Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 57   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XIV Konkurs im. Czajkowskiego  (Przeczytany 150926 razy)
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #540 : Czerwiec 25, 2011, 16:04:55 »

Agnieszko, tak sobie pomyślałam, że może Czernow gra w sposób bardzo męski i dlatego Patrykowi się podoba, a nam mniej? Chichot
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #541 : Czerwiec 25, 2011, 16:18:55 »

Myślę, że Patrykowi nie chodziło o to co się komu podoba, bo to jest
sprawa subiektywna, tylko jak to było zagrane a gentelmeni i damy nie powinni kłócić
się o fakty.Patryk usłyszał tam piękny dzwięk, dobrze zbudowaną klasyczną formę itd..
Lepiej zna Mozarta niż ja i pewnie po prostu usłyszał więcej.
A że nam się nie podobało ? Mamy do tego prawo.
Pamiętam z przed lat taki spór Janusz Łętowskiego i Jana Webera o chopinowską płytę Horowitza.
Jeden uważał, że są to nagrania piękne i natchnione ; drugi suche i kostyczne.De gustibus..
Zapisane

ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #542 : Czerwiec 25, 2011, 16:22:51 »

Toteż ja się absolutnie nie zamierzam kłócić!!! Bardzo mi zależało na zdaniu znawcy, a wnisek dla mnie jest taki, że muszę się jeszcze sporo nauczyć, żeby słuchać nie tylko sercem, ale też rozumem.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #543 : Czerwiec 25, 2011, 17:45:05 »

Nie jestem zbytnio zadowolony z koncertów skrzypcowych (choć widziałem tylko wykonania z wczoraj). Podobała mi się wczoraj najbardziej interpretacja Izraelczyka (tego na początku), była bardzo dojrzała, a skrzypce miały ciekawy dźwięk, ciekawy był też ostatni Amerykanin. Jeśli chodzi o wyniki - wierzę jurorom - znakomitym 'mozartcistom' - Anne Sophi Mutter czy Maximovi Vengerov'owi.
Jak się cieszę, że znowu podoba nam się to samo:)) Starałam się przesłuchać ile się dało, ale rzecz jasna nie dało się wszystkiego Chichot I to właśnie pamiętam z tej kąpieli w oceanie dźwięku wczorajszej nocy - na tle ogólnie bardzo przyjemnego grania (piękny koncert, dobrzy wykonawcy) - nagłe olśnienie przecudnym dźwiękiem:)) Zorman, czarujący "skrzypek na dachu", porwał moją duszę i uniósł ją wysoko w zachwycie:) To było jak śpiew słowika na gałęzi jaśminu w księżycową czerwcową noc:))
Kochani, naprawdę jestem oczarowana. Znalazłam jego wykonania z konkursu w Hannowerze 2009 roku - gra Wieniawskiego. Posłuchajcie, jak pięknie:)
http://www.youtube.com/watch?v=xB5EPyJSPjA
http://www.youtube.com/watch?v=KWG_3LSPJEc

Posłuchałam też Koreanki, która otrzymała nagrodę za koncert  (ależ mocna jest koreańska reprezentacja!). Wtedy, bezpośrednio po Itamarze, nie doznałam tak cudownego uczucia zachwytu pięknem dźwięku, jednak byłam pod wrażeniem jego siły i uczucia, perfekcji wykonania.
Dziś jestem pod jeszcze większym wrażeniem:) (co to jest za utwór??) Posłuchajmy:
http://www.youtube.com/watch?v=fTXXbnwH9nQ
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #544 : Czerwiec 25, 2011, 18:02:54 »

I znów cudowny daniłłowy e - moll! Orkiestra zaczęła jakby trochę mocarstwowo...
Zapisane
jaccol55
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 142



Zobacz profil
« Odpowiedz #545 : Czerwiec 25, 2011, 19:06:16 »

I znów cudowny daniłłowy e - moll! Orkiestra zaczęła jakby trochę mocarstwowo...

Pięknie! Muszę sobie nagrać. 4 koncert do porównania. Nieźle.  Chichot
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #546 : Czerwiec 25, 2011, 23:28:15 »

Dodam jeszcze próbki kolejnych skrzypków - finalistów:
Nigel Armstrong
http://www.youtube.com/watch?v=seg4bSO2j4s&feature=related


i Eric Silberger - jego dźwięk też w moim odczuciu piękny, skrzypce śpiewają, sięgają serca:)
http://www.youtube.com/watch?v=rFs54dnutAg&feature=related
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #547 : Czerwiec 25, 2011, 23:37:30 »

Asiu, czy wiesz, gdzie znajdę koncert Mozarta w wykonaniu Jehye Lee?

Zorman, czarujący "skrzypek na dachu", porwał moją duszę i uniósł ją wysoko w zachwycie:)

Tak, zdecydowanie wyróżniał się spośród innych skrzypków. Wg mnie - ma dobrą technikę, wydobywa ekspresyjne brzmienie. Szkoda, że nie usłyszałem dotychczas odpowiedniej interpretacji 5. Koncertu.
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #548 : Czerwiec 25, 2011, 23:40:57 »

Pat, koncert Jehyee jest w zakładce Archiwum. Musisz kliknąć na górze w Archives, potem wybrać Day 9 (23) w Competition Days. I przewinąć pomarańczową strzałką po prawej stronie na zdjęcie Jehyee:)
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #549 : Czerwiec 26, 2011, 00:03:02 »

Już mam, dzięki. Archiwum piękna rzecz. Odsłucham jeszcze dziś.  Mrugnięcie
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #550 : Czerwiec 26, 2011, 00:14:16 »

Zatem kolejna noc wypełniona czarem szlachetnych dźwięków:) Mnie też pozostało jeszcze coś do odsłuchania:)

Właściwie nie było okazji do wyboru interpretacji KV 219, skoro tylko jeden z nich zdecydował się na ten koncert:(
Przypomniała mi się sytuacja z siedmioma emolami na naszym konkursie:) Ciekawe dlaczego, czy to przypadek, czy też on jest trudniejszy do wykonania?
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #551 : Czerwiec 26, 2011, 00:27:36 »

Jestem trochę zdziwiony. Skrzypkowie najczęściej wybierają (wydaje mi się) 5. Koncert. Daje największe możliwości wyrazowe i wirtuozowskie, poza tym jest najbardziej znany (uwielbiany epizod turecki w Rondzie) i najdojrzalszy z wszystkich...
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #552 : Czerwiec 26, 2011, 00:41:00 »

No tak, ale G-dur jest taki piękny, delikatny Uśmiech (chociaż Adagio z 5 przecież także piękne) Chyba też lubisz go trochę bardziej?Uśmiech
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #553 : Czerwiec 26, 2011, 00:43:35 »

Uwielbiam je wszystkie (od trzeciego  Duży uśmiech), każdego inaczej.  Mrugnięcie  W końcu - każdy jest nieco inny, a piąty chyba najlepiej skomponowany.  Sa dość proste, kameralne - zupełnie odmienne od wielkich (genialnych) koncertów XIX wieku. 
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #554 : Czerwiec 26, 2011, 01:08:07 »

No tak, to prawda - każdy inny, a wszystkie bardzo piękne:)
Dobrej nocy Pat, miłego słuchania Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 57   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rrp307 pegasus ndl gonerpg stadoterra