Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 55   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Franciszek Schubert - wieczny wędrowiec  (Przeczytany 274655 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : Wrzesień 28, 2011, 13:47:05 »

Co do konkursu obrazkowego - jaki jest sens udzielania odpowiedzi publicznie, inni nie mają już zabawy, odpowiedzi oczywiście powinny być wysyłane na priv i ujawnione, kiedy zabawa się skończy. Termin nie był określony. Miałam 3 minuty czasu na odpowiedzi, bo musiałam pilnie wyjść, myślałam sobie, że dokończę po powrocie, wracam, a tu po zabawie... FOCH.

Koziołku, który Kossak, Juliusz, Wojciech, Jerzy?
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #331 : Wrzesień 28, 2011, 13:58:22 »

cosik mi się zdaje, że ów forumowicz od malarzy był płci niewieściej  Chichot Chyba nawet wiem, kto zacz  Uśmiech



Co do konkursu obrazkowego - jaki jest sens udzielania odpowiedzi publicznie, inni nie mają już zabawy, odpowiedzi oczywiście powinny być wysyłane na priv i ujawnione, kiedy zabawa się skończy. Termin nie był określony. Miałam 3 minuty czasu na odpowiedzi, bo musiałam pilnie wyjść, myślałam sobie, że dokończę po powrocie, wracam, a tu po zabawie... FOCH.

Koziołku, który Kossak, Juliusz, Wojciech, Jerzy?

A więc nie myliłem się Chichot  Chichot


A co do Kossaków - podpowiem ci koziołku (po cichutku), że to nie Wojtek  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 14:10:59 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : Wrzesień 28, 2011, 16:39:37 »

Cytuj
Bartus, odpowiadając na Twoje pytanie: nie.

Beato.

Dziekuje Ci za tak lapidarna, szczera, aczkolwiek bezduszna odpowiedz.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #333 : Wrzesień 28, 2011, 17:07:44 »

Mam wrazenie, ze wszelakie dyskusje przeszly na "privy"
Przestrzegalem przed tym.
To tak jak obgadywanie poza plecami.

Nie podoba mi sie to mowiac szczerze.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : Wrzesień 28, 2011, 17:50:57 »

Bartusie, nie zamierzam się tłumaczyć. Chciałam tylko poinformować, że od grudnia nie mam komputera. Nie zamierzam biegać po kawiarenkach internetowych by dołączyć do grona współtwórców strony. Dziwi mnie, że nawet strzęp myśli w Twojej głowie nie powstał, że mogę mieć ROZLICZNE powody do nie włączania się w akcję, podobnie jak i kilka innych osób.

Poza tym jedna osoba obiera kilogram ziemniaków w dwie minuty, innej może to zająć nawet dwie godziny.

Byłabym wdzięczna, gdybyś nie zakładał z góry, że wszyscy mają warunki egzystencji zbliżone do Twoich, że mają wielką łatwość do podejmowania działań, że mają po temu możliwości, umiejętności, zdolności, talenty, że zajmie im to zaledwie chwilę, i nie wytykał w kółko, że są aspołecznymi leniami. Niech każdy realizuje się i włącza we wspólne działania z własnej inicjatywy i dobrowolnie, zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami, a przede wszystkim, chęciami.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : Wrzesień 28, 2011, 20:48:56 »

Agnieszko.
Wyslalem Ci email.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #336 : Wrzesień 28, 2011, 20:50:18 »

Cytuj
Byłabym wdzięczna, gdybyś nie zakładał z góry, że wszyscy mają warunki egzystencji zbliżone do Twoich


Nonsens
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : Wrzesień 28, 2011, 20:55:50 »

Cytuj
zgodnie ze swoimi możliwościami i umiejętnościami, a przede wszystkim, chęciami.


Przekonalas mnie ostatnim slowem.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #338 : Wrzesień 28, 2011, 23:06:01 »

Agnieszko

O to wlasnie chodzi, zeby skojarzenie slowa z muzyka (szumnie nazwane analiza)
byly wypowiedziane przez ludzi wrazliwych, czujacych, nie skrzywionych "profesjonalizmem"
Przeciez kazdy moze opisac, ktore fragmenty w muzyce pasuja do  odpowiednich fragmentow tekstu.

