Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koncert Daniiła Trifonowa 1 marca w Warszawie  (Przeczytany 10609 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Marzec 03, 2011, 00:26:45 »

Zachwycony koncertem był niewątpliwie sam Trifonow Uśmiech Na fejsbukowej stronie NIFC napisał: "It was one of the best Chopin Concerto in E Minor I've ever played. What a gorgeous conductor and composer Penderecki is! I was really happy. Thanks for all!".
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Marzec 04, 2011, 14:43:55 »

A koncert Trifonowa w Bydgoszczy 25 marca odwołany został przez Filharmonię Pomorską, nieładnie tak się umawiać a potem odwoływać...
Ale - za to - w październiku - dodatkowy koncert - poza już zaplanowanymi i umówionymi - jeszcze nie ma oficjalnych informacji - Daniił wystąpi w Gdańsku z koncertem fortepianowym dyrygowanym przez wielką sławę Uśmiech Mam szczera nadzieję że za pół roku wieść będzie nadal aktualna i potwierdzona.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Marzec 05, 2011, 14:08:05 »

Dzisiaj Młody ma urodziny, kończy okrąglutkie 20 lat, jaki piękny wiek...
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Marzec 05, 2011, 14:46:24 »

Piękny - pod pewnymi względami może najlepszy... Człowiek już jest właściwie w pełni uformowany, wiedzę ma po latach intensywnej edukacji chyba najbardziej rozległą i wszechstroną, a jeszcze zachował tak świeże spojrzenie na świat, jeszcze nie popadł w rutynę, życie nie dokuczyło mu jeszcze na tyle, by groziło mu zgorzknienie i pesymizm.
Chociaż z drugiej strony, można by tak argumentować na korzyść każdego wieku, bo jeśli jednostka jest wartościowa, to będzie chciała rozwijać się dalej, a i zbierane w drodze doświadczenia są cenne:)
Za dziesięć lat Młody będzie grał równie pięknie, zobaczysz:) A w jego grze pojawią się pewnie jakieś nowe brzmienia, nowe pejzaże...

Czuję się osobiście skrzywdzona przez FP:) Faktycznie, to bardzo nie w porządku, zwłaszcza gdy chodzi o pianistę, na którego tyle osób czekało z ogromną radością. Zrozumiałabym, gdyby to Daniłowi plany koncertowe albo choroba uniemożliwiły przyjazd, ale decyzji Filharmonii nie rozumiem:(
Trudno - może w ramach pocieszenia pójdę 26. na Toskę. Wspaniałe brzmienia wzniosą mnie ku niebu i pomogą przeboleć tę stratę:)

Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 05, 2011, 15:48:54 »

Tak, piękny wiek...  Duży uśmiech  Okres przyżywania głębokich uczuć, co oddaje natchniona muzyka.
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Marzec 05, 2011, 20:16:05 »

Z tego co widać...nasza Asia jest w Daniile - wprost zakochana.. Chichot Mrugnięcie
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Marzec 05, 2011, 21:51:17 »

Zakochana jestem w Chopinie Uśmiech Daniił go interpretuje w poetycki, ujmujący sposób, trzymał się w mojej klasyfikacji całkiem blisko za Ingolfem, i naprawdę ogromnie się cieszyłam z możliwości wysłuchania go u nas. Tak jak zachwyciłabym się przyjazdem Jewgienija czy Lukasa. Nie mam pojęcia, co wpłynęło na taką decyzję kierownictwa FP, może nagle zabrakło im funduszy na dwa takie występy w miesiącu? Zamiast Trifonowa jest teraz w programie Brodski - Paganini I koncert i Obrazki z wystawy. Jako nagroda pocieszenia;)) No dobrze, niech już będzie, też ładne:) Nie wiem, jak to będzie z biletami, czy będą ważne na ten nowy koncert, czy trzeba będzie je zwracać i kupować jeszcze raz. Jest to jednak trochę z ich strony niepoważne.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Marzec 24, 2011, 13:37:15 »

Daniil zarejestrowany na żywo na płycie już pod koniec kwietnia, Universal Music + Decca  Duży uśmiech

http://www.universalmusic.it/classica/news/newsdet.php?idn=3477&PHPSESSID=839f9d8c437ed25fab4dbd72586e8637

A po kwietniu nadejdzie maj i wielkie trzymanie kciuków  Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Maj 28, 2011, 18:16:54 »

Tytułowy koncert, mam na myśli tytuł wątku Uśmiech zarejestrowany i już dostępny na YTube:

http://www.youtube.com/watch?v=u4siREIID-o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NyGW7Uq0GoY&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=tZo7F_ToZsw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Dqul3eoguFs&feature=related

paskudnie pocięty ale na osłodę bis z tegoż samego koncertu
Impromptu:

http://www.youtube.com/watch?v=umvm_vyt0sA&NR=1

Dziwnie fajnie oglądać koncert na którym było się na żywo, zwłaszcza, kiedy widzę siebie wśród publiczności  Duży uśmiech

Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Lipiec 07, 2011, 20:54:18 »

A po koncercie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Lipiec 07, 2011, 22:33:15 »

Mam nadzieję, że nasz Prezydent nie wziął Daniłła za Kultyszewa albo Hazjajnowa... Lubi płatać figle sztuce i artystom, co mu niniejszym możemy chyba wybaczyć.  Mrugnięcie

Ciekawe, Beatko, czy nasz Trifi ma choć chwilę dla siebie, na "normalne" życie nastolatka (dziewczyny...  Duży uśmiech)?
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Lipiec 08, 2011, 12:24:20 »

W którymś z komentarzy na FB wyczytałam, że dwudziestoletni Rosjanie to już nie chłopcy a mężczyźni. To już chyba koniec nastoletności. Myślę, że wokół Daniiła to zaczną się pojawiać bardziej kobiety niż dziewczyny  Mrugnięcie
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Lipiec 08, 2011, 12:31:16 »

Oj nie wiem, jeśli nie siedzi przy fortepianie wygląda na bardzo nieśmiałego, nieopierzonego chłopczyka. Ale, może pozory mylą! Chichot
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

valiance darmowefora cesarstwoniemieckie swietadynastiatoftegard msn