Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Artykuły, informacje i opinie o muzyce i wydarzeniach muzycznych.  (Przeczytany 53912 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Czerwiec 06, 2013, 19:08:30 »

Ale temat nie jest tylko o piractwie przecież. Ekscentrycznym artyście wolno być (każdemu w sumie wolno), może wyjść na scenę w kowbojkach jak Seiji Ozawa czy podróżować własnym wagonem kolejowym jak Anderszewski. Ale nie powinien wybuchowy charakter artysty upokarzać CAŁEJ SALI ludzi, którzy szli na koncert RARE. Artysta (jasnowidz?) założył z punktu, po pierwsze, że nagranie zostanie gdzieś wykorzystane, po wtóre, że nagranie zostanie umieszczone na YT, wreszcie założył, że zostanie udostępnione publicznie. Być może miał rację, ale pewności nie ma. Także uważam, że Krystian Zimerman nie zachował się właściwie. Gdybym siedziała kosztem wielu wyrzeczeń, jak chociażby w Dusznikach (dokonałam niemal niemożliwego jadąc na pełny festiwal), na sali i dostała wątpliwej jakości prezencik w postaci focha, nawet jeśli był słuszny, to wkurzyłabym się jeszcze bardziej niż Zimerman na pirata. Może dla bywalców koncertowych, którzy "rozbijają" się po salach koncertowych świata, to pestka. Dla mnie nie byłaby to pestka ale arbuz. A nawet harbuz. Może dlatego moja reakcja jest zwielokrotniona. Zapałałam na moment "świętym oburzeniem" na foch a zwłaszcza na uzasadnienie focha. Już mi przeszło. Myślę, że profilaktycznie Zimerman do Polski nie przyjedzie, na zasadzie biustu Angeliny, będzie chciał zapobiec ewentualności. Bo jestem pewna, że zwłaszcza po niemieckiej "aferze" znajdą się osoby, które z czystej ciekawości będą próbowały nagrywać, na przekór, koncert, by zobaczyć, czy się da i jaka ewentualnie będzie reakcja.
A YT jest dla mnie błogosławieństwem. Tyle dobra wszelkiego, nie sposób skorzystać nawet z ułamka tego muzycznego oceanu.
Nagrałam kiedyś fragmenty koncertu Geniusasa w parku w Pruszkowie, wrzuciłam je na tablicę Lukasa na FB, ku wielkiej uciesze jego fanek. Lukas nie wygrał KCh, był drugi, może dlatego nie zrobił rabanu?
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Czerwiec 06, 2013, 21:11:51 »

Wystapienie (slowne) Zimermana w Niemczech bylo na wskros negatywne.
Moim zdaniem nie przystalo  tak znanemu i cenionemu artyscie-czlowiekowi, by robic tego typu afery.
YT jest najwiekszym dobrodziejstwem, jakie moglo sie przytrafic ludzkosci w XXI wieku.
Mozliwosc dzielenia sie SZTUKA na tak wielka skale jest baaardzo pozytywne.
Gdyby nie YT, nasze forum wlasciwie by nie istnialo.
Dzieki YT moglem sie dowiedziec, ze istnieja jeszcze inni wielcy wykonawcy. Nie tylko promowani, albo lokalni.

Dlaczego K.Z. robi takie skandale?
Przeciez wydawaloby sie, ze powinien szanowac publicznosc, dzieki, ktorej egzystuje.
Tlumaczenie,  ze traci kontrakty przez to,ze ktos wystawi jego koncert na YT jest, no co tu mowic - glupie.
Biedny rowniez nie jest.
Kto ma kupic jego nagranie, to kupi.Sam mam spora biblioteke z nagraniami K.Z.

Gre K.Z. ocenialem zawsze jako doskonala, ale brakowalo mi w jego grze ludzkiego naturalnego  elementu.
Jego dzwiek brzmi w moich uszach zbyt  twardo i pusto.


P.S.
Nagranie koncertu w sposob dyskretny i potem obdarowanie innych ludzi NIE JEST PIRACTWEM.
Kazdy ma prawo do dzielenia sie.
Co innego, gdyby ktos zrobil z tego plyte i sprzedawal w necie.
 

