Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: muzyka i filmy z muzyką w roli głównej w TVP  (Przeczytany 24246 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 16, 2010, 22:38:25 »

Dzięki Ewo za informację o koncercie jutro!! Będę musiał zrezygnować z transmisji jakiegoś meczu, ale czego się nie robi dla sztuki Mrugnięcie Pozdrawiam
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : Listopad 18, 2010, 00:03:46 »

Ależ blamaż w TVP Kultura Złość. Miał być mój ulubiony koncert a-moll E. Griega, a jest jakaś muzyka współczesna (dysonanse!!). Dobrze, że mam nagranie...   
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 27, 2010, 12:52:52 »

Dziś o 13.05 na TVP Kultura Wszystkie poranki świata.

http://www.filmweb.pl/film/Wszystkie+poranki+świata-1991-11797

"Schyłek XVI wieku. Mistrz gry na wioli da gamba, Monsieur Sainte-Colombe, powraca po do domu, gdzie podczas jego długoletniej nieobecności zmarła żona i postanawia zamknąć się w swojej samotni, poświęcając się jedynie muzyce i swoim córkom - Madaleine i Toinette. Jego artystyczna wirtuozeria jest jednak tak głośna, że czyni jego imię sławnym nawet na dworze Ludwika XIV, który pragnie pozyskać mistrza do królewskiej orkiestry. Ten naturalnie odmawia. Pewnego dnia młody mężczyzna, Marin Marais, przybywa do posiadłości Colombe, by uczyć się od niego gry na wioli..."
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2010, 12:54:23 wysłane przez xbw » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 28, 2010, 20:00:04 »

W środę 1 grudnia na TVP Kultura o 23.30 niezwykły dokument Piotr Anderszewski _ podróżujący fortepian.

"Podróż Anderszewskiego w głąb muzycznych inspiracji zaczyna się w Bremie w Niemczech. Następnie artysta przenosi się do Lizbony, gdzie pracuje nad nowym repertuarem. Tam sfilmowano sceny z życia codziennego oraz próby przed koncertami. Podróż do Europy Środkowej odbywa się z wykorzystaniem niekonwencjonalnych form transportu. Muzyk porusza się starym wagonem z lat 70. W pociągu aranżuje utwory fortepianowe i przyjmuje gości. Wkrótce dociera do Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koniec odwiedza Budapeszt."

http://www.filmweb.pl/film/Piotr+Anderszewski.+Podróżujący+fortepian-2008-499440#

Na zachętę jeszcze linki do artykułów o Anderszewskim:

http://www.tvp.pl/kultura/-muzyka/chopin/scroll-polecamy/nie-lubil-chopina/1161596
http://www.przekroj.pl/kultura_muzyka_artykul,4876.html
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Grudzień 07, 2010, 12:28:32 »

W środę 1 grudnia na TVP Kultura o 23.30 niezwykły dokument Piotr Anderszewski _ podróżujący fortepian.

"Podróż Anderszewskiego w głąb muzycznych inspiracji zaczyna się w Bremie w Niemczech. Następnie artysta przenosi się do Lizbony, gdzie pracuje nad nowym repertuarem. Tam sfilmowano sceny z życia codziennego oraz próby przed koncertami. Podróż do Europy Środkowej odbywa się z wykorzystaniem niekonwencjonalnych form transportu. Muzyk porusza się starym wagonem z lat 70. W pociągu aranżuje utwory fortepianowe i przyjmuje gości. Wkrótce dociera do Filharmonii Narodowej w Warszawie. Na koniec odwiedza Budapeszt."