Wiecej odwagi.

Ja mogę próbować czasem opisać to, co tłumaczę, ale to będzie właśnie radosna twórczość typu "ach, jak mi się to podoba i jakie jest piękne", opisy bardzo subiektywne, a już z pewnością żadną miarą autorytarne:) W zestawieniu z analizami Pata może to wyglądać na jeszcze mniej tknięte profesjonalnym skrzywieniem Spoko (ale fakt, że on raczej tego wszystkiego nie dźwignie czasowo) Chyba że to będzie miało swój urok - taka odmiana:))

Co do privów - Bartku, nie zgadzam się. Przecież to jak i w realu, są wśród przyjaciół rozmowy ogólne i pogadwędki osobne, jedno nie wyklucza drugiego i nie oznacza wcale obgadywania, po prostu oddzielenie spraw bardziej osobistych, czy takich, które nie zainteresowałyby wszystkich. Jestem pewna, że na przykład za nic w świecie nie chciałbyś czytać stenogramu z godzinnych telefonicznych babskich pogaduszek Chichot  A pamiętaj, że obecny czas to ostateczny koniec luźniejszej wakacyjnej pory i duże natężenie aktywności w realu - to się jakoś przekłada na naszą aktywność.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #339 : Wrzesień 28, 2011, 23:41:25 »

Bart naprawdę nie dam rady, raz że ostatnio brakuje mi czasu (może w przyszłości sie to zmieni), a dwa: że mam poważne problemy zarówno z angielskim jak i z niemieckim - żeby to był jeszcze taki "wymarły" aramejski, trochę hebrajskiego, ukraińskiego, czy tatarki..to może bym jeszcze pociągnął, ale z anglika, czy fritza - no niemal nic nie czaje, to języki jak dla mnie  za bardzo skomplikowane..
Puki co mam tu taki dokument pdf na temat inspiracji młodego Schuberta, zdaje sie że napisany w oparciu o rzetelne źródła i opracowania - nie wiem, może się przydać..

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:T9p1WGZix3IJ:www.muzykologia.uj.edu.pl/kwartalnik/numery/nr1/michal.phf+kobiety+schuberta&hl=pl&gl=pl&pid=bl
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : Wrzesień 28, 2011, 23:42:52 »

Cytuj
W zestawieniu z analizami Pata może to wyglądać na jeszcze mniej tknięte profesjonalnym skrzywieniem

Asiu.
Twoj styl pisania, wrazliwosc i wiedza muzyczna jest tak bardzo podobna do Patrykowej, ze wlasciwie bedzie bardzo trudno
rozroznic kto jest kto.
Takze wal smialo, albo zrob sobie przerwe. Ze strona nadal nic nie wiadomo (przynajmniej z mojej strony).




Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : Wrzesień 28, 2011, 23:45:46 »

Konradzie.

Bardzo dziekuje za zyczliwosc. Rozumiem problem i nie mam zalu.
Ten material napewno sie przyda.

Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : Wrzesień 28, 2011, 23:48:08 »

Koziolku.

Sprawdz linka, gdyz dostaje "Bad Request Error 400"
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : Wrzesień 28, 2011, 23:50:08 »

Koziołku, który Kossak, Juliusz, Wojciech, Jerzy?

Beatko, ten pierwszy z Kossaków - świetne dzieła traktujące o epoce napoleońskiej, chociaż Wojciech tez mial kilka niezłych obrazków.. Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : Wrzesień 28, 2011, 23:55:22 »

Koziolku.
Sprawdz linka, gdyz dostaje "Bad Request Error 400"

Bart to 9-cio stronicowy dokument pdf..sprawdzę go dokładnie jutro dobra?? (trochę podejrzanie długi adres) - dzisiaj jestem już niestety potwornie zmeczony..
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 55   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszehistorieonline doggieslife warriorsidiot apelkaoubkonrad692 foside