Apel do Krystiana Zimermana - wyluzuj kolego, docen, ze ktos chce miec pamiatke z Twojego koncertu i chce sie podzielic  tym na publicznym forum.
Czy Tobie ktos zabrania pozyczyc sasiadowi kasete video z filmem, albo puszczenia muzyki Rubinsteina w salonie dla Twoich 150 gosci?
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Czerwiec 06, 2013, 23:36:16 »

Przykro mi to w ten sposób skonstatować, ale moim zdaniem jesteście, moi Drodzy, częścią dosyć prostej rozgrywki. W Niemczech  fora nie huczą, dyskusja nie wrze, na kolejnych koncertach Krystiana Zimermana w Niemczech organizatorzy postarają się bardziej aby nikt nie nagrywał, youtube w tym kraju nie padnie, w ogóle tam nic się nie zmieni.
W Polsce natomiast, po dyskusjach w internecie, większość nawet nie będzie chciała, żeby ten „zafochowany bufon” grał w kraju, a Ci co będą marzyć, żeby Go usłyszeć będą jeździć po Europie lub dalej a potem będą się dzielić wrażeniami na publicznych forach. A nieuczciwi agenci będą żyć jak pączki w maśle.
I tak kolejne sto lat.
Drugie dno  Beatko istnieje.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : Czerwiec 07, 2013, 00:24:17 »

Przykro mi to w ten sposób skonstatować, ale moim zdaniem jesteście, moi Drodzy, częścią dosyć prostej rozgrywki. W Niemczech  fora nie huczą, dyskusja nie wrze, na kolejnych koncertach Krystiana Zimermana w Niemczech organizatorzy postarają się bardziej aby nikt nie nagrywał, youtube w tym kraju nie padnie, w ogóle tam nic się nie zmieni.
W Polsce natomiast, po dyskusjach w internecie, większość nawet nie będzie chciała, żeby ten „zafochowany bufon” grał w kraju, a Ci co będą marzyć, żeby Go usłyszeć będą jeździć po Europie lub dalej a potem będą się dzielić wrażeniami na publicznych forach. A nieuczciwi agenci będą żyć jak pączki w maśle.
I tak kolejne sto lat.
Drugie dno  Beatko istnieje.


Czyli my Polacy to "be" a Niemcy, to "cacy".
Co ty wypisujesz p. Joanno?
Oczywiscie, ze zachowanie K.Z. jest niewlasciwe.
K.Z. uderzyl w piekna idee jaka jest YT.

Facet zaplacil za bilet i mial prawo sobie zrobic z tego pamiatke.
Skad Z. wiedziaL, ze gosciu bedzie sprzedawal to w necie.
Masz racje, wiekszosc "polaczkow" nazwie to bufonada i focha.

Czy mozesz mi podac jakis inny powod dlaczego K.Z.tak sie zachowal?
No, chyba nie utrata pieniedzy i zrywanie kontraktow.
K.Z. jest postacia publiczna i dzieki tej publice zdobyl slawe i pieniadze.

Ciebie stac, by podrozowac za artysta po calym swiecie.
Wiekszosc ludzi jednak nie moze sobie pozwolic na taki luksus.


Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : Czerwiec 07, 2013, 07:54:36 »

... na kolejnych koncertach Krystiana Zimermana w Niemczech organizatorzy postarają się bardziej aby nikt nie nagrywał...
Aby nikt nie nagrywał?? - Joanno, o czym Ty piszesz? ...Mamy XXI wiek. Urządzenie do nagrywania w jakości cyfrowej można schować nawet w guziku (a przynajmniej mikrofon i kamerkę), nie wspominając o przysłowiowej kieszonce w koszuli. Ta droga prowadzi donikąd!
Poza wszystkim: nie dajmy się zwariować! I nie prześladujmy tych, którzy chcą sobie zachować z koncertu pamiątkę. Niechaj artysci wreszcie zrozumieja, kto komu słuzy. Czy publiczność IM, czy, jednak : ONI - tym, którzy płacą kasę i przychodzą na ich koncerty.
Ja nie mam tu zadnych wątpliwosci, a Ty?

(dziś, robią fochy i "gwiazdorzą" bo ktoś tam ośmielił sie uwiecznić swą obecnośc na koncercie, jutro - zaczną pobierac opłaty za autografy i fotki przy ich rozdawaniu. Do tego to ma zmierzać!?)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 12:20:58 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Czerwiec 07, 2013, 13:44:33 »

