Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 39   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVII Międzynarodowy Konkurs im. F. Chopina - Warszawa 2015  (Przeczytany 133727 razy)
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 13, 2015, 20:39:01 »

Ano tak, tak to jest, jak się usiłuje jednocześnie ogarnąć pracę i Chopina;) W końcu się zorientowałam, tylko baardzo wolny był czas reakcji:). A z pracy i tak już nici Spoko
(i coś czarno to widzę w ciągu najbliższych dni - przynajmniej pod kątem koncentracji) Już słucham węgierskiej bratanicy;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2015, 20:42:39 wysłane przez Aleksias » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 13, 2015, 20:45:09 »

A z pracy i tak już nici

Doceń, że nie zrobiłam Ci "przypominajki" rano Mrugnięcie

Jak mi dobrze tu być po prawie 5 latach przerwy, z taką ilością Fryderyka na żywo, ach jo Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 13, 2015, 20:57:48 »

To nazwisko trzeba zapamiętać, Ivett Gyöngyösi. Jej program dla pamięci:

Etiuda gis-moll op. 25 nr 6
Etiuda F-dur op. 10 nr 8
Etiuda h-moll op. 25 nr 10
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Barkarola Fis-dur op. 60
Mazurek cis-moll op. 30 nr 4
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 13, 2015, 21:01:45 »

Doceniam Chichot Miałam ciężki tydzień, momentami słabo kojarzyłam, że dziś trzynasty, a w ogóle z kolei nie skorelowało mi się to z datą eliminacji:/. No, ale już mi się poukładało. I trzeba będzie jakoś wszystko razem pomieścić. Postaram się posłuchać ilu się da, a przynajmniej naszych. i widzę, że Katarzyna wam się spodobała, to zaraz potem zacznę od niej. Fajnie jest Uśmiech
Ale fajne etiudki:) Ale czekam na nokturn;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2015, 21:07:30 wysłane przez Aleksias » Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 13, 2015, 21:06:30 »

Ivett zdecydowanie najlepsza po południu. Brawo!!
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 13, 2015, 21:09:55 »

Było super:) Ale pamiętajmy, że nie należy się zbytnio przywiązywać, bo nie wiadomo, co ostatecznie przetrze się przez sito Chichot
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Kwiecień 13, 2015, 21:26:44 »

Ivett zdecydowanie najlepsza po południu. Brawo!!
takoż i ja sądzę, Tereniu... A przed południem doskonale się mi słuchałao Amerykanina Li.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Kwiecień 13, 2015, 21:28:26 »

Fakt, nie trzeba się przywiązywać. My co insze a jury co insze Mrugnięcie A Węgierkę też na moment przytkało, albo mi się wydawało, bo to było mgnienie zaledwie.

Szkoda, że na razie nie ma czego odsłuchać, archiwum ma być od jutra dopiero.

Link na jutro, zbiórka o 10.00.
http://www.youtube.com/watch?v=ioT6WGjPrJQ

Januszu, nie osierocaj, ojcuj, matkuj, bądź tu, albo tu też, chyba każdy z nas zerka na opinie czatu na YT, zaczynam czuć się trochę jak kontroler lotów, tyle okienek pootwieranych na raz Mrugnięcie

Na dobranoc zupełnie niechopinowski Kiepura, bo tak.
http://www.youtube.com/watch?v=lhYhERQquMU
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2015, 21:32:31 wysłane przez xbw » Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : Kwiecień 14, 2015, 09:40:35 »


Januszu, nie osierocaj, ojcuj, matkuj, bądź tu, albo tu też, chyba każdy z nas zerka na opinie czatu na YT, zaczynam czuć się trochę jak kontroler lotów, tyle okienek pootwieranych na raz Mrugnięcie

Tereniu i drodzy Forumowicze...
uważam, że aktualnie ma miejsce jedno z dwóch najważniejszych tegorocznych wydarzeń artystycznych w naszym kraju i oba dotyczą Chopina (eliminacje, Konkurs). Dzisiaj jest ten czas, w którym mnóstwo ludzi z całego świata wymienia się opiniami nt.  gry uczestników, samych uczestników i spraw ogólno-około-szopenowskich. I czy nam się to podoba, czy nie - ci ludzie czynią to bezpośrednio na YT. Nie powinno więc nas tam zabraknąć!! Nie powinno zabraknąć naszych opinii w tym ogólnoświatowym(!) gronie fanatyków i miłośników Chopina, wiec szkoda, ze mało kto z nas tam próbował wczoraj się uaktywniać. Pewno właśnie dlatego, ze nie da się być jednocześnie i tu, i tam (przynajmniej jak tak nie potrafię). A zatem uważam, iż nie tu powinniśmy dyskutować on-line na temat eliminacji, a właśnie na YT. Bo to tam dzisiaj trzeba trzymać rękę na pulsie, aby dowiadywać się jak odbierają Chopina inni. Tu, natomiast, możemy po sesjach eliminacji podsumować w kilku słowach to, czego doznaliśmy. I dlatego, sorry, moją aktywność melomana( z konieczności, to prawda, i tak dość ostatnio skromną) ukierunkuje z tych racji nie na KSZ a na YT.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Kwiecień 14, 2015, 12:11:18 »

Dziś przed południem Chi Ho Han (Korea Południowa) grał dobrze. Francuz Olof Hansen zaczął świetnie, ale popełnił kilka błędów, spłynęło z niego powietrze i zakończył byle jak. Kolejny Koreańczyk Minsoo Hong warty posłuchania i ostatni Ruoyu Huang z Chin nudny i nieciekawy, ogólnie męczący.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Kwiecień 14, 2015, 17:33:45 »

Słuchałam, Beatko, Chi Ho Hana (choć trochę przy okazji) i też mi się podobał, grał z uczuciem. A Olof Hansen spodobał mi się bardzo (ależ ten facet ma palce:)), ale potem już nie mogłam słuchać. BTW, coś się stało z transmisją na YT.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 17:08:07 wysłane przez Aleksias » Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Kwiecień 14, 2015, 17:37:39 »

A nie, już ją mam:) Spróbuję jeszcze trochę złapać Chopina, bo o 19:00 przestawiam się na Schuberta z Mozartem:)
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Kwiecień 14, 2015, 18:01:50 »

Co do czatu na YT, muszę przyznać, że jakoś mnie nie przekonuje. Trochę to zbyt bardzo już jak dla mnie tłoczne chaotyczne i telegraficzne - nie widzę tam sposobności do przytomnej dyskusji o pianistyce. Już ja lepiej poczekam na sam konkurs, może wtedy pojawi się coś przypominającego pamiętne forum TVP kultura, gdzie się poznaliśmy.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : Kwiecień 14, 2015, 18:19:02 »

Czy my jej skądś nie znamy?

Airi Katada - daje radę  Mrugnięcie

Co do czatu na YT, muszę przyznać, że jakoś mnie nie przekonuje. Trochę to zbyt bardzo już jak dla mnie tłoczne chaotyczne i telegraficzne - nie widzę tam sposobności do przytomnej dyskusji o pianistyce.

W rzeczy samej  Mrugnięcie
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 14, 2015, 18:21:32 »

Czy ten fałsz w kulminacji Fantazji jej zaszkodzi? Oby nie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2015, 18:29:03 wysłane przez Mozart » Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 39   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy airpol cloudwind loups playyourstories