Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BBC Proms  (Przeczytany 56735 razy)
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #90 : Lipiec 21, 2012, 23:01:50 »

Z przyjemnością stwierdziłam również, że tym razem Mr Boulez okazał się dla mnie bardziej przyjazny Uśmiech

"Oswajanie"  Mrugnięcie Oswajanie sztuki. Asiu, w Twoim przypadku to tylko kwestia czasu.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Lipiec 21, 2012, 23:10:42 »

 Uśmiech Un grand merci za wiarę we mnie i dobre słowo:)) Pewnie i ta przekładanka służy temu, by mózg nastawiony przyjaźnie po porcji w pełni przyswajalnego dla niego duchowego pokarmu łatwiej mógł wchłonąć treści bardziej wymagające:) Po czym został za swe wysiłki nagrodzony wyśmienitym deserem Chichot

Uniwersalne przesłanie Beethovena zawarte w symfoniach - zwłaszcza w Dziewiątej - ma tu w sobie tym więcej mocy, jeśli weźmie się pod uwagę skład i założenia West Eastern Divan Orchestra, zespołu który wykonuje na promsach ten cykl pod dyrekcją Barenboima.

http://www.west-eastern-divan.org/the-orchestra/the-orchestra/
Zapisane
fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Lipiec 22, 2012, 13:04:58 »

Pewnie i ta przekładanka służy temu, by mózg nastawiony przyjaźnie po porcji w pełni przyswajalnego dla niego duchowego pokarmu łatwiej mógł wchłonąć treści bardziej wymagające:) Po czym został za swe wysiłki nagrodzony wyśmienitym deserem Chichot

Piętrowego sandwicha (Bach-Boulez-Bach-Boulez) mamy też Asiu w przypadku drugiej płyty z "Bachowskiego kuferka"  Mrugnięcie naszego ulubieńca Davida Fraya  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Lipiec 31, 2012, 01:33:17 »

Ano właśnie:) I muszę przyznać, że z początku nie potraktowałam zbyt przyjaźnie przełożenia tej kanapki Chichot Obecnie jakoś
dużo łatwiej mi przychodzi konsumpcja całości;)

Czy macie okazję zaglądać na Promsy? Jest duży wybór festiwali, ale londyński ma z pewnością przewagę posiadania 7-dniowego archiwum. W międzyczasie przeszła z hukiem seria beethovenowska, z piątkowym ukoronowaniem (wciąż do wysłuchania!).

Słowiański Prom 15 - Smetana, Prokofiew, Dvorak - zniknie lada dzień! Uśmiech Prokofiewa koncert skrzypcowy (magiczna baśń), Dvoraka Siódma Symfonia (ciemna, pełna pasji), i kwintet smyczkowy Smetany.

Na pewno do polecenia jest Prom 16 - Elgar, Ravel i Debussy - piękne La mer!!

Warto również posłuchać poniedziałkowego koncertu Prom 22 - w programie m.in. uwertura z Don Giovanniego, i Siódma Symfonia Mahlera.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Lipiec 31, 2012, 22:15:04 »

Właśnie wysłuchałem 6-stej symfonii Dvorak'a teraz zaczynam 22 Prom z Mozartem i Mahlerem w rolach głównych. Dawno nie słuchałem uwertury z Don Giovanniego. Zapowiada się wspaniale.
Zapisane
Goguś
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 835



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Sierpień 01, 2012, 20:36:56 »

My tu o Promsach a tymczasem w Salzburgu trwa festiwal muzyczno-operowo-teatralny. W programie drugim polskiego radia trwa transmisja Cyganerii G. Pucciniego - w rolach głównych Anna Netrebko i Piotr Beczała.

Muszę przyznać, że po raz pierwszy słucham Cyganerii i jestem zachwycony, uwielbiam Annę Netrebko, Piotr Beczała jest także niesamowitym tenorem. Muzyka Pucciniego jest niesamowita, płyyna, liryczna. Jestem zachwycony. Polecam włączyć dwójkę. Właśnie trwa przerwa po 2. akcie.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Sierpień 02, 2012, 01:20:19 »

My tu o czym się tylko da Uśmiech Bania się rozbiła z festiwalami. Dwójka próbuje to wszystko ogarnąć, nadają transmisje ze wszystkiego po trochu. Promsy, Verbier, Salzburg, Bayreuth, w Warszawie Mazovia goes Baroque, przedtem jeszcze był Aix en Provence. Właściwie prawie codziennie można słuchać wspaniałych rzeczy. Promsy przez tydzień są do nadrobienia, ale dzięki Dwójce jest możliwość złapania czego się da z tego, co przemknie jednorazowo (chyba że zostanie nagrane:)) Należałoby właściwie wieczorami nie wyłączać Dwójki Mrugnięcie


Jutro - dzisiaj - msza h-moll !!!!

