarejestrowany użytkownik może wziąć udział w głosowaniu na swoich faworytów XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

O tym, kto wygra XVII Konkurs Chopinowskiego dowiemy się w nocy z 20 na 21 października 2015 roku. Werdykt jury zostanie ogłoszony w Sali Lustrzanej Filharmonii Narodowej. Zwycięzca otrzyma Złoty Medal i nagrodę w wysokości 30.000 euro, a także liczne propozycje koncertowe. Ponadto dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z wytwórnią Deutsche Grammophon już 6 listopada ukaże się chopinowski album – kronika konkursowa zwycięzcy konkursu. Pianiści walczą też o nagrody specjalne za najlepsze wykonanie: mazurków, poloneza, koncertu i sonaty, a także o liczne nagrody pozaregulaminowe, w tym Nagrodę Publiczności.

Internauci mogą głosować na swoich faworytów za pośrednictwem strony internetowej chopincompetition2015.com oraz aplikacji „Konkurs Chopinowski”.

Zalogowany użytkownik może oddać po jednym głosie na każdego z Finalistów, poprzez kliknięcie oznaczonego symbolem gwiazdki pola znajdującego się przy sylwetce wybranego uczestnika Konkursu w zakładce Uczestnicy. Oddany głos można zmienić lub wycofać.

Głosowanie trwać będzie od 16 (po ogłoszeniu wyników III etapu) do 20 października 2015 roku.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Październik 16, 2015, 20:38:08 »

Seong-Jin Cho, Aimi Kobayashi, Krzysztof Książek, Kate Liu,  Eric Lu, Szymon Nehring, Charles Richard-Hamelin - ci nasunęli mi się jakoś tak oczywiście. Zobaczyć chciałabym także Łukasza Krupińskiego i "Młodego" czyli Yike (Tony) Yanga Brak mi jednego typu i tu się gubię - Zu Xi nie słyszałam w całości i już nie zdążę wysłuchać, Carrocia trochę poległ. Może Szyszkin.

Przewrotnie jednak myślę, że przejdzie Osokins (co jeszcze zrozumiałabym z uwagi na Berceuse), i miecnaja Dinara - Horpyna - tu nie wiem dlaczego.

Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Październik 16, 2015, 20:43:17 »

Bo za Dinarą stoją określone siły, nie wiadomo jak się w ogóle dostała do konkursu  -spiseg-
Zapisane

tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #96 : Październik 16, 2015, 20:45:33 »

Poziom półfinału był wyśmienity, przynajmniej w odbiorze telewizyjno-radiowym. Do finału powinno dostać się ponad 10 pianistów.

Seong-Jin Cho
Aljosa Jurinic
Su Yeong Kim
Aimi Kobayashi
Łukasz Krupiński
Krzysztof Książek
Kate Liu
Eric Lu
Szymon Nehring
Georgijs Osokins
Charles Richard-Hamelin
Yike Yang

a może nawet: Dmitrij Sziszkin
Co to znaczy "powinno dostac się" oraz "a może nawet"Co?

Mylicie wątki! Gdzie kolor zielony?

-----------
Jak zakładałem ten temat, to oczekiwałem jedynie prostych, sformalizowanych zgodnie z zasadami wpisów. Powstaje bałagan!
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 20:47:15 wysłane przez tuco82 » Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 16, 2015, 20:48:59 »


Przepraszam napiszę to jeszcze raz - bo się pozlewało:

Seong-Jin Cho, Aimi Kobayashi, Krzysztof Książek, Kate Liu,  Eric Lu, Szymon Nehring, Charles Richard-Hamelin

 - ci nasunęli mi się jakoś tak oczywiście.

Zobaczyć chciałabym także
Łukasza Krupińskiego i "Młodego" czyli Yike (Tony) Yanga.

Brak mi jednego typu i tu się gubię - Zu Xi nie słyszałam w całości i już nie zdążę wysłuchać, Carrocia trochę poległ.
Może Szyszkin.

Przewrotnie jednak myślę, że przejdzie
Osokins (co jeszcze zrozumiałabym z uwagi na Berceuse), i miecnaja
Dinara - Horpyna - tu nie wiem dlaczego.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Październik 16, 2015, 20:50:29 »

Leszku, wyluzuj Uśmiech Mozart nie czuje się na siłach "zgilotynować" kilku z tych wspaniałych artystów, którzy w jego odczuciu nie zasługują na odrzucenie.  
Tak czy inaczej, zapewne wskazał wszystkich tych, którzy się do finału dostaną.

Ja też z bólem zaznaczałam innym kolorem niektórych z listy tych, którzy też powinni nadal na niej być. Tak czy inaczej będzie to dla kogoś krzywdą:(
Niby to zabawa, ale też - również i dla nas - smutek:(
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2015, 21:09:36 wysłane przez Aleksias » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : Październik 16, 2015, 20:54:36 »

Zobaczyć chciałabym także
Łukasza Krupińskiego i "Młodego" czyli Yike (Tony) Yanga.

