Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ludwig van Beethoven  (Przeczytany 71692 razy)
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Grudzień 17, 2010, 22:03:29 »


Beethoven - Appassionata.
Swietna gra ukrainskiej dziewczyny:
http://www.youtube.com/watch?v=xz7usUEPWsc&feature=rec-LGOUT-exp_fresh+div-1r-2-HM
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Grudzień 17, 2010, 22:15:29 »

Zauwazylem, ze muzyka "powazna" cieszy sie coraz wiekszym zainteresowaniem w YouTube.
Z komentarzy wynika, ze zainteresowanymi jest czesto  mlodziez, ktora nie ma nic wspolnego z muzyka jako
profesja. To jest budujace.
Np pianistka, o ktorej mowilem ma powyzej 400 000!! wyswietlen.


Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Grudzień 18, 2010, 00:04:32 »

Beethoven - Appassionata.
Swietna gra ukrainskiej dziewczyny:
http://www.youtube.com/watch?v=xz7usUEPWsc&feature=rec-LGOUT-exp_fresh+div-1r-2-HM

Bartus!
Według mnie ona pięknie gra

i wierzę Ci jako profesjonalnemu znawcy,
że to właśnie najwyższy kunszt jej gry,
przyciąga młodzież,
do słuchania, w jej wykonaniu
muzyki klasycznej.
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Grudzień 18, 2010, 00:07:42 »

To
na pewno
będzie dzisiaj muzyka kołysząca mnie
uroczo do snu...

Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Grudzień 18, 2010, 00:09:29 »

Tak Bartos..ma to wpływ na emocje, dla jednych mogą być one radosne, dla innych niepozbawione pewnego rodzaju drapieżności (myślę tu o sobie Uśmiech)a dla jeszcze innych momentami wręcz agresji (chociaż to być może za dużo powiedziane)
Wcześniej po wysłuchaniu Goulda, również podobnie jak Ty pociągnąłem tą Ukrainkę - rzeczywiście świetna pianistka.
Być może Gould zagrał w ten sposób celowo, jakie były jego zamierzenia i co chciał przez to powiedzieć - trudno cokolwiek stwierdzić, można jedynie snuć domysły.. Mrugnięcie
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Grudzień 18, 2010, 00:25:27 »

Ja mam w kablówce, a zamieściłam link do opisu tegoż miniserialu, na stronie telemana.

Yes Ewka, ten program jest na kablówce..w sumie jest niezły, chociaż nazbyt często powtarza się w nim repertuar (tak co 3-4 tygodnie, zamiast zaciekawić widza czymś konkretnym - to oni w kółko jedno i to samo..i tak przez najmniej 1/2 roku -..cwaniaczki) Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Grudzień 18, 2010, 00:35:56 »

Tak się zastanawiam czy słusznie Beethovena zalicza się do klasyków. Był on reformatorem ówczesnej muzyki. Wprowadził do cyklu symfonicznego scherzo zamiast menueta, nowe instrumenty i chór w IX Symfonii. W jego utworach słychać romantyczny nastrój i uczucia ("sonata księżycowa", "Dla Elizy") czy nawet zapowiedź neoromantyzmu (programowa 5cz. symfonia pastoralna, V Symfonia z motywem przewodnim). Na pewno Beethoven to geniusz wyprzedzający swoją epokę...Pozdrawiam
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Grudzień 18, 2010, 01:38:39 »

I ja pozdrawiam, dobranoc

http://www.youtube.com/watch?v=LQTTFUtMSvQ
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Grudzień 18, 2010, 01:42:43 »

Przepraszam, teraz naprawde dobranoc

http://www.youtube.com/watch?v=yAsDLGjMhFI&feature=related
Zapisane

kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Grudzień 18, 2010, 01:46:09 »

