Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Historyczne sensacje i ciekawostki  (Przeczytany 27646 razy)
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #135 : Luty 19, 2012, 16:21:28 »

Podobnie było w "Amadeuszu". (Scenarzysta z reżyserem uznali, że dzisiejsza Praga jest dużo bardziej wiedeńska niż dzisiejszy Wien)  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Luty 19, 2012, 16:44:21 »

Z pewnością tańsza.
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #137 : Luty 19, 2012, 20:41:08 »

Podobnie było w "Amadeuszu". (Scenarzysta z reżyserem uznali, że dzisiejsza Praga jest dużo bardziej wiedeńska niż dzisiejszy Wien)  Uśmiech

Nie narzekam. Chichot Praga to jest istne Mozartstadt, a praskie gusta w 1787 r. doceniły geniusz Amade. Poza tym - miasto-cudo.
Zapisane

fille007
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 845


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Luty 20, 2012, 15:29:45 »

Nie narzekam. Chichot Praga to jest istne Mozartstadt, a praskie gusta w 1787 r. doceniły geniusz Amade. Poza tym - miasto-cudo.

Zgadzam się w 100%. Praga będzie zawsze kojarzyć mi się z Don Giovannim w tamtejszej Operze. I księżycem nad mostem Karola. Miałam wtedy 14 lat i stałam się jednym wielkim dreszczem. Taki był początek mojej świadomej miłości do oper Wolfganga  Uśmiech
Zapisane

Amo la musica sopra tutte le arti
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #139 : Luty 20, 2012, 22:47:40 »

Mnie przeszyły dreszcze, gdy zobaczyłem tablicę upamietniającą premierę Giovanniego na fasadzie Opery...

Poza tym, Praga to miasto Jozefy Duszek. Z tą panią Mozarta łączyły szczególnie bliskie relacje. Swoistym mozartowskim skrawkiem Pragi jest Villa Bertramka, gdzie Mozart gościł kilkakrotnie.
http://www.prague-guide.co.uk/articles/bertramka-villa---museum-of-w-a-mozart.html
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Luty 20, 2012, 23:41:46 »

Tak to od Drezna doszliśmy do Villi Bertramka. Piękny byłby świat gdyby różne miasta kojarzyły się nam tylko z muzyką Uśmiech
Zapisane

Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #141 : Luty 21, 2012, 01:38:30 »

Mnie się Żelazowa Wola tylko z Chopinem kojarzy, Teresko.  Chichot
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Maj 10, 2012, 09:22:31 »

Klątwa placu Defilad czyli jak Warszawa Muzeum Sztuki nowoczesnej budowała.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,christian-kerez-zostalem-kozlem-ofiarnym,44388.html
Zapisane
Niebieskooki
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 752


Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : Maj 10, 2012, 12:34:56 »

Po pierwsze, typowo polski skandaliczny bałagan prawny. Powinien za to odpowiedzieć ten, kto doprowadził do zaplanowania inwestycji na terenie o nieuregulowanym statusie własnościowym. Widać tu typową PRL-owką mentalność, w której dla urzędów takie drobiazgi się nie liczą.
Po drugie, tymczasowy McDonalds będzie tymczasowy. Tymczasowy most w Wyszogrodzie stał ponad 80 lat, podobnie jak szereg innych prowizorycznych budowli. Co najwyżej ewakuują go stamtąd, kiedy PKiN zacznie się walić, ale to solidna radziecka konstrukcja, więc tego bym się nie obawiał.
Inna rzecz, że pojęcie sztuka nowoczesna, mimo że bardzo nieprecyzyjne, działa na mnie odstraszająco, bo kojarzy mi się z czymś, co sztuką jest dzięki nazwie. Poza tym zwróćcie uwagę, że muzeum sztuki nowoczesnej to pojęcie poniekąd wewnętrznie sprzeczne w powszechnym odczuciu, jako że większości kojarzy się z czymś już nieco starszym.
Zapisane

O mój Bożanowie, ten Chopin to był naprawdę Wunder Geniuszas!
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Luty 25, 2014, 23:17:07 »

Sala koncertowa, której już nie ma, Wrocław.

http://poznajpolske.onet.pl/dolnoslaskie/wroclaw-ktorego-juz-nie-ma-budowle-breslau-ktorych-nie-zobaczysz/xynj9
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

airpol articz pegasus gonerpg black-flag