Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XV Międzynarodowy Konkurs im. P. Czajkowskiego 15 czerwca - 3 lipca 2015  (Przeczytany 110468 razy)
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #270 : Czerwiec 30, 2015, 08:59:53 »

Dialogu mistrzów ciąg dalszy Mrugnięcie:



OFF

Weź Snickersa i ON.

Spoko

A sneakersy (oбувь) mogą być? Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 09:03:58 wysłane przez fille007 » Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #271 : Czerwiec 30, 2015, 09:21:47 »

Swietny jest ten Yu-Chien Tseng

To chyba mój ulubiony uczestnik TCH15. Wróżę mu I/II miejsce, ze wskazaniem na to pierwsze Uśmiech
Wolfgang Amadeus Mozart. Violin Concerto No. 5 in A major, K. 219
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-2-violin-2015-06-24-1930000300-small-h

Pyotr Tchaikovsky. Violin Concerto in D major, Op. 35
Jean Sibelius. Violin Concerto in D minor, Op. 47
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-violin-2015-06-29-1945000300-tchaiko
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #272 : Czerwiec 30, 2015, 09:36:29 »

Gdzie się podziała choćby naprawdę niezła Orkiestra Teatru Maryjskiego i Valery Giergiew?

Zobaczymy, co dziś pokażą przy okazji finału w kategorii śpiewu (dyryguje Pavel Smelkov). Jedyny Mozart w finale to druga aria Królowej Nocy w wyk. Antoniny Veseniny.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #273 : Czerwiec 30, 2015, 13:22:21 »

A sneakersy (oбувь) mogą być? Chichot

Czytając sneakersy (z Zalando?) pomyślałem od razu o louboutinach - oczywiście dla Ciebie i Asi  Spoko

Pozostając we wczorajszej poetyce - NEW DAY, MUSIC ON.

Odpaliłem dziś sobie, zgodnie z rekomendacją, mozartowski występ Yu-Chien Tsenga. Słuchając koncertu A-dur dosłownie uderzyła mnie jego naturalność i dążenie do maksymalnej klarowności. To w dzisiejszych czasach chyba dość ryzykowne, ale przynajmniej wiem, że ten Mozart wypływał prosto z serca, prosto z jego twórczych przekonań. Nie był wolny od niepowodzeń intonacyjnych czy rytmicznych, ale z całą pewnością był AUTENTYCZNY.

Swoją drogą, być może smyczkowcy moskiewskiej "orkiestry" posiadają inny zapis nutowy tego dzieła - z niepokojem odkryłem, że początek cz. drugiej zapisany jest w dwunutowych frazach + pauza Złość  Dopiero solista przypomniał, że dwie nuty pod łukiem (generalnie w takcie mamy dwa zgrupowania po cztery szesnastki) "wydają" nieco inne brzmienie!

Przy okazji, zauważyliście, jak piękny jest trzydziestodwójkowy akompaniament smyczków w krótkim adagio w na początku ekspozycji solisty (cz. pierwsza)? Samo Adagio w Allegro aperto (trochę jak banan w ananasie Mrugnięcie) jest dość zagadkowe, być może jakieś nawiązanie do włoskich sonat religijnych.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #274 : Czerwiec 30, 2015, 14:03:34 »

Zwróciłem również uwagę na Haika Kazazyana, który w II etapie grał koncert KV 216. Grał dość swobodnie, a przy tym wyraziście.

Clara-Jumi Kang i Bomsori Kim - aż dziw jak się na nie patrzy - nabrały strasznych brzuchów (że zacytuję koregenta  Spoko).  Źródeł ekstatyczności fraz u tej drugiej, inspirowany doktorem Gregory'm House'em, byłem już skłonny szukać wśród tajemniczych grzybków stosowanych przez południowokoreańskich szamanów. Ich działanie wydaje się być jednak krótkotrwałe, niczym soku z gumijagód - bywały miejsca odegrane na rażąco płaskiej artykulacji i dynamice.

Alexandra Conunova (KV 218) bardzo "energetyczna" była za to i bez gumijagód - grała zadziornie i z charakterem. W tym samym kierunku szedł Miljukow, ale w finale za bardzo się chyba wkurzył na orkiestrę - tak też powstała nowa definicja mozartowskiej polifonii...
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Czerwiec 30, 2015, 14:34:06 »

Czytając sneakersy (z Zalando?) pomyślałem od razu o louboutinach - oczywiście dla Ciebie i Asi  Spoko

Mogą być nawet ze Złocistych Tarasów (Patrick, du weißt, worauf ich abziele)  Chichot

Heh, któż ich wie, tych smyczkowców konkursowych orkiestr - a może skrócone synkopy w Allegro KV 466 to też zapis, a nie lenistwo? Mrugnięcie Naprawdę można odnieść nie najlepsze wrażenie  Niezdecydowany - myślę, że patron Konkursu nieźle by się wkurzył  Spoko Jak wiadomo, Piotr Ilicz muzykę Mozarta kochał bezgranicznie Uśmiech Obaj zresztą to fantastyczni melodyści Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #276 : Czerwiec 30, 2015, 17:48:53 »

Haik (albo - zielony - Gaik;)) Kazazjan wpadł mi też w ucho, i przy okazji sprawdziłam, że był laureatem Wieniawskiego w 2001 roku - zajął trzecie miejsce, właśnie jako Gaik, i wtedy jeszcze reprezentował Armenię.