Tak Bodku..wyprzedzał, wyprzedzał - niektórzy nawet zastanawiali się, czy po Beethovenie jest jeszcze cokolwiek do zrobienia w muzyce (chyba Schubert)..Wyprzedzał i był tego doskonale świadom..i jak żaden z innych kompozytorów, był przekonany o pełnieniu jakiejś szczególnego rodzaju misji, wyrażając przy tym ogromną wiarę w potęgę muzyki (nawet nieco ją przeceniając) Uśmiech

Miał też świadomość tego kim jest i gdzie jest jego miejsce, potrafiąc nawet książętom odpowiadać w taki oto sposób:
"Książę, jesteś tym kim jesteś, tylko dzięki przypadkowi wynikającemu z urodzenia. Ja zaś jestem tym kim jestem, dzięki sobie samemu. Książąt jest i będzie tysiące. A BEETHOVEN jest tylko jeden" Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 18, 2010, 10:32:27 »

Cytuj

I takie wlasnie popularne, proste utwory obnazaja umiejetnosci wykonawcy.
Valentina pokazala klase.
Bardzo mi sie to podoba.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Grudzień 18, 2010, 11:04:28 »

c
Cytuj
ak Bartos..ma to wpływ na emocje, dla jednych mogą być one radosne, dla innych niepozbawione pewnego rodzaju drapieżności (myślę tu o sobie )a dla jeszcze innych momentami wręcz agresji (chociaż to być może za dużo powiedziane)
.

Koziolku.

Sztuka, ktora wzbudza agresje nie jest moja definicja SZTUKI.
Dzielo powinno:
     - dawac mocny impuls do kreatywnej pracy
     - wysylac pozytywne wibracje.
     - dodawac energie i sile fizyczna (nieosiagalna dla nas w normalnych warunkach)
     - "spowodowac, ze zrobie cos dobrego dla sasiada"
     - dac spokoj i rownowage wewnetrzna wtedy, kiedy ja potrzebujemy (swietnym lekarstwem jest Bach preludia i fugi)

A tak prawde mowiac wszystko sprowadza sie do lozka  Uśmiech
   

Na zakonczenie C.K NORWID:

Bo piekno (sztuka) jest po to, by zachwycalo do pracy, a praca, by sie zmartwychwstalo (to piekno).

Jak duzo w tym prawdy!!

Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Grudzień 18, 2010, 20:33:20 »

Ukochana sonata Goulda tzw. Pastoralna. I to się chyba słyszy.Tu GG wytłumił swoją stałą
chęć "doklejania wąsów do fotografii" i zagrał pięknie.Uwielbiam taki spokój w muzyce.

http://www.youtube.com/watch?v=L5a8XRaRbgc

Bartus dziękuję za Walentinę.
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Styczeń 08, 2011, 12:25:10 »

A może jutro będzie taki bis:

http://www.youtube.com/watch?v=-u8TICvjI0E
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Czerwiec 14, 2011, 11:08:12 »

Beethoven nie był ulubionym kompozytorem Fryderyka; Chopin uważał, że u Beethovena "namiętność nazbyt często zbliża się do kataklizmu".
Kiedy bylam mała Ludwig był dla mnie absolutnie number 1. Nie tylko dlatego, że poszukiwał nowych form ekspresji i "uwolnił" muzykę od gorsetu konwencji.
Gdy jakiś czas temu przeżywałam bardzo ciężkie chwile, nie znalazłam jednak w jego muzyce pocieszenia i sily. Ten patos, power - wszystko to mnie drażniło, a "Oda" zdała mi się tylko pustym frazesem. "Przytulilam" się wtedy do Mozarta, szczególnie do koncertów i sonat fortepianowych i do oper  Uśmiech, odzyskałam dawną "moc" i pokonałam wszystkie trudności  :)Teraz już nie oceniam Beethovena tak "ostro", ale jednak jego muzyka nie jest mi już tak bliska jak kiedyś, jest jak język obcy, którego się nie używało kilka dobrych lat.
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darmowefora teenagedrama valiance msn cesarstwoniemieckie