Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 125955 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #135 : Październik 18, 2011, 22:10:27 »

Sześciu do finału? Powiedzcie same, Asiu, Kasiu - to jest impossible wybrać jeno szóstkę...

Tarara, Erzhan NA PEWNO; Soyong i Kobayashi PRAWIE NA PEWNO... Jej.  Z politowaniem
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #136 : Październik 18, 2011, 22:11:05 »

Cóż, rodzaj już tu ma drugorzędne znaczenie - ważniejszy zaszczyt wystąpienia ramię w ramię ze starym wyjadaczem Mrugnięcie



Tzn z kim?  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : Październik 18, 2011, 22:14:37 »

Asiu, miałam na myśli naszego "starego wyjadacza"... Mozarta  Uśmiech Uśmiech
 A Soyoung grała sinfonię pierwszy raz w życiu...
Chyba wszyscy prócz "starego wyjadacza" wiedzą, kto jest "starym wyjadaczem" na TVP Chichot Chichot
Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Październik 18, 2011, 22:16:05 »

Och, Amadeo, jak mogłam tego nie słyszeć! Dlaczego mówisz, że na wyrost?  Jak przyznane, to przyznane. Pan Adam tez "stary wyjadacz", swoich rozpoznaje Uśmiech Uśmiech
Z drugiej strony - to tak jak z nami w ogóle jest: 1) - O, jaki dobry placek upioekłas!.. - Eee, pzrepis miałam dobry. 2) - Jaka ładna bluzka! -- Tak? to z lumpeksu.. Uśmiech
Asi odpowiedź: A tutaj jest http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/poznan/koncert-vengerova-uswietni-final-xiv-konkursu-im-w,1,4833153,wiadomosc.html - o Maestro Venegerovie i kilku szczegółach konkursowych. Może maestro wybrał juz kogos do uczenia??

Amade, nie obraziłeś się, co? Wiesz przecież, że jesteś genialny!  Mrugnięcie Chichot
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Październik 18, 2011, 22:17:50 »

Nie rozumiem zachwytu nad Tarara i "jego" Mozartem.

Chyba najwiecej usterek intonacyjnych (moge wyliczyc nuta po nucie) ze wszystkich uczestnikow tego etapu.
Poza tym nie lubie jego mozartowskiego stylu. Nuty czesto nie zaczynane od razu, lecz z jakiegos crescenda (brzydka maniera, ktora niszczy artykulacje).
No i oczywiscie zla wibracja (dretwa i sztywna), chyba wynikajaca ze slabego 4 palca (taki defekt fizyczny).
Kadencja Tarary byla troche lepsza, ale tez nie moje klocki.

Najlepszy Mozart dotychczas to: Soyung, Kreft, Kuls,Steele
Najgorszy Mozart:  Tarara, Pritchin
Dosyc czysty, ale dretwy Mozart: Korea+Japonia

Nie slyszalem Macieja Strzeleckiego w tym etapie (Mozart), ale w pierwszym gral znakomicie kaprys Wieniawskiego.

Patryku, mowisz o wpadkach intonacyjnych Emmy, chyba miales na mysli male dwie wpadki tekstowe (wlasciwie paluszki jej sie przypadkowo splataly).
Emma miala intonacje dobra (oczywiscie nie idealna, ktorej nie mial nikt)

Przykro mi rowniez powiedziec, ale komentarze ekspertow TV sa zenujace.  Nie zawsze zgodne z prawda.
Szczegolnie brzydkie teksty o Macieju Strzeleckim.
Bardzo zlosliwe.


Asiu, Julko, moze wiecej szczegolow,... dlaczego.....?
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Październik 18, 2011, 22:19:39 »

Świetny jest ten altowiolinista. Czujny, doskonale dopasowuje się do partnera, z Erzhanem wiedział, że może sobie pozwolić na więcej, brawo!

O tak! Michal Bryła fantastycznie partneruje. Poddał się także "dyktatowi" Stefana Tarary.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : Październik 18, 2011, 22:30:42 »

Ja odniosle odwrotne wrazenie. To Michal Bryla kontrolowal Tarare.
Stefan podskakiwal, robil co mogl, by przejac lidership ale glowna postacia byl wlasnie Michal.
Calkowicie opanowal to wykonanie dzwiekiem, spokojem, wibracja, tempem.

Wyraznie bylo widac, kto tu rzadzi.



PS
Mamy dwoch naprawde swietnych altowiolistow BRAWO.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Październik 18, 2011, 22:37:35 »

Moje typy

Erzhan Kulibaev
Emma Steele
Miki Kobayashi
Joanna Kreft
Stefan Tarara
So young Yoon
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Październik 18, 2011, 22:38:21 »

Przykro mi rowniez powiedziec, ale komentarze ekspertow TV sa zenujace.  Nie zawsze zgodne z prawda.
Szczegolnie brzydkie teksty o Macieju Strzeleckim.
Bardzo zlosliwe.
Bartku, szczerze mówiąc, ja nie pamiętam jakichś złośliwych komentarzy o Macieju. Co prawda pan profesor generalnie bywa dość marudny i zawsze znajduje jakieś minusy w występach (przypomina mi momentami kogoś znajomego:)), jednak akurat tamte komentarze nie wydawały mi się inne od reszty. Co do "prawdy" - cóż, zapewne tutaj dużo zależy od indywidualnego upodobania. No a fantazjować to chyba oni nie mają powodu. Tak słyszą, a czy to się zgadza a naszymi odczuciami, to inna historia. Na konkursie Chopinowskim co ekspert, to była inna ekspertyza:) inne preferencje, inny ulubiony sposób wykonania. Może tutaj też powinna być częstsza wymiana ekspertów.  
Zapisane
Melisa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 129



Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Październik 18, 2011, 22:41:51 »


Mamy dwoch naprawde swietnych altowiolistow BRAWO.
Co do Michała Bryły, to rzeczywiście  miałam wrażenie, że dominuje grając z Tararą, chociaż ten ostatni myślę, że znajdzie się w finale, (mojego serca nie zdobył;)
Pan Bałaban  swoją obecnością na scenie i  spokojną, grą stanowił życzliwą i uważną asystę dla solisty i za to należą mu się brawa. Nie napisałeś nic o Kazachu Bartusie. Czy możesz jakoś skomentować jego występ?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 22:43:30 wysłane przez Melisa » Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Październik 18, 2011, 22:43:54 »

wyniki III etapu

1. Arata Yumi (Japonia)
2. Soyoung Yoon (Korea Południowa)
3. Aylen Pritchin (Rosja)
4. Stefan Tarara (Niemcy)
5. Miki Kobayashi (Japonia)
6. Erzhan Kulibaev (Kazachstan)
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #146 : Październik 18, 2011, 22:44:43 »

Już są??
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #147 : Październik 18, 2011, 22:50:36 »

Amade, nie obraziłeś się, co? Wiesz przecież, że jesteś genialny!  Mrugnięcie Chichot

Oczywiście ja siebie nie słyszałem, stąd się trochę zdziwiłem.  Chichot Zawsze fajnie jest 'być' w telewizji, choćby w "redaktorskich ustach".  Duży uśmiech
Obrazić? Why?!  Duży uśmiech  Ależ geniusz ze mnie, bo wytypowałem finalistów (z wyj. Araty, Pritchina się spodziewałem, chociaż napisałem 'chyba').  Mrugnięcie

Chociaż...
Żałuje - bo brakuje choćby jednej Polki.
Arata Yumi jest tu moim zdaniem najsłabszym ogniwem (na podstawie TYLKO etapu mozartowskiego). 


Bartusie - co do intonacji etc. - tak odebrałem to na gorąco, podczas słuchania i ogladania.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : Październik 18, 2011, 22:52:59 »

Mowie zenujace,dlatego, ze nie zastosowano jedakowej taryfy do wszystkich (szczegolnia Glabowna).
Np. niektorym zarzucona zla intancje, innym, rowniez falszujacym (nawet bardziej) odpuszczono.
Dosyc dziwne, gdyz obydwoje komentatorzy, to swietni skrzypkowie, chociaz Glabownej zarzucano kiedys gre w stylu kolka drewnianego.
Gadzina niezle prowadzi kwartet.

A tekst pani profesor o tym, zeby Maciej Strzelecki nie gadal za duzo, tylko zeby sie lepiej przygotowal i wrocil za 5 lat, to wyjatkowo
zlosliwy tekst, bardzo krzywdzacy znakomitego skrzypka.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : Październik 18, 2011, 22:53:30 »

Nie rozumiem zachwytu nad Tarara i "jego" Mozartem.

Chyba najwiecej usterek intonacyjnych (moge wyliczyc nuta po nucie) ze wszystkich uczestnikow tego etapu.
Poza tym nie lubie jego mozartowskiego stylu. Nuty czesto nie zaczynane od razu, lecz z jakiegos crescenda (brzydka maniera, ktora niszczy artykulacje).
No i oczywiscie zla wibracja (dretwa i sztywna), chyba wynikajaca ze slabego 4 palca (taki defekt fizyczny).
Kadencja Tarary byla troche lepsza, ale tez nie moje klocki.

Najlepszy Mozart dotychczas to: Soyung, Kreft, Kuls,Steele
Najgorszy Mozart:  Tarara, Pritchin
Dosyc czysty, ale dretwy Mozart: Korea+Japonia

Asiu, Julko, moze wiecej szczegolow,... dlaczego.....?
Cóż, Barto, w odróżnieniu od eksperta, profesora bądź muzykologa, ja mam swobodę kierowania się w moich wyborach głównie wewnętrznym odczuciem i upodobaniem - zatem mogę też pozwolić sobie, by odpowiedzieć po prostu "bo mi się podoba" Mrugnięcie
A niech mi wolno będzie nieśmiało zaznaczyć, że nie mnie jednej. Ach, i żeby uprzedzić argument o nieadekwatności masowych gustów, dodam, że podoba się ludziom, do których gustu mam zaufanie;) Ale to przecież nie o to chodzi - jeśli coś się podoba, to i tak się będzie podobało, najwyżej mogłabym mieć poczucie, że podoba mi się coś kiepskiego, jednak ja takiego poczucia nie mam. Mnie i tak podobają się już ci wszyscy, którym Maestro Vengerow pozwolił grać w III etapie tego konkursu. I niezależnie, kto przejdzie do czwartego etapu, już ta trzynastka zasługuje na nasze zachwyty, bo sa to po prostu wszystko świetni skrzypkowie. Natomiast niektórzy, w moim odczuciu, są fantastycznie - przynajmniej dla mnie. Porywają mnie, sprawiają, że moja dusza rozkłada skrzydła do lotu. Ja ich nie rozliczam z intonacyjnych, palcówkowych czy wibracyjnych pomyłek. Na tym się nie znam. Ja mogę głównie ocenić piękno dźwięku, przekazywane uczucie, nastrój, klimat, jakąś wewnętrzną zgodność z tym wzorcem, który tkwi w moim sercu, i ogólnym wrażeniem, jakie robi na mnie dane wykonanie. I akurat Stefan należy do tych, którzy mnie porywają, których dźwięk, emocje i energia działają na mnie w pozytywny sposób. To akurat są moje klocki, i tyle:)  
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

legowiskadlakota alchemistsproject wild-heart sparta nii-chan