Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Matematyka - królowa nauk?  (Przeczytany 6924 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« : Luty 25, 2012, 12:34:15 »

Zgadza się bartusie, natomiast forum nie bardzo na szczęście. Byłabym ogromnie nieszczęśliwa, gdyby tak było Uśmiech

Moniko.
Dlaczego tak bardzo gardzisz krolowa wszystkich nauk jaka jest MATEMATYKA.
Dlaczego gardzisz logika, proporcja, porzadkiem.
Moim zdaniem kazda istota myslaca ma w sobie potencjal bycia dobrym matematykiem.
Zla edukacja utwierdzila niektorych w przekonaniu, ze matematyka jest "be". Jest nudna, bezduszna, sucha.
Wytworzyl sie nawet glupi kult okazywania swoich negatywnych odczuc w stosunku do tej PIEKNEJ NAUKI.
Bo niby co, matematycy, to nudziarze. Filozofia jest scisle powiazana z matematyka.
A przeciez filozofia jest tak bliska" humanistyce".

Mamy slabych nauczycieli matematyki a mentalnosc nauczania od pokolen wymaga totalnej zmiany.
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2012, 12:54:27 »

Bartusie, czy zadowoli Cię prosta odpowiedź, że nie lubię matematyki?
O pogardzie nie ma mowy.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 25, 2012, 13:02:43 »

Bartusie, czy zadowoli Cię prosta odpowiedź, że nie lubię matematyki?
O pogardzie nie ma mowy.

Przykro mi,ale nie zadowoli.
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 25, 2012, 13:20:31 »

"Matematyka – to sztuka kamuflażu. W zakrętasach liczb, jak pod pazuchą chowają się jej bardzo, bardzo różne dzieci: zagubione numery stron z życiorysu, jakieś relacje między doliną, płaskowyżem a wzniesieniem, i źle wyliczona droga wędrowca, i powłoki niezwyczajnych brył, może nawet chmur, dla których nie starczyło miejsca na zdziwionym czole. Matematyka to królestwo parodii. Bałwochwalcza machina krętaczy, dla których wyliczone słowo jest jałmużną żebraka. Biada i temu, komu wiara jest córą matematyki. Oszukanym, ośmieszonym zostaniesz ufając, że 2 i 2 to cztery. Bo czyż cztery, apostole rozumu, to nie pięć zmniejszone o jeden? Minus cztery powiększone o osiem? Co prawdziwe, co odrzucisz?..."
(z mojej I księgi pocztówek)

Moniko, czy dlatego nie lubisz matematyki? Please, polub ją chociaż troszeczkę  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 25, 2012, 13:47:58 »

Chyba z 15 lat temu był taki program dla dzieci i młodzieży "Truskawkowe studio". Pamiętam z tego programu piosenkę, której refren brzmiał następująco:

Muzyka, fizyka i matematyka
znajomość tych dziedzin nie pozwala walnąć byka
  Chichot

Nie powiem, że nie wzięłam sobie tego do serca  Mrugnięcie
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 25, 2012, 15:34:34 »

U mnie z matematyką jest jak u dzieci z tabletkami, jeśli przemyca się tabletki w słodkich frykasach- dzieci nie czują gorzkiego musu ich połknięcia. Tak właśnie jest ze mną.
Nie lubię matematyki, nie umiem jej, zawsze miałam z nią kłopoty.  Jedno co rozumiałam to geometrię i rachunek podobieństwa, za to funkcje mnie pokonały i dobiły.
Bartusie rozumiem znaczenie wszechobecnej matematyki, co nie oznacza, że muszę ją lubić.


Januszu- dość wyrafinowanie, ale raczej nie dlatego. Z przyczyn prozaicznych zatem- jestem matematyczny ciołek  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 25, 2012, 19:04:10 »

Lubię matematykę POMIMO, że uczono mnie jej w karygodny sposób.
To teraz przynajmniej wiem, dlaczego tak bardzo lubię Beatkę  Chichot Mrugnięcie
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 25, 2012, 19:15:08 »

Tym samym tropem możesz Januszu mnie nie lubić Język
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Luty 25, 2012, 19:24:37 »

Serio lubię. Nie wiem dlaczego, bez powodu, przez przypadek, kilka dni temu przeglądałam korepetycje z matematyki dla klasy szóstej, taka malutką ale grubą książeczkę. Fascynujące zajęcie.

