Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Daniił Trifonow - młody, genialny pianista  (Przeczytany 127789 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Październik 23, 2011, 17:13:22 »

Nie wiem, czy było, ale ja nie widziałam, jeśli jednak tak to
przepraszam Beatko

http://www.youtube.com/watch?v=imGD8UsZxu8&feature=related
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Październik 23, 2011, 19:52:44 »

W tym wątku jeszcze nie było Młodego, kiedy był naprawdę młody, więc dobrze, że już jest. Daniil - kompozytor  Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Październik 24, 2011, 10:34:52 »

Jutro o 19.00 (u nas o 17.00), Danił będzie koncertował z orkiestrą w Mariinskim w Peersburgu. Oczywiście, będzie grał Pierwszy Czajkowskiego, natomiast we środę, tamże, da recital m.in. Chopin i List. Znalazłam stronę mariinski.tv i mam nadzieję, że jeśli nie będzie bezpośredniej transmisji, to przynajmniej pojawi się później zapis obu koncertów. Będę śledzić i informować. Duży uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 06, 2011, 10:42:54 »

Dzięki niezrównanej Ewie A. mamy dusznicki recital Daniiła na mp3!
http://soundcloud.com/katiooshka/daniil-trifonov-in-duszniki/s-XzaUb

Radosnych wspomnień Wam życzę! Duży uśmiech
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 06, 2011, 12:43:41 »

Podziękuj Ewo Ewie :)Może dołączy do nas??
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #50 : Listopad 06, 2011, 13:31:51 »

Pięknie gra smarkacz, aż ja stary popłakał się przy Pstrągu Szuberta, zagrał go nietypowo, bardzo szybko, ale z nadzwyczajną, by tak rzec, elegancją.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Listopad 06, 2011, 13:41:50 »

Zgadzam sie, a z kolei "Fruhlingsglaube" bardzo marzycielsko, lirycznie, zupełnie
nie po lisztowsku.Pięknie.
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #52 : Listopad 06, 2011, 13:51:06 »

Ło, właśnie doszedłem do lisztowskich dzwoneczków i, co tu dużo mówić, daję świadectwo (gdyby takie było potrzebne), iż młody daje radę. A z Panią Teresą wypada mi się nie zgodzić w pewnej kwestii, mianowicie po linii, że "po lisztowsku" znaczy nielirycznie. Liszt, moim skromnym zdaniem, był takim samym lirykiem jak wirtuozem, a w dzisiejszych czasiech  bywa oceniany niesprawiedliwie, być może z winy artystów mających skłonności do szarżowania w jego utworach.
Zapisane
Ewa1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Listopad 06, 2011, 14:25:47 »

Bardzo dziękuję za podziękowania:) Ja już tu wcześniej byłam - przy okazji Konkursu Rubinsteina:) Pewnie pamiętacie:)Miałam ostatnio mało czasu (głównie z powodu intensywneej aktywności na FB), ale postaram się wpadać częściej.  Serdecznie Wszystkich pozdrawiam!:)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Listopad 06, 2011, 14:34:44 »

Ło, właśnie doszedłem do lisztowskich dzwoneczków i, co tu dużo mówić, daję świadectwo (gdyby takie było potrzebne), iż młody daje radę. A z Panią Teresą wypada mi się nie zgodzić w pewnej kwestii, mianowicie po linii, że "po lisztowsku" znaczy nielirycznie. Liszt, moim skromnym zdaniem, był takim samym lirykiem jak wirtuozem, a w dzisiejszych czasiech  bywa oceniany niesprawiedliwie, być może z winy artystów mających skłonności do szarżowania w jego utworach.
Oczywiście, że Liszt potrafił byc liryczny, po prostu jego transkrypcje pieśni Schuberta są
mocno okraszone wirtuozowskimi ozdobnikami, moim zdaniem niepotrzebnie.
Zapisane

chingate
Gość
« Odpowiedz #55 : Listopad 06, 2011, 14:59:05 »

:Potrzebnie, Pani Tereso. Potrzebnie.
Zapisane
Ewa1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Listopad 06, 2011, 15:04:00 »

Zapomniałam napisać o najważniejszym - przegranie recitalu Daniiła z linku francuskiego radia, który ja znalazłam, to w całości dzieło innego fana Daniiła, któremu wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni!:) Gdy tylko się zgodzi, to będziemy wiedzieć, komu tyle zawdzięczamy:) Ja tylko rozpowszechniam to cudo dalej:)
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : Listopad 06, 2011, 15:58:33 »

Bardzo dziękuję za podziękowania:) Ja już tu wcześniej byłam - przy okazji Konkursu Rubinsteina:) Pewnie pamiętacie:)Miałam ostatnio mało czasu (głównie z powodu intensywneej aktywności na FB), ale postaram się wpadać częściej.  Serdecznie Wszystkich pozdrawiam!:)
Pozdrawiamy Ewo z pokłonem do samej ziemi Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Listopad 06, 2011, 17:45:39 »

Dzięki Ewo Uśmiech

Ach, wspomnienia...Znów się wzruszyłam, tak samo jak wtedy w Dusznikach, słuchając "Auf dem Wasser zu singen"...  Płacz
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 17:51:38 wysłane przez kati » Zapisane
sułek
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 647


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : Listopad 06, 2011, 19:22:00 »

dzięki Ewo. Mnie szczególnie zapadł w głowie Król Olch. Jakby nie patrzeć to pierwsza pieśń w naszej Schubertiadzie (m.in. moim dziecku)
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cesarstwoniemieckie granitowa3 krwawawataha miastomorthal smoki