Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 2. Zjazd Forumowiczów Kuriera Szafarskiego  (Przeczytany 13052 razy)
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« : Sierpień 15, 2011, 13:18:52 »

Kochani, zakładam ten wątek, bo nie ma na co czekać - decyzja już zapadła - trzeba się spotkać jeszcze raz.

Nie chciałbym być nudny, ale proponuję Duszniki - jest to jedyne miejsce, w którym w okresie urlopowym będziemy w stanie wysłuchać tak wielu recitali, tak różnych artystów. Termin festiwalu jest już ustalony - 67. Festiwal rozpocznie się 3.08.2012 i potrwa do (bodajże) 11.08.. Zachęcam do kupna karnetów. Ci, którzy w tym roku tego nie zrobili strasznie tego żałowali.

Piszę o tym na tyle wcześnie po to, aby każdy z nas mógł zaplanować sobie ten, bądź co bądź, spory wydatek i ewentualnie podjąć kroki, które umożliwią jego realizację - np. Ewa rzuca a ja ograniczam palenie.


Nie pamiętam ile w tym roku kosztował karnet, ale była to kwota w granicy 500 zł, do tego nocleg w cenie 40-60 zł za dobę, gadżety festiwalowe, wyżywienie i codzienna herbata z cynamonem bez cynamonu - to są wydatki które trzeba z góry przewidzieć.


Chciałbym wiedzieć, czy wszystkim zainteresowanym podoba się pomysł powrotu do Dusznik. Jeżeli ktoś już w tym momencie wie, że chce przyjechać do Kotliny Kłodzkiej na przyszłoroczny festiwal, to proszę zgłaszać swój akces.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Sierpień 15, 2011, 13:54:28 »

Karnet kosztował 790 złotych, plus wykład 40 zł, jeden płatny koncert (Chopin śpiewany) zapewne też około 40 czy 60 zł, cegiełka na koncert charytatywny, program 20 zł, codzienny biuletyn 3 zł każdy, płyta z poprzedniego konkursu (w tym roku kosztowała 30 zł) plus jakieś jeszcze dodatkowe gadżety, materiały (jest stoisko z pocztówkami, książkami, albumami, płytami, jeśli ktoś ma ochotę się zaopatrzyć). W przyszłym roku może być drożej.
Jeśli chodzi o noclegi, to w tym roku były kwatery prywatne czy noclegi u sióstr, w większym oddaleniu ale w cenie 25-35 zł za dobę (informacje od ludzi wracających z Dusznik). W Grunwaldzie już przy trzech osobach w pokoju czteroosobowym z łazienką można zapłacić 40 zł od osoby, jeśli się dokona rezerwacji odpowiednio wcześnie i wpłaci zaliczkę. W Grunwaldzie są 3 takie pokoje 4-osobowe z łazienką.
Z Dusznik są organizowane wycieczki do Pragi (jakoś nie pamiętam ceny, ale niewiele), Wiednia (120 zł), Skalnego Miasta (30 zł) i w wiele ciekawych miejsc. Bardzo chciałabym zobaczyć Wambierzyce i Kaplicę Czaszek w Czermnej, no i w ogóle rozpoznać okolicę, nie koniecznie przy okazji 2. Zjazdu, bo przecież będziemy tam już co roku, czyż nie?  Duży uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 15, 2011, 14:01:06 »

Praga za 55 zł - to zapamiętałem

Nasz plan na przyszły rok obejmował przyjazd ok 2 dni przed festiwalem i/lub opuszczenie Dusznik ok 2 dni po jego zakończeniu. Powodem takich planów jest brak czasu na zwiedzanie ze względu na napięty plan koncertowy

A więc, wracając do kosztów:

Karnet 790 zł + nocleg (14 dni po 40 zł/d) 560 zł + gadżety (program, płyta, biuletyny) 100 zł =1450 zł

Do tego trzeba doliczyć dojazd i wyżywienie, ale to już każdy we własnym zakresie.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpień 15, 2011, 14:51:17 »

Przypominam, herbata z cynamonem i malinami - bez malin i cynamonu - za to w dużej szklance 5 zł. Na szczęście w tym okresie są smaczniutkie, tanie pomidorki (w tym roku 1,90 za kg), więc z głodu umrzeć nie można! Chichot
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 15, 2011, 14:59:55 »

Gdyby ktoś jednak miał umierac z głodu (podczas Festiwalu) - niech przyjdzie do mnie. Wspomogę, podzielę się ostatnią koszulą i do herbaty dokupię bułeczkę Uśmiech
Nie pozwolę, by ktokolwiek z naszej szafarskiej Rodzinki doświadczał umartwienia...  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Sierpień 15, 2011, 15:04:46 »

Proponuję zakup dobrej herbaty (nasze ulubione gatunki, np. Earl Gray) i flaszki soku malinowego i posiedzenia herbatkowe w pokoju, np. przy cieście z rabarbaru Uśmiech Lub kokosankach z pobliskiej cukierni. Ostatnia herbatka z cynamonem bez cynamonu była, hm, niezbyt, może w zaaferowaniu nie zauważyliście. Chyba, że sobie zastrzeżemy niewrzucanie cytryny do szklanki przed zaparzeniem herbaty  Duży uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Sierpień 15, 2011, 15:16:02 »

Jeśli chodzi o mnie, cytryna i tak zepsuła smak herbaty, jakikowiek on był! Całe szczęście, że w ciepełku wspólnych emocji i przeżyć, ale także żalu rozstania i pożegnań, nikt nie zwrócił na to uwagi.

