Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: O malarstwie, rzeźbie, literaturze i ich powiązaniach z muzyką  (Przeczytany 19005 razy)
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : Lipiec 10, 2011, 18:41:31 »

I gitara
Zapisane

TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : Lipiec 10, 2011, 18:56:37 »

Muzyka towarzyszy nam od wieków

Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #62 : Lipiec 10, 2011, 19:08:19 »

Muzyka towarzyszy nam od wieków


A przez wieki muzykę oddzielali nam towarzysze...
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : Lipiec 10, 2011, 19:17:57 »

Nie bardzo rozumiem...
Zapisane

Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #64 : Lipiec 10, 2011, 20:01:49 »

ja chyba też  Uśmiech
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Lipiec 10, 2011, 22:54:13 »

Malarstwo Vermeera ma swój jedyny w swoim rodzaju klimat. Takie ot scenki rodzajowe, w których niewiele się dzieje. A jednak każdy z jego obrazów (a znanych jest tylko około 30!) otwiera na moment drzwi do innego świata. Trochę tajemniczego, już zapomnianego, całego w odcieniach kości słoniowej, szarości i sepii, ożywianego tylko od czasu do czasu zgaszoną czerwienią, złotem czy lazurem. Nieodmiennie kojarzy mi się Vermeer z muzyką Desplat - niewielkie fragmenty czyjegoś intymnego świata. Znakiem firmowym malarstwa Vermeera było to właśnie, że powtarzały się wnętrza, które malował, fragmenty wystroju wnętrz (np. obrazy wiszące w tle lub mapa). Musiał lubić muzykę, bo do niej wracał w kilku płótnach. Co zaś do intrumentu na zaprezentowanych przez Was obrazach - kłócą się eksperci. Niektórzy mówią, że to klawesyn, inni - że szpinet, jeszcze inni - że wirginał. Zwróćcie jednak uwagę na dokładność z jaką malował tkaniny - dywany, kotary, narzuty na stole - każdy szczegół wzoru, zagięcie materiału! Miał niezrównany warsztat. i  - jak Ewa - po raz kolejny polecam "Dziewczynę z perłą". Perły też powtarzają się jako motyw w kilku obrazach. A film ... po prostu trzeba zobaczyć.
 
Zapisane
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #66 : Lipiec 10, 2011, 23:54:55 »

Nie bardzo rozumiem...
ja chyba też  Uśmiech

Przyznam, że i ja nie bardzo..jakie, które wieki ?? - te starożytne, wieki średnie, czy nowożytne..słowo "towarzysze" też można różnie rozumieć, w końcu po skandynawsku to tyle co lag, czy lach..Może prędzej "obywatele", ale to z kolei bardziej okres Rewolucji Francuskiej, gdzie termin ten był zatwierdzony prawnie i obowiązywał na porządku dziennym (zresztą połowicznie zawdzieczamy temu okresowi i to, że nasz Fryderyk w ogóle zaistniał na paryskich salonach - bo gdyby nie nieco późniejsza Lipcowa, która w dużej mierze była impulsem dla Powstania Listopadowego - to różnie to mogłoby wyglądać z tym Jego wyjazdem z Warszawy (wprawdzie 4 tygodnie przed powstaniem to wiele..ale z drugiej i niewiele  Mrugnięcie)..Tak więc podobnie jak Wy..nie bardzo rozumiem  Uśmiech Mrugnięcie
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #67 : Lipiec 13, 2011, 22:15:56 »

Absolutnie porywające i oszałamiające dzieło sztuki mechanicznej: pistolet ze śpiewającym ptaszkiem. Cud techniki. Nie przypuszczalibyście, że można zrobić coś tak pięknego i niesamowitego. Cieszcie oczy i uszy !

http://www.liveleak.com/view?i=fd3_1310419871
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Lipiec 14, 2011, 01:10:32 »

Niesamowite Januszu, cos jakby pistolecik-pozytywka..i pomyśleć że już wtedy wykonywano takie miniaturkowe damskie pistoleciki..i w dodatku jeszcze skałkowe, które można by w dowolnej chwili niepostrzeżenie, bez wiekszego problemu - ukryć za taką przykładowo piękną koronkową pończochą  Chichot..no ale sama cena tego ekskluzywnego cacuszka przyprawia niestety o zawrót głowy.. Uśmiech Mrugnięcie 
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #69 : Lipiec 15, 2011, 10:42:48 »



Josef Danhauser - Franz Liszt Fantasizing at the Piano (1840)
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : Lipiec 15, 2011, 11:01:18 »

Ta blondynka na ziemi to pewnie Marie d'Agoult.A ja właśnie wysmażyłam teks\ścik o ich córce Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Monika_Aleksandra
Monika
Administrator
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1049



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : Lipiec 15, 2011, 12:08:18 »

Januszu- pistolecik -cacuszko Uśmiech
Zapisane
Janusz1228
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2767



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : Lipiec 24, 2011, 16:48:07 »

podobają Ci się Januszu takie młode "artystki" ??..osobiście preferuję kobiety wysokie (wiek nie wchodzi w rachubę Chichot) i te o zdecydowanie bardziej "pełniejszych kształtach"..
chyba mam coś dla ciebie, koziołkui  Chichot

http://www.hot.jpg.pl/138490
Zapisane

Pytasz mnie, jak grał ów pianista? W jego grze było coś ludzkiego: pomylił się...
http://www.youtube.com/watch?v=ZB0qeG_SCZM
kozioł
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1293



Zobacz profil
« Odpowiedz #73 : Lipiec 24, 2011, 18:24:14 »

 Duży uśmiech Duży uśmiech tym normalnie powaliłeś mnie Januszu..
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : Lipiec 26, 2011, 13:49:49 »

Uzupełnienie innego wątku:


Joseph LeCamp"Sonata Kreutzerowska"
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahacemnejstrony cloudwind wataha-wilkow-nocy airpol loups