Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVI Konkurs im. Fryderyka Chopina  (Przeczytany 160741 razy)
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #450 : Styczeń 17, 2011, 11:56:10 »

Bożanow??  Raczej Chozajnow, ale sprzeczać się nie będę  Duży uśmiech

Kontekstu dla Chozjajnowa trzeba chyba szukać w pianistyce rosyjskiej połowy., II poł. XX wieku, na pewno nie w Friedmanie i manierach polskich pianistów pianistów ur. w XIX w. (nie mówię, że Bożanow te maniery stosował, bo nie miał takich rubat jak Paderewski: z pamięci piszę, bo tego ostatniego to nie bardzo słucham; ręce też mu się chyba nie rozłaziły, ale już jakieś kontrasty dynamiczne czy agogiczne to może dałoby się znaleźć, nie jestem jednak pianistką i dokładnej tego typu analizy nie mogę się podjąć). W sumie Horowitz też urodził się w Rosji, ale to "ostatni Mochikanin" tego właśnie pokolenia. Z Bożanowem oczywiście jest tak, że on może się z dawnymi rzeczami kojarzyć, ale to i tak przefiltrowanie jest przez współczesność, a przede wszystkim przez jego własną osobę (można porównać nagrania np. Horowitza Poloneza-Fantazji, czy Friedmana Poloneza B-dur czy Mazurka cis-moll op. 41, to co mówię stanie się wtedy jasne). W sumie jest bardzo osobny.
Wracając jeszcze do Friedmana, on posuwał się nawet do dodawania nut i zmian harmonicznych. Hofmann, którego pan Dybowski nie wymienił, ale mogę się założyć, że również jest jego ulubieńcem, chyba miał też jakieś tego typu "grzeszki" na sumieniu. W różnym stopniu tych wymienionych pianistów znam i słucham, ale wiem że pojawienie się któregokolwiek na Konkursie (poza Rubinsteinem) wywołałoby co najmniej duże zdziwienie (chodzi mi oczywiście o ich grę, a nie o to, że któryś zmartwychwstał). Zupełnie nie rozumiem stanowiska pana Dybowskiego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 12:00:29 wysłane przez Ola83 » Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #451 : Styczeń 17, 2011, 12:31:10 »

Poprawka: na Ukrainie się Vladimir urodził, ale wtedy to przecież Rosja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 12:32:48 wysłane przez Ola83 » Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #452 : Styczeń 17, 2011, 20:02:11 »

Nie bardzo podobają mi się mazuki Fei-Fei Dong. Mylę się, czy jest tam coś nie tak? Może znów słucham za dużo i mam przesyt i dziury w całym szukam. Mam wrażenie, że są jakieś płaskie. Mało klimatu mazurkowego, nie ta dynamika. Może ktoś przesłuchałby i podzielił się ze mną swoimi uwagami? 
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #453 : Styczeń 28, 2011, 11:11:45 »

Migawki z tournee laureatów po Japonii (strona japońska w tłumaczeniu z google Duży uśmiech )

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ja&u=http://ja-pianist.seesaa.net/category/4356799-1.html&ei=IIhCTfKLGMSSswaS-dW0Dg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dja-pianist.seesaa.net/category/4356799-1.html%26hl%3Dpl%26lr%3Dlang_ja%26biw%3D1899%26bih%3D895%26tbs%3Dlr:lang_1ja,qdr:w%26prmd%3Divns
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #454 : Styczeń 28, 2011, 12:36:30 »

Dzięki, Allegro! Skąd ty wygrzebujesz te wspaniałości?  Chichot
Świetna sprawa!
A tłumaczenie powala na kolana:)))
Vunda Golf Inn drugi co do wielkości Uśmiech)))  Vunda uzyskano z tłumu entuzjastycznych zwolenników w Warszawie:))
Genyushasu gra drewno martwe a-moll Uśmiech)
Dumont wydaje się wśród więcej niż chętnych i pełna grać z duchem Uśmiech))
Trifonov gra Mazurek C dur w Rondo wiatr a Lily Anna "Funeral" 35 sztuk Uśmiech))

Popłakałam się:))))
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #455 : Styczeń 28, 2011, 13:31:26 »

Aleksias, bratnia duszo, wiedziałam, że Ci sie spodoba! Spoko

Taka mam dociekliwą naturę - lubie podrążyć, a internet to prawdziwa skarbnica "wiedzy" wszelakiej.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #456 : Styczeń 28, 2011, 19:44:52 »

Allegro, dzięki za ciekawostkę, a tłumaczenie faktycznie rozweselające, Hojainofu, Paveu Vakaretsui  Chichot

