Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki o Chopinie, jego życiu i twórczości  (Przeczytany 39228 razy)
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Maj 11, 2014, 18:13:43 »

Dziś upolowałam na allegro Hoesicka 4 tomy i wreszcię będę miała pierwszą pozycję dotyczącą mistrza.Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : Maj 12, 2014, 07:16:19 »

Pamiętaj tylko, że to dość "wiekowe" dzieło. Niektóre sprawy wręcz mylnie naświetla (np. rzekomy romans mistrza z Delfiną Potocką). Na pewno jednak jest istotnym kompedium, które przestudiować i posiadac warto.   Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Maj 12, 2014, 10:03:09 »

Oczywiście będę pamiętać. Uśmiech
Zapisane
zbylut
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Czerwiec 25, 2014, 15:58:48 »

Dzień Dobry. Jestem na forum ze względu na książkę, którą oferuję do sprzedaży. Książka jest rzadkością i może zainteresuje kogoś:
http://allegro.pl/konstancja-gladkowska-muza-chopina-galewicz-hit-i4300437918.html
Jeżeli post nie jest w odpowiednim temacie - przepraszam.
Mam nadzieję, że zainteresowałem postem.
Pozdrawiam.
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : Listopad 05, 2014, 00:43:56 »

Ja zabieram się za Lew Mazel "Studia Chopinowskie" a w tej chwili co może się wydać wielu ludziom dziwne mam przed sobą "Program VII Międzynarodowego Konkursu Fryderyka Chopina" (ciekwa książka). Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : Listopad 05, 2014, 08:54:28 »

"Program VII Międzynarodowego Konkursu Fryderyka Chopina" (ciekwa książka). Uśmiech
całkowicie rozumiem Twoje zainteresowanie, Clavio  Uśmiech . Sam niedawno przegladałem z rozrzewnieniem moją kultową "zdobycz" i pamiątkę jaką jest Program VI Konkursu. Kiedys kupiłem ten program w antykwariacie. To co jest w nim niesamowitego - to komplet autografów wszystkich uczestnikow i jurorów z autografem na dwie pierwsze strony samego maestra Artura Rubinsteina!  Chichot
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Listopad 09, 2014, 00:14:06 »

Ostatnio w bibliotece miejskiej u nie w mieście pojawiło się "Jaśnie Pan Pichon". Znajoma jest bibliotekarką, więc dzień po pojawieniu już byłam wypożyczyć. Bardzo fajne opowiadanie dla dzieci. Jak zabrałam się za czytanie to przeczytałam calą bez przerwy tak mnie wciągnęła. Jeśli będę w przyszłości miała dzieci to na pewno im kupię.
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : Listopad 10, 2014, 19:04:45 »

Dostałam dziś w prezencie dwie książki:
1) Józef K. Lasocki "Podstawowe wiadomości z nauki o muzyce. Popularny podręcznik dla uczniów i samouków"
2) Józef M. Chomiński "Chopin"

Nie pamiętam czy wspominałam, ale jestem samouk i mam do dyspozycji keybord Yamaha i pianino Legnica. Kiedyś jak jeszcze nie słuchłam klasyki, kupiłam dwie książk oi nuce gry na keybordzie. Książka, którą dziś dostałam w porówniu do tej co mam to istne cudo. Tyle informacji o zpisie nutowym itp. Wręcz kobyła informcyjna, Drugiej książki nie znam ale z racji, że o Fryderyku, to będzie się pewnie przyjemnie czytało.Uśmiech
Zapisane
clavia
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 130



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Październik 17, 2015, 20:18:24 »

http://www.solidarni2010.pl/31933-jak-gral-sam-chopinnbspnbsp166rocznica-smierci-wielkiego-polaka.html
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

blackspider ik devilssoldiers trzywahaty hodowla-kotuw-pbf