Ten film w całości do obejrzenia tutaj:
http://zalukaj.pl/zalukaj-film/8156/piotr_anderszewski_podrozujacy_fortepian_2008_.html

Warto, Anderszewski gra, opowiada o swoim życiu, swojej grze, o Mozarcie, Bachu i Chopinie...
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : Grudzień 15, 2010, 23:05:50 »

Na forum ostatnio Starsi Panowie Dwaj brylują, a na TVP Kultura dziś dwa pierwsze odcinki Kabaretu Starszych Panów, już za 20 minut, o 22.30.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Grudzień 15, 2010, 23:09:50 »

Kultura (TVP) zawzięła się coś ostatnio na Piotra Anderszewskiego i co tydzień w okolicach północy nadaje jakiś film z/o nim, takoż i dzisiaj o 23.45.
Opis z programu tv: Piotr Anderszewski gra wariacje na temat walca Antonia Diabellego i opowiada o spotkaniu z tym dziełem Beethovena, którego liczne wykonania ugruntowały jego sławę.
Zapisane
aro 59
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1263


--- Marek ---


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Grudzień 15, 2010, 23:20:56 »

Na forum ostatnio Starsi Panowie Dwaj brylują, a na TVP Kultura dziś dwa pierwsze odcinki Kabaretu Starszych Panów, już za 20 minut, o 22.30.
Kultura (TVP) zawzięła się coś ostatnio na Piotra Anderszewskiego i co tydzień w okolicach północy nadaje jakiś film z/o nim, takoż i dzisiaj o 23.45.
Opis z programu tv: Piotr Anderszewski gra wariacje na temat walca Antonia Diabellego i opowiada o spotkaniu z tym dziełem Beethovena, którego liczne wykonania ugruntowały jego sławę.

Dziękuję  Uśmiech
Zapisane

pozdrawiam Uśmiech         
               Marek
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : Grudzień 18, 2010, 20:49:28 »

Dzisiaj o 20:15 na TVP Kultura film o Marii Callas
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Grudzień 22, 2010, 13:22:14 »

Na TVP Kultura leci właśnie świetny film o muzyce Chopina i o Szafarni.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : Luty 07, 2011, 14:11:11 »

Horowitz gra Rachmaninowa dziś na Kulturze, o 23.20.

"Koncert Vladimira Horowitza w nowojorskiej filharmonii. W programie znalazł się III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 Siergieja Rachmaninowa."


Wcześniej, o 22.30, Kultura nada 1 odcinek Szkoły słuchania, 50 minut nauki Uśmiech

"Warsztaty muzyczne prowadzone przez dyrygenta Daniela Barenboima, które odbyły się w 2007 roku w trakcie festiwalu w Salzburgu."
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : Luty 07, 2011, 14:23:14 »

Wygląda na to, że maraton pięciogodzinny się szykuje, od 19.35 na Kulturze. Przygotuję krople do oczu, filiżankę kawy i oglądam.
Chopin, Wunder, Miyazaki, Barenboim (uwielbiam jego "miny") i Horowitz z Rachmaninowem. Jak ja to wszystko pomieszczę? Czy ktoś jeszcze "przystępuje" ? Uśmiech
Zapisane
gandarwa
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 247



Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : Luty 07, 2011, 22:47:55 »

Serdeczne dzięk  :Di !! Ja bym "przystąpiła", ale non stop sie nie da...
Ale włączyłam teraz właśnie i jakaś kreskówka leci....  Co?
Chyba poczekam do tej Szkoły słuchania -- Barenboima szalenie lubię, duża klasa i kultura, wspaniała osobowość...
 
Zapisane

Światełko ślę
Izabela
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : Luty 07, 2011, 23:08:14 »

I ja. Jako osoba bezrobotna tzn "pracująca inaczej" Uśmiech wstałam dziś o 11.00 i jestem w szczytowej formie.
To jedno dobre że nie muszę przejmować się czasem. Barenboima też lubię. Wspaniały jest ten
jego projekt orkiestry palestyńsko-żydowskiej.
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Luty 07, 2011, 23:17:50 »

No właśnie ta kreskówka to Miyazaki, ale podobno można obejrzeć gdzieś w sieci za darmo, więc zrobiłam sobie przerwę na Mozarta Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jamaiworld city-of-war jaguarlife wilczerp swietageometria