A wiedzieliście, że

1³ + 3³ + 6³ = 244

2³ + 4³ + 4³ = 136


Pozdrowienia dla Ingolfa, z podziękowaniem za gościnę na wątku.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 25, 2012, 19:29:00 »

I jeszcze coś fajnego:

20³ = 8 000

11³ + 12³ + 13³ + 14³ = 8 000
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 25, 2012, 19:44:05 »

Tym samym tropem możesz Januszu mnie nie lubić Język
hmm... jeszcze muszę przemyśleć, czy to z Twej strony forma przypuszczenia, czy całkiem logiczne stwierdzenie oparte na prawach implikacji. Ale skoro nie kochana przez Ciebie matematyka u podstaw stoi logiką - to stawiam na przypuszczenie.
Nie wiem, więc, czemu takie ponure  Smutny Bo twój szafarski kolega Janusz lubi Ciebie, że ho, ho!  Chichot

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 20:01:26 wysłane przez Monika_Aleksandra » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 25, 2012, 19:52:58 »

Beatko, dla mnie najfajniejsze w matematyce jest to, ze nikt nie potrafi wskazać jej największej liczby. Jest wiec ona królestwem o nieskończonym zasobie pomarańcz i mandarynek.

Ale tak w ogóle matematyka, to nicpoń i gagatek. Jej zdaniem 1 + 1 = 2, tymczasem w życiu bywa całkiem inaczej, na przykład:

jeden kot + jedna mysz = jeden kot.
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 25, 2012, 20:01:40 »

hmm... jeszcze muszę przemyśleć, czy to z Twej strony forma przypuszczenia, czy całkiem logiczne stwierdzenie oparte na prawach implikacji. Ale skoro nie kochana przez Ciebie matematyka u podstaw stoi logiką - to stawiam na przypuszczenie.
Nie wiem, więc, czemu takie ponure  Smutny Bo twój szafarski kolega Janusz lubi Ciebie, że ho, ho!  Chichot



czyli logikę, w tym przypadku, szlag trafia... Duży uśmiech i dobrze Uśmiech


Przepraszam Januszu - wlazłam w Twój post zupełnie bezmyślnie, a wszystko przez to, że "cytuj" jest zaraz przy "modyfikuj" u administratora Smutny
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 20:03:13 wysłane przez Monika_Aleksandra » Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 26, 2012, 20:54:59 »

Ja tam matematykę lubię. Kiedyś nawet zająłem 3. miejsce w miejskim konkursie. W liceum było gorzej, bo z nauczycielkami nie szło mi się dogadać. Matematyka nie jest jednak królową nauk, gdyż byłaby niczym, gdyby nie istniał JĘZYK, który pozwala opisywać jej prawidła. A ten nie jest immanentny.
Ktoś wspomniał o  niemożności znalezienia największej liczby. To właśnie ta nieskończoność wydaje się tym, co łączy matematykę i muzykę.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 18:37:23 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Luty 26, 2012, 22:08:46 »

Cytuj
Matematyka nie jest jednak królową nauk, gdyż byłaby niczym, gdyby nie istniał JĘZYK, który pozwala opisywać jej prawidła. A ten nie jest immanentny.

Trudno, musze powiedziec, ze to nonsens.
Jezyk ludzki tylko przeszkadza matematyce.
Wieloznacznosc slow czesto wprowadza zamieszanie w okreslaniu pojec.
Szkoda, ze nie istnieje jakis sposob komunikowania sie (np. zerowo-jedynkowy), ktory bylby scisly, jednoznaczny i powszechny w uzyciu
na lekcjach matematyki.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

polski-serwer-rpg anyezja wyscigi-smierci realliferpg kolospawalniczeswc