Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Błekitna seria płyt NIFC - nagrania konkursowe  (Przeczytany 15907 razy)
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« : Grudzień 09, 2010, 12:15:26 »

Pod koniec grudnia ukaże się pięć płyt z nagraniami laureatów XVI Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina: Julianny Awdiejewej, Ingolfa Wundera, Lukasa Geniušasa, Daniiła Trifonowa i Ewgeni Bożanowa - podała "Gazeta Wyborcza". To początek nowej serii fonograficznej Narodowego Instytuty Fryderyka Chopina zwanej Błękitną. Dziesięciopłytowy cykl ukaże zarejestrowane na żywo wykonania wszystkich finalistów warszawskiego Konkursu. Będą opatrzone polskim i angielskim komentarzem autorstwa Johna Allisona, redaktora angielskiego "Opera Magazine", oraz Stanisława Leszczyńskiego, autora projektu. - Następne pięć nagrań ukaże się najdalej do połowy lutego - zapowiada Agnieszka Smektała z NIFC.

To trzecia z kolei wydana przez NIFC seria fonograficzna poświęcona dziełom wszystkim Fryderyka Chopina. W ubiegłych latach ukazała się seria "Czarna" z nagraniami na instrumentach z epoki oraz "Biała" z wykonaniami na fortepianach współczesnych. Płyty zostały kilkakrotnie wyróżnione prestiżową francuską nagrodą Diapason d'Or.

źródło: gazeta.pl

oraz http://pl.chopin.nifc.pl/institute/publications/musics3
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2010, 12:21:13 wysłane przez Allegra » Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 13, 2010, 12:35:22 »

 

"Narodowy Instytut Fryderyka Chopina prezentuje nową serię płytową: BŁĘKITNA SERIA to wyjątkowe portrety najciekawszych osobowości XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – nagrania z przesłuchań, prób i koncertów laureatów.

Pierwsze dwupłytowe albumy ukażą się jeszcze przed Świętami!

Będą to:

Yulianna Avdeeva – Sonata b-moll, Scherzo cis-moll, Mazurki op. 30, Nokturny op. 27, Koncert e-moll op. 11
Ingolf Wunder – Polonez-Fantazja As-dur, Mazurki op.24, Koncert e-moll op. 11"

W moim rozumieniu "przed Świętami" oznacza, że mozna zakupić, otrzym,ac przesyłkę i położyc pod choinką - nie wiem, czy zdążą Smutny

Jak oceniacie dobór utworów?
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 13, 2010, 17:10:06 »

Szkoda, że nie wszystko. Dzięki Niebieskookiemu, zołałam zgrać wszystkie etapy najbardziej interesujących mnie pianistów, więc teraz jestem niezależna od wydawnictw Instytutu. Uśmiech
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzień 13, 2010, 17:42:11 »

Uff, znalazłam te posty o zgrywaniu na dysk, ale na razie to przedsięwzięcie mnie przeraża Szok
Płyty mam zamiar nabyc w charakterze pamiątki (i ewentualnego nośnika autografów Duży uśmiech )
Szkoda, że Trifonow nie wyjdzie przed 20XII...
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 05, 2011, 21:02:04 »

Acha, według pierwszych optymistycznych zapowiedzi pierwsze pięć płytek miało wyjść pod koniec roku. Potem już tylko dwie pierwsze - Ingolfa i Julianny. Później przeczytałam, że jednak płyta Wundera ukaże się dopiero na początku stycznia. Normalka:) Zatem spokojnie sobie na początku roku zajrzałam na strony NIFC, stwierdziłam, że płytka już jest, weszłam do sklepu, a tam przeczytałam, że "produkt chwilowo niedostępny". No, nieźle:) Wyraźnie nie docenili popytu i poszły na pniu:) Zadzwoniłam do nich, żeby sprecyzowali znaczenie określenia "chwilowo"Mrugnięcie 10-tego ma już być następna partia:)
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 06, 2011, 00:47:29 »

