Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Międzynarodowy Konkurs im. F. Chopina - Warszawa 2015  (Przeczytany 134630 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Kwiecień 17, 2015, 11:52:25 »

Vladimir Matusevich (Rosja) - NIET, wyspałam się, ale przy jego graniu usypiam, miało być pięknie, a jest monotonnie, nudno, nijak. Zero iskry bożej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2015, 11:59:13 wysłane przez xbw » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #151 : Kwiecień 17, 2015, 12:10:08 »

Ale code dowalil brutalnie.
To Cie powinno bylo obudzic Beatko
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Kwiecień 17, 2015, 12:12:13 »

Tak, to nie raczej nie bedzie - w przeciwieństwie do ostatniego -  rosyjski Konkurs.
Ale Lulajże ze Scherza h-moll op. 20 wywołało u mnie dreszcz.
 
Asiu, dziękuję za info  Uśmiech
Bartku, widziałam Cię na czacie Uśmiech (Rozszyfrowałam etymologię Twojego youtubowego nicku Mrugnięcie).
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Kwiecień 17, 2015, 12:13:38 »

Juz wychodze z tego czatu. Zrobilem to dla jaj.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : Kwiecień 17, 2015, 12:34:59 »

A Kurier Szafarski pozdrawia czat YT, reklama nie była sponsorowana Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Kwiecień 17, 2015, 12:41:38 »

Vladymira dowalenie raczej zniechęciło mnie do słuchania, a budzę się czerwoną herbatą pu-erh, polecam.

Kasiu, może będzie to wreszcie konkurs międzynarodowy, jak nazwa wskazuje, bez żadnej dominującej narodowości. Ale nie obrażę się, jeśli będzie spora ilość Polaków!

Bartusie, ja nie rozumieć za dobrze po angielski, dlaczego ty pisać o jakieś grube tuńczyki?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Kwiecień 17, 2015, 13:00:58 »

 
Vladymira dowalenie raczej zniechęciło mnie do słuchania, a budzę się czerwoną herbatą pu-erh, polecam.

Kasiu, może będzie to wreszcie konkurs międzynarodowy, jak nazwa wskazuje, bez żadnej dominującej narodowości. Ale nie obrażę się, jeśli będzie spora ilość Polaków!

Bartusie, ja nie rozumieć za dobrze po angielski, dlaczego ty pisać o jakieś grube tuńczyki?

 Chichot Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Kwiecień 17, 2015, 13:04:33 »

Dlaczego pani Nao z Japonii występowała w sukni ślubnej, wychodzi dziś za mąż?
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #158 : Kwiecień 17, 2015, 13:07:21 »

Beatko, na Chiny (26 reprezentantów w eliminacjach), Japonię (26) i Koreę Płd. (24) zawsze można liczyć na KCh. Mnie się marzy większa liczba pianistów z krajów niemieckojęzycznych i Bałkanów (wliczając w to Rumunię - bo geograficznie tylko jej znikoma część należy do Płw. Bałkańskiego). Ich czołowy filozof, Mircea Vulcănescu pisał o komplementarności duszy polskiej i rumuńskiej, z czym się zgadzam, ale na uczestnictwo w KCh jakoś to się nie przekłada zbytnio. Gdyby Lipatti żył dzisiaj, pewnie zdobyłby laur  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #159 : Kwiecień 17, 2015, 13:21:12 »

YHA! Brawo, Łukaszu, Polaku młody, początek interesujący, potem dobrze/lepiej, ale teraz wsiadł na konia i galopuje i porywa ze sobą. Brawurowo i z fantazją.
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Kwiecień 17, 2015, 13:21:44 »

Bartek wypił świeżo wyciskany sok, Beatka pije herbatę pu-erh, a ja właśnie dopijam zieloną Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #161 : Kwiecień 17, 2015, 13:24:09 »

A teraz Kasiu, lecę po melisę, bo ten z ułańską fantazją młodzieniec narobił mi nadziei na słuchanie go w konkursie głównym, październikowym i będę się denerwowała do werdyktu bardziej niż na wczorajszym meczu Wolfsburga z Napoli...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2015, 13:26:46 wysłane przez xbw » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #162 : Kwiecień 17, 2015, 13:26:34 »

Miłośnicy zdrowych napojów łączcie się Chichot Dołączam do grupy "zielonych"Uśmiech)
Kasiu, jest ich niewielu, ale jak już się jakiś pojawi.... Może nam się tu znajdzie w najbliższym czasie nowa Ursuleasa:)

Julii wysłuchałam właśnie wczoraj/dziś nocą, jestem zachwycona:) Starałam się nie patrzeć na bransoletkę;)

Dzisiaj mamy dwóch Polaków.

 
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Kwiecień 17, 2015, 13:37:39 »

Łukasz ma też bogate dossier:) Laureat OKCH, i naszego konkursu Rubinsteina w B.Uśmiech Azaliż to nie rozkosz posłuchać...Uśmiech

A po południu będzie grał Paweł Motyczyński. 26 lat i robi doktorat Uśmiech Laureat z Bydgoszczy Uśmiech No i będzie też miły dla oka;)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Kwiecień 17, 2015, 13:43:59 »

Narodowość i brzmienie nazwiska, potem biogram i wygląd (strój + ogólna prezencja), no i płeć, wiek - mają znaczenie przy wyborze pianistów. Ale tylko jeśli występ od strony stricte muzycznej nie daje ostatecznej odpowiedzi. Najlepiej nie sugerować się zawczasu, tylko posłuchać, bez patrzenia, tak staram się robić, ale musiałabym się wyalienować, także stąd zniknąć, więc się nie zdecyduję Mrugnięcie
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zagroda-slonca fullsets turback hohol dehashed