Aha, nikt nie napisał, że naszym zamówieniom w Oazie poza zwrotem "jak zwykle" towarzyszył szczególny gest, jakbyśmy zamawiali butelkę wódki, a oznaczał po prostu duże szklanki! Chichot
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Sierpień 15, 2011, 15:20:13 »

Aha, nikt nie napisał, że naszym zamówieniom w Oazie poza zwrotem "jak zwykle" towarzyszył szczególny gest, jakbyśmy zamawiali butelkę wódki, a oznaczał po prostu duże szklanki! Chichot

Następnym razem utrwalimy ten gest na zdjęciu, może grupowym Uśmiech
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Sierpień 15, 2011, 16:28:00 »

Czy ktoś jest w stanie złożyć już dziś deklarację, że pojawi się w Dusznikach w przyszłym roku.

Ja zacznę - będę! Już się cieszę.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 15, 2011, 16:38:00 »

Ja również! Chichot
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 15, 2011, 16:47:47 »

Cóz, Piotrze... Nie jest dla mnie problemem deklarowanie się (lub nie) już dziś. Problemem (pewno dla kazdego) będzie godzenie rożnych okoliczności, które mogą pojawić się jutro. Dlatego ukladanie "listy" na dziś - to wróżenie z fusow.
Z dfrugiej strony - podczas tego festiwalu siedziałem obok pewnej miłej, starszej Pani (z Niemiec), która już raz szósty z rzędu brała udział. Trochę jej pozazdrościłem, gdy twardo zadeklarowała, przyjazd na kolejny, siódmy z rzędu. Pomyślałem: no tak, czemu nie mam iść w jej ślady? Ale ona - pewno emerytka - może spokojnie planować... a ja - jak kazde z nas: praca, dom, obowiązki, rodzina, bliscy...
Ale ok. Na dziś - przyjmuje: będę. Tym razem chyba w pojedynkę(?). W tym samym strategicznym (mam nadzieję) lokum. Dlatego baaaaaaaardzo byłoby fajnie, gdybym miał tam kogoś do towarzystwa. Śniadania u boku boskich posłańców bez bratniej duszy - to wcale nic takiego fajnego. Złość
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Sierpień 15, 2011, 17:04:43 »

Januszu, nie wymagam przecież wiążących deklaracji, doskonale zdaję sobie sprawę ze złośliwości losu. Chciałbym po prostu, żeby każdy, kto miałby ochotę pojawić się w przyszłym roku w Dusznikach ten fakt zasygnalizował. Dzięki temu będziemy mogli sprawniej dokonać rezerwacji biletów czy (mam nadzieję) karnetów i spróbować zrobić tak, żebyśmy mogli usiąść w Dworku obok siebie - teraz już wiem, że trzeba będzie w tej sprawie negocjować z pracownikami fundacji.

W tym roku rezerwacja karnetów ruszyła 1-go stycznia - gdyby udało się nam skompletować listę zainteresowanych do końca roku moglibyśmy liczyć na dobre miejsca. Po zarezerwowaniu karnetów zbierzemy deklaracje dotyczące pojedynczych biletów i na tym etapie zarezerwujemy pokój, po czym na dzień startu rezerwacji biletów zgłosimy ten fakt do Fundacji.

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Sierpień 15, 2011, 17:06:16 »

Ano tak, Januszu: radość dzielona - podwójną radością Chichot
Można to będzie również rozwiązać w ten sposób, że będzie się delegowało spośród rezydentów innych miejsc wysłannika towarzyszącego Ci przy śniadaniu Chichot
Uda się, czy nie - jak miło jest planować, marzyć...
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Sierpień 16, 2011, 22:04:37 »

Chciałabym bardzo pojechać. Bardzo, bardzo. W tym roku nie wyszło, może przyszły będzie łaskawszy.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Sierpień 16, 2011, 22:07:15 »

Chciałabym bardzo pojechać. Bardzo, bardzo. W tym roku nie wyszło, może przyszły będzie łaskawszy.

Trzymamy za Ciebie kciuki, mam nadzieję, że tym razem uda Ci się do nas dołączyć.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszehistorieonline apelkaoubkonrad692 aldara foside mostwanted