Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koncert Daniiła Trifonowa 1 marca w Warszawie  (Przeczytany 10633 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« : Styczeń 31, 2011, 13:39:07 »

"Dzieciak" znowu przyjedzie, znowu nam zagra e-molla Uśmiech

Koncert Urodzinowy organizowany przez NIFC

Wtorek, 1 marca 2011, godz. 19.30
Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej


Krzysztof Penderecki – Powiało na mnie morze snów...
Pieśni zadumy i nostalgii na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę

Wioletta Chodowicz – sopran
Agnieszka Rehlis – mezzosopran
Mariusz Godlewski – baryton

Chór Filharmonii Narodowej
Henryk Wojnarowski – kierownik chóru

Sinfonia Varsovia
Krzysztof Penderecki – dyrygent

Fryderyk Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Daniil Trifonov – fortepian

Sinfonia Varsovia
Krzysztof Penderecki – dyrygent


Sprzedaż biletów od 07.02.2011
www.eBilet.pl
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Luty 01, 2011, 15:08:47 »

Jeśli chodzi o pierwszą część koncertu, utwór skomponowany przez Krzysztofa Pendereckiego, to słuchaliśmy jej prawykonania tutaj na forum, wspólnie 14 stycznia, a wrażeniami dzieliliśmy się w wątku Ogólna dyskusja o muzyce.
Jedyną różnicą będzie osoba dyrygenta (utwór ten sam, orkiestra ta sama), w styczniu bowiem dyrygował Rosjanin Walerij Gieorgijew, tym razem orkiestrę poprowadzi sam kompozytor. Przewiduję różnicę w czasie wykonywania utworu Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2011, 13:29:19 »

Od dzisiaj można nabyć bilety na koncert 1 marca w Filharmonii Narodowej, zostało jeszcze 29 sztuk.

http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=7194

Wczoraj w Warszawie grał Mirosław, a "w Peterburku" koncertował w tym samym czasie Daniił, z repertuarem mieszanym, to tak à propos rozszerzania.

Planowany program na wczoraj petersburski koncert:

Joseph Haydn. Sonata No 56 in D Major
Alexander Scriabin. Sonata No 3 in F Sharp Minor
Johann Sebastian Bach – Sergei Rachmaninoff. Prelude, Gavotte and Jig from Partita in E Major for Solo Violin (Transcription for piano)
Sergei Prokofiev. Sonata No 3 in A Minor
Frédéric Chopin. Rondo à la Mazur in F Major, Op. 5
Frédéric Chopin. Three Mazurkas, Op. 56 (No 1 in B Major, No 2 in C Major, No 3 in C Minor)
Frédéric Chopin. Sonata No 3 in B Minor

Jaka szkoda, że na koncercie usłyszymy TYLKO e-moll, no i może 2 krótkie bisy, z orkiestrą na scenie chyba więcej nie wypada   Niezdecydowany
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2011, 23:44:14 »

Fajne:) Znowu się nie skuszę, bo czwartego mam u siebie Ingolfa, jakby mnie w drodze powrotnej przewiało i bym się przeziębiła, toż
nie darowałabym sobie do końca życia Chichot I tak na tydzień przedtem zacznę unikać skupisk ludzkich, tudzież w celach profilaktycznych pić syrop na kaszel Duży uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Luty 25, 2011, 13:40:13 »

Concerto nadchodzi, na dodatek Dwójka znowu transmituje, mam nadzieję, że znowu większą lub mniejszą chociaż gromadką uda się to wydarzenie we wtorek przeżyć wspólnie.

Dla wielbicieli Daniiła Kultura nada fragmenty jego występu z konkursu (Impromptu Fis - dur op. 35 i Tarantela As - dur op. 43) w najbliższy poniedziałek 28 lutego o 20.05, powtórka w środę 2 marca o 13.45.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Luty 28, 2011, 20:43:40 »

Ładne zgranie w czasie, jutro koncert a tu płyta z konkursu, Mazurki z op. 56, Nokturnu H-dur op. 62 nr 1, Scherzo E-dur op. 54 i Koncert e-moll op. 11 Uśmiech

http://sklep.nifc.pl/?produkt=2_46
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2011, 21:23:40 »

Mam nadzieję, że nam Beatka nie zemdlała. Brawo Danił, super Uśmiech
Zapisane

Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2011, 21:32:21 »

No, zagapiłam się:( Ale szczęśliwie zdążyłam na większość występu:D Nie darowałabym sobie, jakbym przegapiła to Larghetto:))
Piękne wykonanie, jak zwykle poetyckie i marzycielskie, i w ogóle już brak stresu Uśmiech Zupełnie inaczej podchodzi do Ronda, niż Wunder - i równie ciekawie. Beatka to tam pewnie tak krzyczała w tle Mrugnięcie
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2011, 22:52:00 »