Joanno, ale na czym, w tym konkretnym przypadku to drugie dno miałoby polegać? Na jakiejś kampanii przeciwko Zimermanowi? Czyżby komuś zależało na tym by nie przyjeżdżał i specjalnie manipulował w tym celu narodem polskim, sztuk 38 milionów? Z jaką korzyścią i dla kogo? Czy to tak potężna siła, że nie do przezwyciężenia? Nie rozumiem, kompletnie, o co chodzi. Niemcy milczą, bo Z. jest Polakiem, dlatego to właśnie stęsknieni za swoim wielkim człowiekiem, Polacy, dyskutują. Bo nie rozumieją co jest grane, dlaczego Zimerman omija SWÓJ kraj tak szerokim łukiem, w sposób aż tak demonstracyjny, mają (mamy) do tego prawo. Nie rozumiemy, chcielibyśmy zrozumieć, a jeszcze bardziej chcielibyśmy z powrotem NASZEGO Zimermana. Rzadko Polak wypina się tak demonstracyjnie na swój kraj. Każdy ma swoje powody, by mieć pretensje do kraju, ale nieliczni tylko DEMONSTRUJĄ. Czy jego żal jest WIĘKSZY niż mieszkających tu w kraju na co dzień dzielnie i pokornie (w każdym razie po cichu) znoszących tutejsze absurdy?

Punktem zapalnym była w każdym razie przerwa w koncercie, zejście ze sceny, powrót i publiczne tłumaczenie zachowania i ukaranie słuchaczy brakiem bisu, źródłem oczywistym Krystian Zimerman, nikt inny. Jakie drugie dno? Ekscentryk na scenie i pozamerytoryczny show.

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Czerwiec 07, 2013, 13:48:06 »

Niektórzy ludzie mają tak, że słuchają tego, kogo lubią jako człowieka, za całokształt. Uwielbianego Zimermana ludzie słuchaja i szanują go pomimo, ale niektórzy przestają, bo on się o to bardzo stara. Jest osobą publiczną i chyba zdaje sobie sprawę, jaki swój wizerunek kreuje. Wybitnych muzyków wybór i obfitość.
Zapisane
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 07, 2013, 13:54:26 »

Muszę zdecydowanie popracować nad formą wypowiedzi bo chyba nie zostałam zrozumiana.
MANIPULACJA była jedynym celem mojego ataku, nikt z Was.  Ta sama manipulacja, o której pisałeś Bartku pod moją relacją z koncertu Zimermana w Dortmundzie.
Moje dzieci, które na pewno nie czytają o muzyce poważnej, nagle pytają mnie co to za historia z tym Zimermanem, moi przyjaciele, ludzie bez żadnego związku z muzyką poważną dzwonią do mnie (jako autorytetu!!!) i pytają co ten Zimerman znowu nawyczyniał – dla mnie ten zmasowany atak informacyjny jest manipulacją w czystej postaci. I na nią właśnie zareagowałam. Znalezienie przyczyn tej manipulacji powinno być zadaniem dla każdego z nas. I nie zmanipulowanie 38 milionów Beatko, wielu się nie daje.
Januszu, Ty z kolei musisz popracować nad logiką wypowiedzi. Po co używasz powszechnie znanej informacji o wielkości urządzeń do nagrywania jako dowodu na niemożność skontrolowania osób na widowni, skoro zaraz dodajesz, że mogą nagrywać bo kupili bilet? Pisząc, że organizatorzy postarają się bardziej żeby nikt nie nagrywał miałam na myśli, że...  poproszą. Nagrałeś bisy Daniiła Trifonova w Dusznikach bo po pierwsze to były bisy a po drugie wszyscy znamy stosunek Daniiła Trifonova do nagrań w internecie. Nie wyobrażam sobie, żebyś nagrywał nawet bisy jeśli Piotr Paleczny powiedziałby przed koncertem, że pan Trifonov bardzo prosi o nienagrywanie bo go to rozprasza i bardzo denerwuje. Napisz proszę, że się nie mylę!
Uwielbiam moją polskość i rozumiem ją również jako konieczność chronienia  polskich skarbów narodowych, a pana Krystiana Zimermana uważam za polski skarb narodowy. Odpowiadając na Twoje Bartku pytanie o wyjaśnienie zachowania artysty pozwolisz, że zacytuję samą siebie z relacji z koncertu Marthy Argerich:
Tylko, że jak się tak gra to można robić co się chce, takie są podstawowe zasady na tym świecie. (jak się wpisuje cytaty?!)
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 07, 2013, 13:55:55 »

Funkcjonuje taki prosty mechanizm, im bardziej na coś się naciska, by tego nie robić, tym bardziej to jest robione. Taki odruch. Słyszałam niedawno wytłumaczenie tego: Polak pod zaborami, w czasach komuny, robił na złość "tym z góry", bo to był okupant i ciemiężyciel. I mechanizm się utrwalił i ma się dobrze.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Czerwiec 07, 2013, 14:14:20 »

Wiadomo, że nie występujemy tu przeciwko sobie, a jedynie przeciwko naszym wypowiedziom, czyli dyskutujemy i spieramy się, to chyba oczywiste Uśmiech