Przy okazji - zwróćcie uwagę, jeszcze jeden konkurs (i nasz:)), gdzie może zabłysnąć każdy z finalistów - trzecie miejsce na Wieniawskim mieli Krzysztof Jakowicz, Kaja Danczowska, i Zahar Bron.

Dzisiaj w wykonaniu Kazazjana usłyszymy jeszcze jednego pięknego (na pewno) Sibeliusa:))
http://tch15.medici.tv/en/live/violin
Sibelius. Violin Concerto in D minor, Op. 47 
Czajkowski. Violin Concerto in D major, Op. 35

A przed nim, Klara-Jumi Kang z Niemiec.
Właśnie skończyła: I było to piękne;)
http://tch15.medici.tv/en/performance/round-round-3-violin-2015-06-30-1800000300-tchaiko
Czajkowski. Violin Concerto in D major, Op. 35 
Beethoven. Violin Concerto in D major, Op. 61
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 23:46:05 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #277 : Czerwiec 30, 2015, 18:34:44 »

No a wracając do fortepianu:

http://tch15.medici.tv/en/live/piano
Przed chwilą grał Daniel Charitonow:
Czajkowski, Piano Concerto 1 in B-flat minor, Op. 23
Liszt. Piano Concerto 1 in E-flat major, S. 124
[/i]
Wkrótce do wysłuchania:

Po nim, Dmitrij Maslejew:
Czajkowski. Piano Concerto 1 in B-flat minor, Op. 23
Prokofiew. Piano Concerto 3 in C major, Op. 26

Właśnie się zaczyna. Parafrazując Amadeusza: jaka szkoda, że nie mam dwóch głów Chichot Jednak dziś na razie skusiły mnie skrzypki:)
(W nagrodę wysłuchałam świetnej Cyganki Ravela w wykonaniu Wengerowa z Abbado)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2015, 23:46:18 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #278 : Czerwiec 30, 2015, 19:11:11 »

Właśnie załapałem się na Czajkowskiego Maslejewa.

Piękne to solo fagotu w II części! Wiolonczela... dziś jak mimoza  Buzia na kłódkę  Dmitri gra pewnie, słychać, że to on nadaje ton. Wydaje się, że jest, jak mówią jurorzy, bardzo "równym" zawodnikiem. A tacy z reguły zdobywają na konkursach wysokie lokaty, 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 19:12:44 wysłane przez Mozart » Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #279 : Czerwiec 30, 2015, 19:14:24 »

Wróciłam na Prokofiewa Uśmiech Trochę "skaczę po kanałach", ale trudno się oprzeć Chichot Teraz znów zajrzałam. Faktycznie, gra bardzo dobrze i pewnie. Daniela jeszcze nie posłuchałam w ogóle, ciekawe, jak sobie poradził.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 19:16:54 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #280 : Czerwiec 30, 2015, 19:23:49 »

Zakładam po Czajkowskim, że Prokofiev będzie BARDZO DOBRY. 
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #281 : Czerwiec 30, 2015, 19:24:36 »

Mam taką nadzieję:) W końcu to rosyjska dusza, i Moskiewskie Konserwatorium:) Kuszą mnie ogromnie dzisiejsze skrzypce, ale to też jest bardzo kuszące.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2015, 19:26:43 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #282 : Czerwiec 30, 2015, 19:34:15 »

- What is the first thing you think about when you hear the word Tchaikovsky?
- D flat major.


Podoba mi się  Spoko

Świetne wyczucie rytmu w Prokofievie (pierwsza część). Konsekwencja, pewność siebie, technika. Opłaci się.
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #283 : Czerwiec 30, 2015, 19:39:26 »

W końcu to rosyjska dusza, i Moskiewskie Konserwatorium:)

Там русской дух… там Русью пахнет!  

Zaczerpnięte z:  Chichot
A. Puszkin, Rusłan i Ludmiła

Masleev zajmie na pewno wysoką lokatę.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #284 : Czerwiec 30, 2015, 19:46:51 »

Там русской дух… там Русью пахнет!  

Oj, ma chłopak rosyjską duszę, nie tylko tą genetyczną  Mrugnięcie

Jego Prokofiev miejscami rewelacyjny (inna sprawa, że sam Prokofiev też  Mrugnięcie). Po prostu słucham.

A propos gości z Rosji  Spoko  Gdzie jest Ilia? W tej kwestii jury bardzo mnie rozczarowało - chyba nie tylko mnie  Niezdecydowany

Wróciłam na Prokofiewa Uśmiech

Editor's choice - good choice!
Zapisane

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 28   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

daxrel wilczerp jaguarlife th boombeachpolska