Widziałem Trofonova i Pendereckiego w TVP Kultura. Koncertu słuchałem z zapartym tchem. Muszę szczerze stwierdzić, że Danił czarował dźwiękiem Steinwaya, moim zdaniem grał z niebywałą lekkością, rozkoszując się każdą szlachetnie wydobywaną frazą. Szczególnie pięknie (to słowo nabiera tu rzeczywistego znaczenia) grał liryczny temat Maestoso, Larghetto było głęboko romantycznym uniesieniem. Szkoda tylko, że w połowie przetworzenia I części, w samym centrum (czy nie trochę zamazanych?) witruozowskich kaskad, pasaży - na 5 minut wyłączono w mojej dzielnicy prąd!! 
Czasem zdawało mi się, że odrobinę "zapędza się" w finale. Ale może to również wina nagrania - zdawało mi się, że masywna orkiestra Pendereckiego przytłacza nieraz Trifonova, Sinfonia Varsovia grała chyba zbyt monumentalnie. Ogólne jednak wrażenie - znakomite.
A i impromtu As-dur (jako bis) szlachetnie zagrany. Piękny dźwięk...

Zauważyłem prezydenta z małżonką na widowni.


Nasz wielki Wunder świętuje urodziny Chopina w Krakowie. http://www.facebook.com/event.php?eid=140608325990803
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 02, 2011, 00:52:33 »

Kurczę, przez bramkę musiałam przechodzić i pan mi latarką do torebki świecił. Potem były oklaski, przemówienia, oklaski. I wreszcie muzyka. Daniił radosny jak skowronek zagrał cudnie, kamer było milion siedemset, więc kto nie widział i nie słyszał, będzie miał z pewnością okazję. Bravo krzyczałam nie ja, ale pani obok Uśmiech Zemdleć tez nie zemdlałam, płakać nie płakałam (pani z mojej drugiej strony łzy ocierała). Impromptu As-dur op. 29 zagrane jako jedyny bis przeniosło mnie do tych pól malowanych Uśmiech Mimo braw ogromnych orkiestra wstała i wyszła Smutny(( A potem to już bym najchętniej wyszła, ale pozwoliłam Morzu snów powiać na mnie. Małżeństwo Melomanów, jak zwykle siedziało przede mną, jeszcze bardziej sympatyczne niż ostatnio Uśmiech
Martwi mnie niezmiernie, że nie będzie koncertu w Bydgoszczy 25 marca. Ale dla odmiany, ucieszyła mnie przeogromnie nowa fejsbukowa odsłona Daniiła, uruchomił profil publiczny: http://www.facebook.com/daniiltrifonov.page
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marzec 02, 2011, 02:46:00 »

Ingolf prawie prosto z Krakowa przyjedzie do nas - już w piątek:) Teraz już plakaty w całym mieście i wielka płachta na gmachu filharmonii:) Już się zaczynam cieszyć:))
Pat, Danił chyba już tak ma, że ten finał mu leciutko przyspiesza:)) Ale to jego malowanie dźwiękiem niezmiennie zachwyca:) Tak, przy jego subtelnym, delikatnym graniu potrzebne jest wyczucie i również delikatność ze strony orkiestry - nie zawsze możliwe do wykonania.
Beatko, rozumiem, że bramki i świecenie w torebki były na okoliczność obecności prezydenckiej pary:D Ja się nie załapałam na przemówienia, bo spóźniłam się na koncert (to znaczy do słuchawek;). Bis piękny, ale nie przypuszczałam, że będzie tylko jeden!
Pewnie ograniczyli z góry ilość bisów ze względu na długość następnego utworu. Przyznaję, że słuchałam go trochę w tle, pisząc już na forum:) Ale ale, czy ty mówisz poważnie, że koncert 25. odwołany?? Nigdzie w filharmonii nie zauważyłam żadnego ogłoszenia. Czy to pewne? Zasmuciła mnie ta wiadomość - cieszyłam się na ten koncert:(
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 02, 2011, 10:41:47 »

Ale dla odmiany, ucieszyła mnie przeogromnie nowa fejsbukowa odsłona Daniiła, uruchomił profil publiczny: http://www.facebook.com/daniiltrifonov.page

Super!
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 02, 2011, 10:54:29 »

Ja słuchałam koncertu w Dwójce (Danił pisze "Dvojka" na FC:-) )
Przetrwawszy przemówienia przeniosłam sie w świat niebiańskich dźwieków. Orkiestra brzmiała fantastycznie, zgodzę się, że monumentalnie, ale solista grał na tyle ogniście część I i III, że w moich uszach było to spójne. Myślę, że o taki efekt chodziło Daniłowi, kiedy podczas Konkursu prosił A. Wita o szybsze tempo (podobno). Romanza sliczna i mimo pędzącego królika w finale:-D całość porywająca. A brawa przez radio brzmiały huraganowo!
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Marzec 02, 2011, 12:00:25 »

Asiu, niestety nie posłuchasz Daniiła w marcu na żywo, informacja o koncercie 25 zniknęła z bloga Daniiła (zakładka Concerts), sprawdzałam też na stronie Waszej filharmonii, nietu Smutny
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Marzec 02, 2011, 15:59:50 »

Dzięki Beatko za piękną relację... Mam nadzieję, ze nasi małżonkowie melomani byli równie zachwyceni koncertem jak i Ty  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

aldara apelkaoubkonrad692 foside warriorsidiot cloudwind