Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Konkurs im F. Chopina 2015 - I etap  (Przeczytany 108030 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #300 : Październik 06, 2015, 14:27:48 »

Odtworzono i pochwalono w studiu Kultury h-moll 25/10 Sandrina. Tę moją straszną etiudę. W wykonaniu Rumuna była przyjemnie straszna.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #301 : Październik 06, 2015, 15:17:14 »

Odtworzono i pochwalono w studiu Kultury h-moll 25/10 Sandrina. Tę moją straszną etiudę. W wykonaniu Rumuna była przyjemnie straszna.

Beatko Uśmiech, ale zakończenie etiudy F-dur op. 10 nr 8 chyba nie mogło naszemu lafintagiardinierowemu koledze wyjść gorzej  Smutny Myślę, że najnormalniej w świecie zjadła chłopaka trema. Spotęgowana dodatkowo przez fakt, że jego ojciec też jest pianistą. Szkoda mi go bardzo!  Płacz Może za 5 lat? Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #302 : Październik 06, 2015, 15:23:27 »

Szkoda mi go, bardzo muzykalny i wrażliwy chłopak, ale stres, masz rację - robi swoje  Niezdecydowany 

Słuchałaś, Kasiu, recitalu Hamelina? Ja wsłuchuję się po raz drugi, tym razem już na spokojnie. Mistrzostwo! - jest tu wszystko: uwypuklone kontrapunkty, cudna kantylena prawej ręki, barwy harmonii, nieprawdopodobna z uwagi na wybrany instrument jakość brzmienia. Wszystko to osiąga z największą łatwością, hołdując PROSTOCIE i NATURALNOŚCI.

Czuję dreszcz na myśl o mazurkach i sonacie.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 15:25:08 wysłane przez Mozart » Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #303 : Październik 06, 2015, 15:32:05 »

Oho, profesor Tarnawska w radio przyczepiła się do włosów Tiffany Poon. Robi się coraz bardziej merytorycznie  Spoko

Tiffany ma przecież piękne ciemne i bardzo błyszczące włosy (olej kokosowy/masło shea & humektant miód = pukle cud Mrugnięcie). To mój sposób, może Tiffany zdradziłaby mi swój Uśmiech
A może profesor chodziło o to, że koński ogon jest niesceniczny? Najbardziej sceniczny z definicji może nie jest, ale niektórym pasuje na każdą okazję,a zwłaszcza tak młodej dziewczynie jak Poon.
Profesor się nie popisała.

Przy dźwiękach Barkaroli popłynęłam gondolą razem z Kausikanem Rajeshkumarem! Etiudy z błędami, ale i tak będę mu kibicować Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #304 : Październik 06, 2015, 15:53:52 »

Słuchałaś, Kasiu, recitalu Hamelina? Ja wsłuchuję się po raz drugi, tym razem już na spokojnie. Mistrzostwo! - jest tu wszystko: uwypuklone kontrapunkty, cudna kantylena prawej ręki, barwy harmonii, nieprawdopodobna z uwagi na wybrany instrument jakość brzmienia. Wszystko to osiąga z największą łatwością, hołdując PROSTOCIE i NATURALNOŚCI.

Czuję dreszcz na myśl o mazurkach i sonacie.

No właśnie, Patrick, recitalu, a nie konkursowego występu! Martwi tylko wybór marki fortepianu - co ta Yamaha w sobie ma? Mrugnięcie

Myślę nieskromnie, że usłyszymy go także w f- lub e-mollu Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #305 : Październik 06, 2015, 17:32:09 »

Dziouszka z Czech rządzi. Natalie Schwamova, zaledwie 16 lat. Jaka potężna radość z gry. Wspaniale się zapowiada.
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #306 : Październik 06, 2015, 17:48:27 »

Młodziutka Czeszka wybrała wesoły repertuar i radośnie go wykonała Duży uśmiech W scherzo pokazała klasę w technice. Ręce giętkie jakby wymoczone w occie, choć smak wydobywanych brzmień wskazuje na co innego.
W etiudzie wodospadowej: palce wysoko, pewnie wycelowane (no może poza 3 fragmentami). Krytyczne słowo do nokturnu: usłyszałem kilka razy fałszywy akord w lewej ręce, ...a także trochę za mało dało się usłyszeć poezji dojrzałego pianisty.