Szkoda, że nie wszystko. Dzięki Niebieskookiemu, zołałam zgrać wszystkie etapy najbardziej interesujących mnie pianistów, więc teraz jestem niezależna od wydawnictw Instytutu. Uśmiech
Niestety, muszę ostudzić ten entuzjazm, gdyż niezależność ta jest okupiona jakością. MP3 to format kompresowany, a kompresja w przypadku dźwięku wiąże się ze stratami jakości. Może nie zawsze są one łatwo wyczuwalne, ale dźwięk się spłaszcza, zanikają pewne niuanse, a przy większym stopniu kompresji może pojawić się efekt "blaszanego garnka. Nagrania na stronie NIFC nie są złe, ale nigdy nie dorównają jakością materiałowi dźwiękowemu na CD.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2011, 15:43:51 »

Zadzwoniłam do nich, żeby sprecyzowali znaczenie określenia "chwilowo"Mrugnięcie 10-tego ma już być następna partia:)

Dzięki, Aleksias, też się zastanawiałam, co się dzieje... Uśmiech
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Styczeń 07, 2011, 21:30:24 »

Nie ma za co:) Czyli rozumiem, że dziesiątego obie rzucamy się do sklepu Uśmiech Zobaczymy, czy faktycznie będzie (to tylko trzy dni:))
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Styczeń 10, 2011, 17:03:00 »

Nadal nie ma. Smutny
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 14, 2011, 16:39:43 »

Już jest.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Styczeń 15, 2011, 00:04:28 »

Hurraa:))
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 15, 2011, 00:42:16 »

Dzięki, Allegro, za wiadomość! Wczoraj sprawdzałam, a dzisiaj mi jakoś uciekło z pamięci.
Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 26, 2011, 19:25:36 »

No, wreszcie się doczekałam. Chyba te płytki specjalny kurier dostarczył z Warszawy na piechotę Mrugnięcie
Śliczne są:)) Szkoda, że nie zmieścili bolera - no trudno, widocznie nie było już jak upchnąć. A sama
bym miała problem, co wyrzucić, gdybym je chciała na coś zamienić.
Zdjęcia mu wybrali takie bardziej uduchowione  Chichot Dobrze, że przynajmniej na jednym się uśmiecha Uśmiech
Zastanawiałam się, jaki będzie ten tekst Johna Allisona. Muszę przyznać, że jestem w pełni
usatysfakcjonowana:) Napisał bardzo ciepło, z uczuciem. "Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie słuchacze
go pokochali, bez wątpienia już w pierwszym etapie zwrócił na siebie uwagę"Uśmiech
"Nikt na 16. konkursie nie grał z taką kulturą i tak pięknym dźwiękiem"Uśmiech I piękne opisy poszczególnych utworów.
Zdecydowanie lubię pana Allisona za jego dobry gust Mrugnięcie  Chichot
I jest pod nazwiskiem stosowne miejsce na autograf:) Ogólnie rzecz biorąc, dobra robota:)
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Styczeń 27, 2011, 10:43:05 »

Moja też przyszła wczoraj. Potwierdzam, że opracowanie graficzne bardzo estetyczne, a co do p. Allisona, spodziewałam się miłej lektury, sądząc po jego publikacjach w ChopinExpress Uśmiech
Uzupełnię tylko "recenzję" Aleksias o warstwę dzwiękową: super. Przesłuchałam na razie tylko pierwszą płytę. Kaszelek publiki w tle da sie usłyszeć, ale jest wyciszony i nie przeszkadza w odbiorze, jednocześnie nie odbierając autentyczności nagraniu 'live'. Po niektórych utworach słychać początek braw. Perlistość dźwieku, artykulacja zupełnie niesłychana, nie do porównania ze słuchaniem archiwum video przez głosniki komputera Mrugnięcie
Zapowiadali, że część nagrań będą w razie potrzeby pobierać także z wykonań na próbach. W przypadku IW  tylko Andante Spianato w Wielkiego Poloneza wzięli z koncertu laureatów, a nie z przesłuchań (całkiem słusznie). Ciekawe jak to wygląda na płycie JA. Może ktoś nabył?
Zapisane
Allegra
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 110



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Marzec 10, 2011, 11:13:30 »

Pojawiła sie płyta Bożanowa - koncert e-moll podobno w wersji z próby!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft playyourstories wolfsparadise loups airpol