Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Międzynarodowy Konkurs im. F. Chopina - Warszawa 2015  (Przeczytany 133721 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #270 : Kwiecień 18, 2015, 13:08:37 »

Piekny dzwięk, więc miejsca liryczne zdecydowanie  mu lepiej wychodzą.
Dzięki Beatko za reklamę naszego forum.Jak ktoś przeoczył to Chopin Institute nas pozdrowił.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #271 : Kwiecień 18, 2015, 13:08:50 »

Patrick, jeden komentator, pianista-amator klika z jednego z Twoich ulubionych miejsc na globie Duży uśmiech

"[...] talentem świata obywatel"  Mrugnięcie  Zaraz go z ciekawości odszukam, dzięki za newsa!



Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #272 : Kwiecień 18, 2015, 13:09:16 »

Mocno przemawia do serca:) Jego polski pedagog nazywa się Marian Rybicki. Pięknie przekazał ducha mazurków:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #273 : Kwiecień 18, 2015, 13:35:21 »

Mariko Nogami - bardzo dobra pianistka. Wyważa emocje (czasem może za bardzo), różnicuje barwę, narrację, do tego diabelska technika. Mamy duże szanse usłyszeć ją w sonacie lub preludiach  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 18:56:01 wysłane przez Aleksias » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #274 : Kwiecień 18, 2015, 13:37:17 »

Jak ktoś przeoczył to Chopin Institute nas pozdrowił.

Oczywiście pozdrowił po angielsku Mrugnięcie W studiu konkursowym pytali, kto słucha, więc odpowiedziałam Uśmiech

Sądząc po twardym brzmieniu pani Mariko Nogami gra na instrumencie YAMAHA?

Paweł Nowak, teraz, teraz, teraz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 18:57:22 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #275 : Kwiecień 18, 2015, 13:37:38 »

No tak, teraz bydgoszczanin. Oby wypadł jak najlepiej...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2015, 13:46:41 wysłane przez Aleksias » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #276 : Kwiecień 18, 2015, 13:38:41 »

Mariko Nogami

nie grala, za to rekami!! - i to jeszcze jak
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #277 : Kwiecień 18, 2015, 13:39:16 »

Witajcie kochani!
Eliminacje dobiegają półmetka i chyba pora na moje pierwsze refleksje. Obserwując, jak bardzo ożyło nasze Forum myślę sobie i przekonuję się po raz kolejny, że nic także dobrze nie służy rodzince, jak atmosfera szopenowego święta i świeża porcja konkursowych spekulacji. Jedno i drugie – w toku.  Jak napomknąłem w poście sprzed kilku dni – moje świętowanie Chopinem przeniosłem na YT. Uczyniłem to, gdyż uznałem, ze nie może naszego głosu zabraknąć w miejscu, które skupia w tych dniach setki melomanów z całego świata, którzy podobnie jak my zafascynowani są Chopinem. Uwazam też, że nie powinniśmy zasklepiać się jedynie w naszym szafarskim pałacyku i chować przed innymi. W końcu czyż nie powinno nam zależeć, aby nasza szafarska rodzinka się rozrastała? Chyba tak!  A jak to uczynić – chowając się przed całym światem? No chyba tak się nie da! Dlatego po cichu liczyłem, że kilkoro z Was dołączy do mnie i stworzymy kurierową frakcję. Po części tak było. Za sprawą bartka. Hello bartus! Bo to właśnie Bartus okazał się niezawodnym komentatorem, którego wypowiedzi, jak to u Bartusa bywa, nie raz i nie dwa przydawały wypowiedziom innych uczestników bardzo specyficznego kolorytu i makijażu. Fajnie też, że parę razy z Bartusem zgodnie reklamowaliśmy naszego Kuriera. Wiem teraz także, ze wielu z Was podczytywało nasze wypowiedzi, a tym samym w jakimś stopniu wspierało nas w realizowanej misji. Dzięki kochani, przynajmniej za to! (Ave Kasia!, Beatka!… and others!)