Brak mi jednego typu i tu się gubię - Zu Xi nie słyszałam w całości i już nie zdążę wysłuchać, Carrocia trochę poległ.
Może Szyszkin.

Przewrotnie jednak myślę, że przejdzie
Osokins (co jeszcze zrozumiałabym z uwagi na Berceuse), i miecnaja
Dinara - Horpyna - tu nie wiem dlaczego.
Czemu kolorem zielonym?

Nie rozumiem Was.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Październik 16, 2015, 21:00:26 »

E, to wcale nie jest zabawne. Pięć lat temu było mi łatwiej typować. Miałam "swoich" od pierwszego etapu i - wprawdzie ze stratami - ale dowiozłam do finału Trifonowa, Wundera, Kultyszewa, Kolę (choć nie pamiętam czy akurat jego zauważyłam w pierwszym etapie). Cóż, że ostatecznie zamiast Koziaka wszedł Wakarecy a konkurs wygrała Awdiejewa?  Teraz zresztą też łatwo o takie rozstrzygnięcie, które zwali mnie z nóg, bo co jeśli wygra Dinara?  Złość
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 16, 2015, 21:01:06 »

Czemu kolorem zielonym?

Nie rozumiem Was.

Znaczy chcesz dziesiątkę i koniec tak?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 00:15:47 wysłane przez Aleksias » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 16, 2015, 22:05:03 »

Seong-Jin Cho
 Aljoša Jurinić
Aimi Kobayashi
Kate Liu
 Eric Lu
Szymon Nehring
Georgijs Osokins
 Charles Richard-Hamelin
 Dmitry Shishkin
Pan Yike (Tony) Yang
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Październik 16, 2015, 23:27:20 »

Nie wiem, kto wygra, ale nie zdecyduje o tym koncert. Wygra ten, kto dotychczas prezentował się najlepiej, chyba że położy finał. Najbardziej liczyć się będzie III etap i sonata.

Powiem inaczej. Skreślmy pianistów europejskich, bo za bardzo ostatnio dominowali. W dalszej części skreślmy zbyt młodych, bo nie udźwigną sukcesu itd. Potem skreślmy białych, bo żółci od jakiegoś czasu czują się niedowartościowani na konkursie, w tym roku ruszyli szeroką ławą i o niebo lepiej przygotowani koncepcyjnie. Kto pozostaje? Liu i Kobayashi, z czego większe szanse ma Liu, bo jej zwycięstwo zadowoli i Azję i Amerykę. Jeśli tak będzie, nie będę miał nic przeciw, bo prezentuje taki poziom, że jej zwycięstwo nie wzbudziłoby chyba większych kontrowersji (głosy fanatycznych miłośników jedynego ukochanego artysty pomijam). Nie wiem, czy Was to przekonuje czy nie, ale jeśli konkurs ma utrzymać światową rangę, trzeba czasem pomyśleć "geograficzno-etnicznie". I sądzę, że takie kryteria zdecydują w tym roku, a nie żadne układy personalne.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 00:15:10 wysłane przez Aleksias » Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Rachela
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Październik 17, 2015, 00:12:41 »

Nie wiem, kto wygra, ale nie zdecyduje o tym koncert. Wygra ten, kto dotychczas prezentował się najlepiej, chyba że położy finał. Najbardziej liczyć się będzie III etap i sonata.

Powiem inaczej. Skreślmy pianistów europejskich, bo za bardzo ostatnio dominowali. W dalszej części skreślmy zbyt młodych, bo nie udźwigną sukcesu itd. Potem skreślmy białych, bo żółci od jakiegoś czasu czują się niedowartościowani na konkursie, w tym roku ruszyli szeroką ławą i o niebo lepiej przygotowani koncepcyjnie. Kto pozostaje? Liu i Kobayashi, z czego większe szanse ma Liu, bo jej zwycięstwo zadowoli i Azję i Amerykę. Jeśli tak będzie, nie będę miał nic przeciw, bo prezentuje taki poziom, że jej zwycięstwo nie wzbudziłoby chyba większych kontrowersji (głosy fanatycznych miłośników jedynego ukochanego artysty pomijam). Nie wiem, czy Was to przekonuje czy nie, ale jeśli konkurs ma utrzymać światową rangę, trzeba czasem pomyśleć "geograficzno-etnicznie". I sądzę, że takie kryteria zdecydują w tym roku, a nie żadne układy personalne.

Oby słowa wieszcza Niebieskookiego ziściły się ! Dziękuję za moc emocji! K.SZ.fajne forum
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 00:15:58 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

etforum black-flag moloromme ndl stadoterra