Joanno, to co nazywasz manipulacją, ja nazywam reakcją. W każdym razie ja reaguję, mój odzew na sprawę to REAKCJA. Wg Twoich słów ja biorę także udział w manipulacji, a wydaje mi się, że ludzie gromadnie jednak także reagują, spontanicznie, podobnie jak ja. Może się mylę i nieświadomie wraz z innymi biorę udział w manipulacji, ale nadal nie wiem, na czym konkretnie miałaby ona polegać. Tym bardziej trudno mi dociec jej ewentualnych przyczyn. Zgadzam się, że Krystian Zimerman to dobro narodowe, ale nie zgadzam się, że mu wszystko wolno. Sam sobie podciosuje podstawę własnego pomnika. Wolno mu podciosywać, ale niech zważa na konsekwencje. Nie zwykłam na siłę przytulać kaktusów.

Myślę, że nawet jeśli artysta poprosi o nienagrywanie, to i tak mogą znaleźć się osoby, które nagrają na własny użytek by mieć pamiątkę, właśnie z uwielbienia wielkiego dla artysty, tak po cichu, by nikt nie zauważył, tu Janusz ma rację, jeśli ktoś tak ma, to żaden argument do niego nie trafi. Ja akurat nie mam z tym problemu, nie mam potrzeby gromadzenia, ale rozumiem, że inni mogą mieć i mogą nie móc się powstrzymać przed rejestracją. Może to pod kleptomanię lekko podpada, a może nie, nie jestem psychologiem.

Co do manipulacji w mediach, to wysłuchałam ostatnio ciekawej wypowiedzi: http://www.youtube.com/watch?v=jroA18ErbgU
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 07, 2013, 14:17:40 »

...Januszu, Ty z kolei musisz popracować nad logiką wypowiedzi. Po co używasz powszechnie znanej informacji o wielkości urządzeń do nagrywania jako dowodu na niemożność skontrolowania osób na widowni, skoro zaraz dodajesz, że mogą nagrywać bo kupili bilet?
... Nie wyobrażam sobie, żebyś nagrywał nawet bisy jeśli Piotr Paleczny powiedziałby przed koncertem, że pan Trifonov bardzo prosi o nienagrywanie bo go to rozprasza i bardzo denerwuje. Napisz proszę, że się nie mylę!
Joanno, tą logiką moglibysmy teraz wzajemnie sie licytować... Ja nie widze sprzeczności.
Co to zapytania o moje pirackie nagrania... Pan Paleczny nie musiał nic mówić. Przed wejściem do sali wisiała stosowna tabliczka przypominająca o zakazie nagrywania i fotografowania. Nie było na niej napisane, że nie dotyczy koncertu pana Triffonowa.  

A poza wszystkim... po kilkunastu dniach otrzymałem notę od administracji YT, ze upubliczniajac moje nagrania (tu: z Dusznik) - powinienem posiadać do nich prawa autorskie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 08:42:56 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 08, 2013, 00:23:05 »

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Pan Zimerman myśli wyłacznie o nich co już nie raz okazywał. To, że prawo w Polsce jest takie a nie inne to nie powód żeby tu nie występować. Cieszę się, że nie jestem jego fanem i współczuje jego fanom takim jak p.Joanna ponieważ on ich po prostu nie szanuje.
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #87 : Czerwiec 08, 2013, 08:53:14 »

Nie wiem, czy nie aż za bardzo oskarżasz KZ o merkantylizm , ale w zasadzie podzielam Twoją opinię ( co przychodzi mi o tyle trudniej, że zawsze byłem i będę miłosnikiem jego maestrii)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 09:59:48 wysłane przez Janusz1228 » Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
p.Joanna
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Czerwiec 08, 2013, 12:59:04 »

Zgadzam sie z faburą, że w tej manipulacji chodzi o pieniądze, ale moim zdaniem znacznie większe niż budżet pana Zimermana.
Twój wpis dowodzi tylko jak ta manipulacja jest skuteczna. Pan Zimerman od trzydziestu lat nie wziął za koncerty w Polsce jednej złotówki honorarium.
Nie współczuj mi proszę, jak pomyślę ile wysiłku wkłada pan Zimerman, żebym była zachwycona jego koncertem czuję się bardzo szanowana.
Zapisane
fabura
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #89 : Czerwiec 08, 2013, 16:42:19 »

Cytuj
Twój wpis dowodzi tylko jak ta manipulacja jest skuteczna
Chciałem tylko wspomnieć, że z żadną manipulacją nie mam nic wspólnego, a mówie tylko to co myślę od dawna Uśmiech
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

doggieslife wrzeciono warriorsidiot apelkaoubkonrad692 foside