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Sierpień 02, 2012, 22:59:33 »

No i "ikona sakralnej muzyki baroku, traktat teologiczny, synteza 2 stuleci muzyki religijnej" za nami, w fantastycznym wykonaniu the English Concert.  Już nie pod Pinnockiem, ale Harry Bicket daje radę, jak uważacie?Uśmiech Publiczność szalała Chichot
Dzięki takiej muzyce naprawdę jesteśmy bliżej doskonałości...
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Sierpień 14, 2012, 18:40:42 »

Dziś na Promsach - Benjamin Grosvenor - niesamowicie zdolny, młody ('92) brytyjski pianista, który niedawno ujął mnie swoją interpretacją "Gaspard de la nuit" Ravela.

Z Royal Philharmonic Orchestra pod batutą Charlesa Dutoit, zagra II koncert Saint Saensa.. Bezpośrednia transmisja w Dwójce o 20.00

http://www.polskieradio.pl/8/688/Artykul/665739,Benjamin-Grosvenor-%E2%80%93-wschodzaca-gwiazda-pianistyki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 18:45:01 wysłane przez kati » Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Sierpień 14, 2012, 23:15:32 »

Oj, ładnie zagrał Ben!

Bardzo mi się podobało: jakoś tak jasno, młodzieńczo i świeżo...
Orzeźwiający łyk muzyki! I jaki piękny dźwięk! ( choć forte może już nie bardzo)

Jako bis: The Swan Saint-Saensa-Godowskiego...Piękny był ten Łabędź!  Uśmiech
 
Moim zdaniem, Grosvenor jest zdecydowanie wart śledzenia jego dalszych poczynań.. Uśmiech

W przyszłym roku wystąpi razem z Kolą w serii koncertów "Discoveries" w San Diego.. Uśmiech
Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Sierpień 14, 2012, 23:17:35 »

http://www.youtube.com/watch?v=8YgrjLO-eZQ&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=sdUC5-SR74Y&feature=youtu.be
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Sierpień 15, 2012, 19:40:27 »

Też słuchałam Uśmiech Już na YT??  Youtubowicze są naprawdę niesamowici Chichot

Fajnie, Kati, że też go zauważyłaś:) Niezwykłe zjawisko.
Mielśmy już okazję słuchać go na Promsach w zeszłym roku - grał koncert Liszta na rozpoczęcie festiwalu, prezentując wykonanie, które jak możemy przeczytać zachwyciło Piotra, i nie tylko jego Uśmiech Nie zwróciliśmy wówczas uwagi, że był on w tym momencie najmłodszym solistą w historii występującym na First Night.
Ma na koncie więcej takich rekordów - jest najmłodszym Brytyjczykiem, który podpisał kontrakt z Deccą.
Jego płyta (na której jest też Gaspard:)) dostała Gramphone "Editor’s choice", i nominację do BBC Music Magazine Awards 2012 (i jest też najmłodszym pianistą nominowanym do tej nagrody).
"Rising star" Uśmiech

W przyszłym roku Saint-Saens będzie na płycie - i koncert Ravela Uśmiech

Zapisane
kati
Zaawansowany użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 386



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Sierpień 16, 2012, 23:52:08 »




Już na YT??  Youtubowicze są naprawdę niesamowici Chichot


 Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : Wrzesień 05, 2012, 22:18:58 »

Coś z Promsów 2002. Usłyszałam, że Leif Ove Andsnes ma się pojawić w przyszłym roku na ChijE i zaczęłam sobie słuchać jego wykonań, a na koncertach fortepianowych chyba "wychodzi szydło z worka", więc zaczęłam od koncertu. Grieg.

http://www.youtube.com/watch?v=sL_DT4DRxVA
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Wrzesień 06, 2012, 17:24:10 »

Wysłuchałam i szczerze mówiąc nie jestem zachwycona. Jak na mój gust, zbyt dużo walenia w klawisze. (Niestety Bartku, nie jestem muzykiem i nie umiem dokładnie wytłumaczyć, co mi się nie podoba.) Ale, może Andsnes, jako Norweg, wie najlepiej jak grać Griega?
Dziś o 20:00 na Promsach Czwarty Beethovena. Mam nadzieję na ucztę! Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wataha-wilkow-nocy evelon playyourstories cloudwind nocneigraszki