Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego  (Przeczytany 126176 razy)
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #465 : Październik 26, 2011, 20:21:15 »

Moment. Mówicie o stronie www czy profilu na Facebooku? Bo ja wyrażałem wątpliwości pod adresem profilu, nie strony.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
chingate
Gość
« Odpowiedz #466 : Październik 26, 2011, 21:32:46 »

Oni wszyscy grali tak jak to robił Chopin??? To Pani, by tak rzec, posiada wiedzę w temacie JAK GRAŁ CHOPIN?Co? No cóż, właśnie dlatego uważam się za zacofanego, gdyż takie newsy omijają moją wioskę. Proszę się nie obrażać, ale gdybyśmy wiedzieli jak grał Chopin, to zamiast szanownego jury uczestników mógłby oceniać komputer, z absolutną precyzją i bez żadnych kontrowersji.   
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #467 : Październik 26, 2011, 21:36:45 »

Moja wypowiedź była oczywiście, choć właściwie to nie oczywiście, bo gdybyż to oczywistem było, wtenczas nie miałbym potrzeby sumitować się, była więc skierowana, jak już wspomniałem, w stronę użytkownika Surma. 
Zapisane
surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #468 : Październik 27, 2011, 10:27:09 »

Oni wszyscy grali tak jak to robił Chopin??? To Pani, by tak rzec, posiada wiedzę w temacie JAK GRAŁ CHOPIN?Co? No cóż, właśnie dlatego uważam się za zacofanego, gdyż takie newsy omijają moją wioskę. Proszę się nie obrażać, ale gdybyśmy wiedzieli jak grał Chopin, to zamiast szanownego jury uczestników mógłby oceniać komputer, z absolutną precyzją i bez żadnych kontrowersji.   
To byli prawie wszyscy- musiałabym jeszcze sprawdzić - uczniowie uczniów Chopina, jak np.też Ravel czy Debussy. Zmiana stylu gry nastąpiła wraz z niejakim przewrotem kulturowym po 1-szej wojnie  św. Badania stylu gry Chopina prowadzili według wypowiedzi ale i stylu gry uczniów wg zachowanych świadectw i wypowiedzi pisemnych ale i właśnie fonograficznych, pierwszego zapisu z 1906 roku, muzykolodzy w Bazylei. Wiadomym jest też, że Chopin nie chciał wymiany na nowsze i nowocześniejsze już instrumenty, że chciał grać tylko na swoim Pleyelu, który teraz bodajże stoi w Belwederze.
Czy mam rozumieć, że Awdejewa grała -jakby to powiedzieć zgodnie z argumentem a contrario - komputerowo?
Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #469 : Październik 27, 2011, 10:58:52 »

Moment. Mówicie o stronie www czy profilu na Facebooku? Bo ja wyrażałem wątpliwości pod adresem profilu, nie strony.
O stronie www.
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #470 : Październik 27, 2011, 15:06:56 »

Heleno, podpisuję się wielkimi kulfonami pod stwierdzeniem "naszej" Szefowej Moniki.

(Moniko, to nie lizusostwo! Czasem uwielbiam się z Tobą całkowicie zgodzić... choć czasem i Nie Chichot )

że tak powiem vice versa
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #471 : Październik 27, 2011, 15:12:56 »

Krótko, dla złapania oddechu przerywam pracę i odpowiem, jeśli pozwolisz Moniko:
Miałam w roku szopenowskim okazję wysłuchać kilku historycznych nagrań Aleksandra
Michałowskiego, Karola Mikuli, Raula Koczalskiego, , Dinu Lipatti, Teodora Leszetyckiego.
Oni wszyscy grali tak jak to robił Chopin. Chopin to nie Liszt przecież. Adama Harasiewicza muszę wyłączyć, bo to nie historia chociaż 1955 r.
Pozostanę więc przy swoim zdaniu.

A swoją drogą ten olbrzymi bukiet białych róż chyba w Belwederze był znamienny.
Nie przypominam sobie, aby jakiś zwyciezca czy zwyciężczyni KCH zostali tak uhonorowani.
 