Kochani, czytam sobie, co piszecie o czacie na YT i jedno chciałbym sprostować: to nie tak, że poziom jutubowych wypowiedzi jest tam, oględnie określając: mierniutki. Weźcie proszę poprawkę, że brakuje czasu na formułowanie głębszych, popartych argumentacją wypowiedzi, a i nawet długość publikowanego zdania jest ograniczona. Gdy dodać do tego (raczej) konieczność wysławiania się w nieojczystym języku (nota bene bardzo przeze mnie nielubianym - angieskim) to nie dziwmy się, ze czasem ten czy tamten lapnie coś niemądrego, niestosownego, czytaj: żenującego. Każdy jednak kto uczestniczy w tym czacie ma tego świadomość i bierze stosowne na wypowiedzi poprawki. Jest tam za to coś bardzo dla mnie ważnego, coś co sprawia, ze naprawdę z chęcią tam wracam; nazwałbym to tajemnicze coś – poczuciem wspólnej obecności w jednym miejscu i czasie. Dosłownie! Tam naprawdę można natychmiast podzielić się swymi emocjami, przebłyskiem myśli, spostrzeżeniem i wszyscy natychmiast to widza, a często nawet odnosża się natychmiast do wypowiedzi poprzednika; słowem: zupełnie jakbyśmy byli w realu! Gdy zabrzmi jakaś piękna fraza – wielu reaguje natychmiast, gdy zabrzmi cos nie najpiękniej – reaguje jeszcze szybciej. Słowem: znów dzięki temu jutubowemu Forum czuje atmosferę wspólnego recenzowania wykonań, tak, jak miało to miejsce za czasów gdy pięć lat temu z wypiekami na twarzy relacjonowaliśmy produkcje konkursowe na żywo. Tu, na Forum kuriera, też dziej się coś podobnego, ale tu – z opóźnieniem podczytujecie, co kto i jak skomentował. Ideałem byłoby na bieżąco komentować na YT – tu zas, na Kurierze – podsumowywać i wymieniać się pogłębionymi refleksjami. Tyle tylko, ze nie każdy tak potrafi (ja – nie) i nie każdy ma dość na to czasu.   Ale obiecuję, wpadac tu raz na jakiś czas i trochę z Wami poświętować.

Kochani, a teraz dwa słowa refleksji o odsłuchanych kandydatach. Ogólnie jestem pod ważeniem gry większości Chińczyków, Koreańczyków (w takiej właśnie kolejności), mniej już zachwycają mnie Japończycy – którzy serwują na ogół bardzo poprawne wykonania, ale, jak to u Japończyków trochę mi brakuje w ich grze spontanu i emocji. Była taka mała Japoneczka (15 latka) która grała ślicznie. I jestem pewien, ze gdy dorośnie (za pięć lat?) będzie grała jak cała reszta jej rodaków: poprawnie, nienagannie technicznie. I niewiele poza. Póki co rozczarowują Rosjanie. Ktoś na czacie napisał mi (bodaj Natscha), że najlepsi ich pianiści szykują się na Czajkowskiego. Czyżby to już w tym roku ruszał Czajkowski? O naszych chciałoby mi się napisać najlepiej, ale… tych co słuchałem, to nie zachwycili. Wiem, ze bardzo dobrze wczoraj zagrał Łukasz, ale… proza życia sprawiła, ze nie miałem czasu odsłuchać….
Kochani, dzięki wiec, ze żyjecie, ze piszecie, że zerkacie na YT. Ja tez obiecuje wpadac tu co jaki czas i troszkę z Wami podyskutować. Mam nadzieję, ze te szlify które teraz polerujemy będą już swieciły pięknym wspólnym blaskiem podczas październikowego swięta.

Ps
Trwające eliminacje zachęciły mnie do napisania krótkiego felietonu „O dzisiejszych Zimermanach”. W wolnej chwili – zapraszam do lektury…
http://janusz.nizynski.pl/felietony/zimermani/
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #278 : Kwiecień 18, 2015, 13:41:07 »

Oczywiście pozdrowił po angielsku Mrugnięcie W studiu konkursowym pytali, kto słucha, więc odpowiedziałam Uśmiech

Sądząc po twardym brzmieniu pani Mariko Nogami gra na instrumencie YAMAHA?

Nie słyszałem/widziałem, ale czuję się pozdrowiony Duży uśmiech

Grała chyba na steinwayu.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #279 : Kwiecień 18, 2015, 13:42:54 »

SKANDALEM sa niektore posty na YT,
zwlaszcza te w trakcie gry utalentowanego pianisty polaka Grzegorza Niemczuka.
Mysle, ze zle kometarze sa pisane przez zazdrosnych kolegow  i kolezanki, tez pianistow.
Teraz cisza, sluchamy bydgoszczanina
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #280 : Kwiecień 18, 2015, 13:54:00 »

Uważam, że jest świetny. Ale pewnie nie jestem obiektywna:)
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #281 : Kwiecień 18, 2015, 13:55:28 »

Slyszycie tego mazurka teraz.
Bardzo nostalgiczny i delikatny, ale nie przerysowany.
Trudno tak zagrac
10/10
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #282 : Kwiecień 18, 2015, 13:57:02 »

Uważam, że jest świetny. Ale pewnie nie jestem obiektywna:)

Slyszycie tego mazurka teraz.
Bardzo nostalgiczny i delikatny, ale nie przerysowany.
Trudno tak zagrac
10/10
Jestem  Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 12:54:40 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #283 : Kwiecień 18, 2015, 13:59:45 »

Nokturn w samo serce Buziak
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #284 : Kwiecień 18, 2015, 14:01:21 »

Brakowało mi w etiudach wyrazistości, zróżnicowania dynamicznego, odczytania SENSU. Trochę je splaszczyl, uogólnił, ujednolicił.

Mazurek za to jest znakomity.
Zapisane

Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft evelon loups cloudwind wataha-wilkow-nocy