Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Taniec na lodzie przy pięknej muzyce - czyli łyżwiarstwo figurowe  (Przeczytany 2051 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« : Styczeń 29, 2011, 22:32:14 »

Z przyjemnością oglądam co roku mistrzostwa w łyżwiarstwie figurowym - można posłuchać ciekawą muzykę i obejrzeć jej interpretację przez łyżwiarzy. Właśnie oglądałem występy solistek. Niestety młode panie zbyt często się przewracały co psuło wrażenia z ich występów. Zwróciłem uwagę na Niemkę, która tańczyła do pięknej muzyki Kilara i przerobionej na pop etiudy rewolucyjnej. W sumie najlepiej zaprezentowała się Szwajcarka S. Meyer - jedyna bezbłędnie wykonała wszystkie skoki i pięknie tańczyła do "Popołudnia fauny" i zasłużenie wygrała. Uśmiech
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 29, 2011, 22:58:45 »

Tak, Niemka tańcząca do Chopina - miło było to usłyszeć, zapewne dlatego, że ma polskiego trenera Uśmiech Szkoda, że zawiedziona niezliczonymi upadkami nie doczekałam "Popołudnia". Ciekawe, czy kiedyś latającym na deskach chłopakom puszczą zamiast dyskoteki jakąś uskrzydlającą klasykę. Nasi dzisiaj całą drużyną pofrunęli na podium, na 3 stopień, czyli, po mojemu, dostali medal brązowy  Duży uśmiech
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2011, 23:19:07 »

Za to bardzo podobały mi się występy solistów. Czysto wykonywali trudne skoki ( w tym z czterema obrotami) i pokazali ciekawe interpretacje. B. Joubert miał udany występ do IX Symfonii Beethovena - choć program mało dynamiczny to podobało mi się idealne zespolenie jego gestów z muzyką. Wspaniały był też program Hiszpana Fernandeza, który wybrał sobie za podkład "Piratów z Karaibów" - świetnie naśladował J. Deepa (pijane kroki, walki na szable, gonitwy) i Francuza Amodio - który naśladował M. Jacksona. Pojawiła się nowa gwiazda wśród solistów 17-letni Rosjanin A. Gaczyński, który przedstawił artystyczny balet do muzyki Szostakowicza - szkoda, że nie przyjął obywatelstwa Polskiego...
Ogólnie wśród solistów królowała muzyka M. Jacksona - pojawiła się 3 razy. Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft super-krasnale world-of-dogs forumglador zmiany-2tia