Absolutnie nie o to mi chodziło.
Już dawno toczyliśmy dyskusję na temat: Kto najbardziej właściwie gra Chopina.. Doszliśmy z dyskusją donikąd, albowiem znajdują się tu zwolennicy różnych interpretacji. Każdy z nas ma swoje argumenty za i przeciw, dlatego jestem prawie pewna, że do jednego stanowiska nie dojdziemy w tej sprawie. Aczkolwiek warto o tym rozmawiać, bo dyskusja zawsze jest miła.
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #472 : Październik 27, 2011, 15:42:51 »

Podobnie jak trudno określić kto najlepiej zagrał Wieniawskiego w finale Konkursu. Chociaż nie jest to takie trudne - wg mnie:
1. Koreanka
2. Japonka i Kazach (postawiłbym ich na jednym miejscu)
Przesłuchuję sobie teraz często ich wykonania... Uśmiech
Zapisane
chingate
Gość
« Odpowiedz #473 : Październik 27, 2011, 21:25:15 »

Awdiejewa nie grała, alhamdulillah, komputerowo. Myśl moja inna była, czego innego tykać miała. Gdybyśmy wiedzieli tak jak nie wiemy, JAK grał Chopin, moglibyśmy zaprogramować komputer tak, by porównywał grę przesłuchiwanego muzykańta z grą Chopina. Komp zaś analizowałby, czyj wykon jest najbardziej zbliżon do matriksa stworzonego przez Fryderyka jako wykonawcę i ten młodzieniec lebo dziewczę, które zagrałoby najbardziej, by tak rzec, blisko Chopina, wygrałoby Konkurs. To właśnie rzec chciałem.  I jeszcze taka lefreksja mnie naszła, że nawet gdybyśmy wiedzieli, jak Chopin grał własne kompozycje, czy to już oznaczałoby, że ON grał je dobrze? A może i dobrze, ale czy to znaczy, że nie można zagrać ich LEPIEJ?
Zapisane
surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #474 : Październik 27, 2011, 21:35:30 »

Witaj, Surma - dzięki za info!  Uśmiech  Jako miłośnik talentu Souyong z wielkim zainteresowaniem wysłuchałbym jej interpretacji Sonaty Francka i Koncertu Brahmsa, Everestu dla każdego skrzypka.  Do konkursu będziemy na pewno powracać jeszcze nieraz - póki co na innym wątku słuchamy najpiękniejszych skrzypcowych arcydzieł.  Mrugnięcie
Mozarcie, spełniam moją zapowiedź, choć to jest olbrzymia pojemność 2 GB, bo była to 5 h impreza z dwiema kandydatkami, z komentarzami, a ja nie mam pojęcia jak wyrzucić to holenderskie gadanie, aby to skrócić., bom technicznie nieporadna.


https://rapidshare.com/files/3836139058/CMIREB2009_KimSuoyen.part1.rar
https://rapidshare.com/files/1878349290/CMIREB2009_KimSuoyen.part2.rar

Ciekawam, czy Ci się uda, a jeśli tak, to komentarza.
Zapisane
surma
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Październik 28, 2011, 21:31:18 »

Mozart, przepraszam najmocniej, w pośpiechu zapomniałam wyjaśnić,
że na drugim streamie jest Souyoung. Ta na 1-szym KimSuoyen zajęła
4 miejsce z konertem Beethovena i sonatą Debussy.
A obcięcie czyli obróbks prowadzić mogłaby do pogorszenia jakości, ale
na pewno nie wiem. Miłego wieczoru
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #476 : Październik 28, 2011, 21:37:14 »

Nie umiem włączyć...  Niezdecydowany
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #477 : Październik 28, 2011, 21:42:55 »

Pat, kliknij na download i zapisz na dysku! Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #478 : Październik 28, 2011, 21:47:58 »

Spróbuję na innym PC, na tym - ani rusz...  Chichot
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #479 : Październik 28, 2011, 21:52:07 »

Spróbuję na innym PC, na tym - ani rusz...  Chichot

Mam identyczny problem  Chichot
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pracadlazbrojarza vickyland tnt miniyourlife etforum