Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: muzyka i filmy z muzyką w roli głównej w TVP  (Przeczytany 24241 razy)
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Listopad 11, 2010, 14:05:21 »

Myślę, że Bożanow pójdzie w ślady Pogorelica - na pewno ma podobny warsztat i talent - musi tylko nieco uspokoić swoją mimikę podczas grania. Pogorelic też za młodu zachowywał się "bardziej ekspresyjnie" i niekiedy przeszkadzało to w odbiorze jego wspaniałego grania...
Zapisane
Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : Listopad 11, 2010, 14:10:38 »

Mimika to tylko kosmetyka, problem chyba leży głębiej- w niezachwianej wierze w swój geniusz.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 11, 2010, 14:13:45 »

Zupełnie tak samo było z Ivo! I cóż sie okazało? Jednak miał rację i niezależnie od werdyktu konkursowego, zrobił wielką karierę.
Zapisane
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 11, 2010, 15:46:11 »

Ja nie widzę podobieństw poza bardzo wyrazistą osobowością i wysokim poziomem technicznym. Nawet w sposobie ubierania się (przynajmniej na Konkursie) oni byli inni. Ivo co prawda nie słuchałam od dawna, no może ze trzy utwory. Zrobił na mnie wrażenie wielkiego drapieżnego ptaka rzucającego się na swoją zdobycz, ale to mimo wszystko piękny i fascynujący widok.
Tak na marginesie, żeby nikt nie miał wątpliwości: należę do "partii" Duży uśmiech Bożanowa.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 11, 2010, 20:39:47 »

Nie wiem Olu w jakim jesteś wieku, ale podejrzewam, że nie pamiętasz tamtego konkursu. Podobieństwo polega na poczuciu bezkonkurencyjności i byciu ponad "całym tym (konkursowym) zgiełkiem".
Zapisane
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Listopad 11, 2010, 22:25:11 »

Ja pamiętam, że Pogorelic był podczas konkursu (30 lat temu) wielkim oryginałem. Jedwabny szal przerzucony przez  szyję, guma do żucia - fascynowały się nim wszystkie moje koleżanki ze szkoły muzycznej. Po paru latach spoważniał i pozostał doskonałym i sławnym wirtuozem m. in. wskutek protestu M. Argerich, która opuściła jury konkursu...
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : Listopad 11, 2010, 22:29:56 »

a ja nawet pamiętam, ze jako jedyny uczestnik III etapu grę rozoczął od sonaty (b-moll) a kończył mazurkami
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
Ola83
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Listopad 12, 2010, 15:32:32 »

Dobrze odgadłaś Ewo, nie mogę tego pamiętać Uśmiech
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Listopad 12, 2010, 16:28:38 »

 Uśmiech
Zapisane
Tycjan
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 41



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Listopad 12, 2010, 20:32:15 »

Dzisiaj w TVP POLONIA (12 listopada 2010) godz. 20:40
Reportaż z koncertu zorganizowanowego z okazji Roku Chopinowskiego w Kairze.
Na trzech scenach u podnóża Sfinksa wystąpią m. in. Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer, Anna Serafińska,
Royal Quartet, Ryszard Sygitowicz oraz tancerze z Folies Dance Company. Muzycy zaprezentują utwory
Chopina zarówno w wersji klasycznej, jak również w nowoczesnych interpretacjach jazzowych i rockowych.
Będzie to pierwsza tak wielka prezentacja muzyki Chopina w świecie arabskim.
Chopin pod piramidami
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Listopad 12, 2010, 22:48:27 »

Dzięki za informację, reportaż obejrzałam z dużym zainteresowaniem... Chopin w Egipcie, na dodatek w "trzech postaciach", klasycznie, jazzowo i rockowo. To co Możdżer robił z fortepianem, nawet w tych króciutkich migawkach, "zatkało" mnie. Brzmienie harfy, perkusji, uzyskiwane dzięki okładaniu strun fortepianu tkaniną, no coś takiego! Monumentalne otoczenie (Sfinks, piramidy) działało na muzyków inspirująco. Zastanawia mnie, jak Chopin zabrzmiałby w innym plenerze, w innej monumentalnej otoczce, mianowicie polskich Tatr Uśmiech
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : Listopad 12, 2010, 23:16:54 »

Czterdzieści dwa wieki patrzyły na to niecodzienne widowisko z wysokości tych pomników..też obejrzałem Beato, spoglądając na przemian, raz to w jeden, bądz drugi ekran..Wprawdzie trochę krótkie, lecz niewątpliwie warte obejrzenia (skaczące koniki na początku, też miały swój niepowtarzalny urok..) Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Listopad 12, 2010, 23:20:03 »

Tak, to długie ujęcie biegnącego konia, niesamowite, chyba jako spoiwo dwóch kultur, to jedno z pewnością mamy wspólne zarówno teraz jak i za czasów Chopina.
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : Listopad 13, 2010, 01:15:53 »

ale nie zapominajmy też o "piramidalno-kształtnych", stożkowych choinkach na szczycie których tkwi jakże często (może nie tarcza słoneczna) ale połyskująca srebrem gwiazda..i o "monoteizmie" faraona Echnatona od którego to, nawet prorok Mojżesz wiele przejął w tworzeniu własnego "wyznania"..i którego z kolei dalszą kontynuacją był nasz NT - ten sam (może jedynie z drobnymi przeróbkami Mrugnięcie) który obowiązuje zarówno teraz jak i za czasów Chopina Uśmiech Dobranoc Beato.
Zapisane
ewa578
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1471


Ewa


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Listopad 16, 2010, 15:58:26 »

Bodku, chciałeś posłuchać i masz!!! TVP Kultura, środa, 22:50 Klasyczny początek nocy: Artur Rubinstein - Koncert fortepianowy a-moll, op. 16 Edwarda Griega.
Jak zwykle, pora nie bardzo przyzwoita, ale myślę, że z radością posłuchamy wszyscy.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

th hejtforum wilczerp swietageometria city-of-war