Wyczytałam w gazecie (syn kupuje dla dobrze zredagowanego dodatku telewizyjnego), że do 1 lutego trwa plebiscyt na wydarzenie roku 2010, a jednym z pięciu nominowanych wydarzeń jest NASZ KONKURS, będący aktualnie ciut ciut za pierwszym miejscem (otwarcie CN "Kopernik"). Plebiscyt nazywa się WDECHY 2010, a na XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina można zagłosować wysyłając SMS pod numer 71007 (1,23, są jakieś nagrody) o treści WDECHY 15 IMIĘ NAZWISKO, bez polskich znaków, z zachowaniem spacji.

www.wdechy.pl
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #457 : Luty 11, 2011, 20:46:59 »

Czy ktoś juz widział naszą Juliannę na estradzie, przy fortepianie w pięknej sukni? Jesli nie, to oto jest wreszcie okazja  Uśmiech

http://www.youtube.com/watch?v=956D43F9Bmk&feature=related
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #458 : Luty 11, 2011, 20:54:38 »

Ktos slusznie zauwazyl, ze Afdjejewa ma "..She has an amazing time fluency".
No i sukienka bardzo bardzo. No i to co w sukience raczej wporzo
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #459 : Luty 11, 2011, 20:57:30 »

Lecz nie wszystko mi sie podoba (w grze)
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #460 : Luty 11, 2011, 21:02:59 »

Ktos swietnie zauwazyl "Yamaha...Yuck, Yulianna...YUM!!"
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #461 : Luty 12, 2011, 01:11:47 »

To film jeszcze z przed konkursu, muszę powiedzieć, że polubiłem jej wykonanie ballady (i mógłbym przysiąc że kiedyś ten filmik tu umieszczałem - i nie mówię tego po to, żeby się licytować). Chciałbym wysłuchać Ballady G-moll w jej wykonaniu na żywo, bo tutaj jakość dźwięku jest nie najlepsza ... może jeszcze na innym fortepianie ... niemniej koncepcja Awdeewej przypadła mi do gustu - silna, zdecydowana i równo zagrana opowieść.

A co do sukienki ... jak dla mnie lepiej wyglądała w żakiecie, zbyt strojna suknia ją postarza...
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #462 : Kwiecień 17, 2011, 12:40:45 »

Okazja, by reaktywować ukochany wątek.  Chichot

Wczoraj po 15 włączyłem Dwójkę. Usłyszałem końcowy fragment Scherza z Sonaty h-moll Chopina. Od razu rozpoznałem wykonawcę - konkursowy bohater Evgenij Bozhanov. Rozpoczęło sie Largo. Grane nieco inaczej, niż podczas konkursu (mam jego konkursowe nagrania na CD, więc bardzo często je odsłuchiwałem), bez tak wyraźnych kontrastów dynamicznych. Ale cóz to było za Largo... Dosłownie wbiło mnie w fotel. To była metafizyka, Largo pełne najgłębszych przeżyć; romantyczne uniesienie. Poczułem, że muzyka przenosi mnie w lepsze "rejony" ducha. Po prostu magiczna interpretacja - bardzo powolna, eksponująca każdy dźwiękowy szczegół. Rzec by można - perfekcyjna. Z typowymi dla Bozhanova swobodnie potraktowanymi kontrapunktami w lewej ręce.

Finał już mniej zachywcajacy - trochę nie rozumiem tych napięć, zatrzymywania biegu akcji. Uogólniając, na pewno interpretacja jest bardzo ciekawa, oryginalna, po prostu - inna niż wszystkie. Polecam płytę (choć sam jej jeszcze nie mam). Duży uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #463 : Kwiecień 17, 2011, 23:02:12 »

Ja też jeszcze nie kupiłam niebieskiej płytki Jewgienija - na pierwszy ogień idzie Lukas, który przyjeżdża w maju, więc płytka musi być gotowa na autograf Uśmiech Natomiast skusiła mnie audycja w Dwójce i zamówiłam w Empiku tę jego wcześniej nagraną płytę. Skoro pan Miklaszewski twierdzi, że jest bardzo dobrze nagrana, i nie szczędzi pochwał co do szlachetności stylu, przepięknego dźwięku, lekkości gry, pięknego prowadzenia melodii (czego chcieć więcej Uśmiech), na pewno warto ją mieć. (BTW, Miklaszewski też oczarowany Scherzem:) - ha, nic dziwnego, chyba wszyscy byliśmy oczarowani Chichot)) Jak dojdzie, spróbuję coś z niej powrzucać na YT Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #464 : Kwiecień 18, 2011, 21:53:40 »

Tak, on nas wszystkich chyba oczarował. Uśmiech

Słyszałem dziś w TVP1, że właśnie ukazały się płyty z owej serii "pomóżmy Japonii". Kupujemy!  Duży uśmiech  Rzadka okazja, by kupić płytę z Harasiewiczem.
Zapisane

Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

stworz skandynawistyka darkwarriors lyl wilkolwisci