Występ na pewno mógł się podobać, ożywił salę. Naturalna jak na 16-latkę (przynajmniej nie udaje, że ma więcej lat)postawa pianistki niestety spowodowała braki w eksponowaniu detali. A przecież detale gdzieś pochowane na pięciolinii w muzyce Chopina aż się proszą aby zostać zauważone.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #307 : Październik 06, 2015, 17:52:00 »

Szymon Jasnowski, oficjalny stroiciel Konkursu Chopinowskiego 2015 o konkursowych fortepianach:

https://www.polskieradio.pl/8/1789/Artykul/1524274,Konkurs-Chopinowski-Jak-nastroic-fortepian
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #308 : Październik 06, 2015, 18:12:31 »

Ciekawe etiudy laski z Uzbekistanu, zwłaszcza 10/4. Nazywa się Tamila Salimdjanova.
Czasem człowiek łapie się na mimowolnej jakiejś dyskryminacji. Słyszysz: "Uzbekistan" i pojawia się myśl: "To oni tam grają na fortepianie?" Jakby to był XIX wiek i czas jurt i stepów:)) A tu niespodzianka - dziewczyna z Uzbekistanu naprawdę bardzo mi się spodobała. I w studio słusznie podkreślali, że nie straciła rezonu wychodząc na estradę po wspaniałym Charles'u i sprostała wyzwaniu. Jej występu słuchałam z prawdziwą przyjemnością. Ciekawe, czy przejdzie dalej.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #309 : Październik 06, 2015, 18:13:27 »

Pan Paweł w TVP Kultura: Hamelin rwie frazy co 4 takty, redaktor Dybowski: wynika to z z niedostatków technicznych.

Kompromitacja. Uprzejmie proszę o zmianę gości w studio!
Pat, słuchaj lepiej Dwójki:)) Tam zachwycali się Hamelinem bez żadnych zastrzeżeń:))
Panu Dybowskiemu coś się chyba stało dziwnego:( Na poprzednim konkursie nie wyplatał takich andronów Co?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 18:20:05 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #310 : Październik 06, 2015, 18:14:28 »

Co do odsłuchu - najlepszy ten z radiowej dwójki. Ustawienia telewizyjne próbowałam poprawić ale nic z tego. [...]

Masz rację, Dwójka zapewnia nam przynajmniej dźwięk pozbawiony pogłosu i wzmocnień, które niezwykle irytują w w TVP Kultura. Nie ma to jednak jak odsłuch LIVE  Spoko  Nikt nie zamierza relacjonować występów z FN?

Gra właśnie Sziszkin, Rosjanin - czego trudno nie usłyszeć. Ogromne dłonie, nie powstydziłby się ich Rachmaninow!

Niestety, mimo świetnej techniki gra jest masywna, niekantylenowa, niedbała w zakresie dźwięku.

 
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 18:17:02 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #311 : Październik 06, 2015, 18:15:44 »

Bardzo mi miło, że Szyszkin dał mi wreszcie okazję do posłuchania jednej z moich ukochanych etiud, 10/3. Jednak specyficzny. Fakt, jak piszesz, jest to taki "niedźwiadek"Uśmiech I np. w etiudzie 10/2 słychać było bardzo mocno tego leworęcznego "niedźwiadka" Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 18:17:20 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #312 : Październik 06, 2015, 18:30:20 »

Rina Sudo, stary wyjadacz. Powinna sobie dać radę.

Etiuda 25/5; troszkę za mocne te "firanki" w prawej, za to ładne sostenuto w lewej. Można było pokazać więcej kantyleny (sostenuto il canto).

Nie grzeszy uderzeniem w 25/11. I dobrze. W końcu, jak ktoś napisał, "Chopin miał gruźlicę"  Spoko
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #313 : Październik 06, 2015, 18:32:32 »

Beatko, widzę, że go polubiłaś Uśmiech

Powiem Ci, że ścisnęło mi się serce przy tym kiksie na koniec etiudy F-dur op. 10 nr 8 Płacz

Na pewno polubiłam jego wykonanie etiudy h-moll. Poza tym jako rodzynka rumuńskiego należy pielęgnować. Najbardziej lubię pianistów z państw bezpośrednio bądź pośrednio sąsiadujących, nie ma to jak najbliższa okolica, teoretycznie powinni najbardziej kumać, o co chodziło Chopinowi.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #314 : Październik 06, 2015, 18:42:52 »

Scherzo in cis, moje scherzo.

Nie podoba mi się układ akcentów w akordach na otwarcie części głównej. Muszę sprawdzić w nutach, co mi nie pasowało.

O proszę, repryza przyniosła zmianę akcentacji.

Świetnie wygrała niemal wszystkie nuty w kodzie (taka dokładność nie jest konieczna, ale szacunek Mrugnięcie). Scherzo jest jej przepustką do II etapu.

BTW, 5 lat temu Rina Sudo grała chyba balladę f-moll.
Zapisane

Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

articz gonerpg pegasus rrp307 stadoterra