Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Radomska Orkiestra Kameralna  (Przeczytany 10501 razy)
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 09, 2010, 00:07:56 »

koziołku znam tamte tereny jak własną kieszeń i dziwię się, że przejechaliście tak łatwo przez Wąchock, ponoć tam na noc zwijają asfalt Uśmiech

 Chichot Chichot to było dobre Moniko..też znałem trochę tych "kawałków", ale jakoś nie mogę tak na poczekaniu nic a nic sobie przypomnieć.. Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 09, 2010, 00:34:06 »

... i do dzisiaj wciąż jestem tym podporucznikiem... rezerwy  Złość a moja sympatia przepadła na wieki bez śladu  Płacz

Nie ma się czym przejmować Januszu...przecież podporucznik to wcale niczego sobie "szarża", w końcu korpus oficerski - to korpus oficerski..w razie "wojenki" blask na epoletach nawet tych dwóch "znaczków" - baaardzo wiele znaczy.. Mrugnięcie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Maj 03, 2011, 18:41:52 »

W sobotę 14 maja o godz. 18:00, w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych (podobno obecnie najlepsza w Europie!) odbedzie się inauguracja Konkursu Wiolonczelowego.
Łukasz Borowicz - dyrygent
Marko Ylönen - wiolonczela
Radomska Orkiestra Kameralna
w programie:
J. Haydn: Uwertura do opery „Akis i Galatea”
J. Haydn: Koncert wiolonczelowy C-dur
J. Suk: Serenada Es-dur na orkiestrę smyczkową op. 6

A w piątek o 18:00, również w Radomiu, Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej
Łukasz Błaszczyk - skrzypce
Jacek Rogala - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
w programie:

J. Brahms: Uwertura akademicka
M. Karłowicz: Koncert szkrzypcowy
A. Dworzak: IX Symfonia „Z Nowego Świata”

Mam do wykorzystania podwójne zaproszenie na obia koncerty, może ktoś ma ochotę wykorzystać? Byłoby mi bardzo miło! Uśmiech


 

Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 26, 2011, 10:19:12 »

Kochani, 25 września w Sali Koncertowej im. Pendereckiego w Radomiu, wystąpi Emma Kirkby z towarzyszeniem lutnisty Jacoba Lindberga.
Koncert pt. "Orfeusz w Anglii. Dowland i Purcell", zainauguruje XV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Ponieważ bilety (30 zł) już są w sprzedaży, trzeba ew. pomyśleć o rezerwacji.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę na ten koncert, a także spotkanie w Radomiu, serdecznie zapraszam i proszę o informację.
Wczoraj namawiałam Asię, kilka dni temu Beatkę i mam nadzieję, że się zdecydują. 
Radom, to nie koniec świata, jak się niektórym Mrugnięcie Chichot wydaje, a koncert chyba warty niedługiej podróży!
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 09, 2011, 14:29:02 »

W piątek 11 listopada 2011 o godz. 18:00 w Sali Koncertowej rozpocznie się uroczysty -

Koncert z okazji Dnia Niepodległości.
Z recitalem fortepianowym wystąpi Rinko Kobayashi.

Podczas recitalu fortepianowego Kobayashi wraz z orkiestrą przypomną słuchaczom utwory dwóch fenomenalnych dla kultury polskiej postaci - Fryderyka Chopina, niezwykłego kompozytora, symbol Polskości i miłości do Ojczyzny oraz Jana Ignacego Paderewskiego kompozytora, pianisty, polityka i męża stanu będącego jedną z największych osobowości świata kultury i polityki pierwszej połowy ubiegłego wieku.
Oprócz wspaniałych nokturnów, walców, polonezów, scherza mistrza fortepianu Fryderyka Chopina, radomska publiczność wysłucha Sarabandy h-moll Op. 14 nr 2, Menueta G-dur Op. 14 nr 1, Krakowiaka fantastycznego H-dur Op. 14 nr 6 Jana Ignacego Paderewskiego, który życie i pasje poświęcił wirtuozowskiemu wykonaniu i popularyzowaniu muzyki Chopina. Kontynuował on styl romantyczny mistrza, wprowadzając nowe elementy zapożyczone z neoromantyzmu i modernizmu muzyki niemieckiej i francuskiej.
Szczegóły programu:
•1 część
Paderewski:
Sarabanda h-moll Op.14 nr 2
Menuet G-dur Op. 14 nr 1
Krakowiak fantastyczny H-dur Op. 14 nr 6
Chopin:
Nokturn cis-moll Op. pośm.
Nokturn Des-dur Op. Op. 27 nr 2
Walc cis-moll Op. 64 nr 2
Walc Des-dur Op. 64 nr 1
Fantaisie-Impromptu Op. 66
•2 część
Chopin:
Polonez A-dur Op. 40 nr 1
Nokturn fis-moll Op. 48 nr 2
Nokturn c-moll Op. 48 nr 1
Nokturn Es-dur Op. 9 nr 2
Scherzo cis-moll Op. 39

Zapraszam  Duży uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

garage ruba babor victoriamlodzicy biznesforum