Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: muzyka Fryderyka w Łazienkach Królewskich  (Przeczytany 10218 razy)
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« : Listopad 01, 2010, 20:25:44 »

W tym roku odbędzie się jeszcze 6 niedzielnych koncertów fortepianowych niedzielnych z cylku Chopin. Muzyka. Listy. Wszystkie o godzinie 12.00.
Listopad: 14.11, 21.11, 28.11.
Grudzień: 5.12, 12.12, 19.12

http://www.lazienki-krolewskie.pl/content/view/496/336/lang,pl/
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 22:31:45 wysłane przez Niebieskooki » Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 04, 2011, 11:34:46 »

Koncerty chopinowskie 2011 w Łazienkach, w każdą niedzielę o 12.00, wstęp wolny Uśmiech

Program marcowy:

6 marca – Marek Bracha
13 marca – Maria Gabryś
20 marca - Monika Quinn
27 marca - Katarzyna Mościcka

Już pojutrze, 6 marca:

Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
3 Mazurki op. 68 C-dur, a-moll, F-dur
Scherzo h-moll op. 20
Walc As-dur op. 34
4 Mazurki op. 17 B-dur, e-moll, As-dur, a-moll
Ballada g-moll op. 23

Wejściówki do odebrania w kasie Pałacu na Wodzie na godzinę przed każdym z koncertów.

http://www.lazienki-krolewskie.pl/content/view/594/336/lang,pl/
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2011, 23:13:12 »

Jak Ballada g-moll, to i nasz konkursowy Marek Bracha! Uśmiech
Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2011, 11:57:19 »

Harmonogram koncertów maj-wrzesień 2011:
http://tifc.chopin.pl/aktualnosci.php?DOC=koncerty_lazienki_wwa
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 08, 2012, 18:51:51 »

http://www.estrada.com.pl/55

Koncerty pod pomnikiem Chopina w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00.
Dzisiaj był Paweł Wakarecy Uśmiech

W sierpniu i we wrześniu koncerty, ze względu na remont (!) pomnika i otoczenia przeniesione zostaną chyba na wyspę.
Zapisane
TeresaGrob
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2621



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 08, 2012, 22:53:27 »

Wprawdzie nie Chopin, ale nie wiedziałam gdzie wpisać Uśmiech
Letnie koncerty grupy operowej LAKME w Łazienkach Królewskich:

Koncerty będą się odbywały w kolejne soboty (7, 14, 21 i 28 lipca) o 16:00 oraz w niedziele (8, 15, 22, 29 lipca) o 17:00 w Pałacu na Wodzie w Łazienkach. Wstęp bezpłatny.

Od 7 lipca w każdy weekend ze sceny Amfiteatru w Łazienkach Królewskich w Warszawie popłyną dźwięki słynnych dzieł Pucciniego, Mozarta czy Lehara w wykonaniu grupy operowej „Lakme”.

Młodzi artyści wierzą, że zdobędą sympatię nie tylko zadeklarowanych wielbicieli muzyki operowej i operetkowej, ale i młodej publiczności, która dopiero będzie miała okazję poznać jej piękno, różnorodność i nie zawsze tak poważny charakter, jakby się wydawało.

W swoim bogatym repertuarze „Lakme” ma nie tylko wielkie arie z „Trawiaty”, „Czarodziejskiego fletu”, „Toski”, ale i słuchane zawsze z wielką przyjemnością duety operetkowe, jak „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Przetańczyć całą noc” czy musicalowe przeboje min. ze „Skrzypka na dachu” i My Fair Lady”.

Wszechstronnie wykształceni laureaci cenionych europejskich konkursów wokalnych, którzy wchodzą w skład grupy operowej „Lakme” zachwycają, podczas swoich występów nie tylko śpiewem, ale co rzadko spotykane na naszych scenach operowych, również sprawnością aktorską i choreograficzną.

Dzięki tym umiejętnościom mogą pokusić się o zaprezentowanie, bawiących niegdyś całe pokolenia melomanów, scen humorystycznych z zapomnianych dziś operetek, jak choćby z. „Zemsty Nietoperza”.[tu się ktoś zagalopował.przyp.mój}

Swoją świeżością interpretacyjną „zakurzonej” muzy, ale i najwyższych lotów sztuką wokalną, artyści z „Lakme” zachwycili gości zaproszonych na swój koncert, który odbył się 6 czerwca br. w Pałacu Stanisławowskim.

Gratulacje, jakie zbierali min. zarówno od królowej polskiej operetki Grażyny Brodzińskiej, jak i gwiazd muzyki pop Natalii Kukulskiej czy Patrycji Markowskiej mogą być najlepszą rekomendacją cyklu koncertów w Łazienkach dla szerokiej publiczności.

Organizatorami koncertów są Fundacja „LAKME-Art.” I Muzeum Łazienki królewskie.

Partnerem wydarzenia jest Alior Bank i fundacja Rosa
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 22:55:13 wysłane przez TeresaGrob » Zapisane

xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 02, 2012, 18:22:56 »

http://pl.chopin.nifc.pl/chopin/persons/text/id/6935

Kiedy tylko mogę, staram się wyciągać w niedziele znajomych, zwłaszcza nie będących melomanami, do Łazienek na Chopina. Dziś nie udało mi się, więc wybrałam się sama, a w dzikim tłumie po koncercie natknęłam się na Ewę1 czyli Ewę A Uśmiech

Dziś grała Karolina Nadolska, z którą zetknęłam się przelotnie na zeszłorocznym festiwalu w Dusznikach. Brała udział w Nokturnie, wystąpiła z dwoma utworami Paderewskiego. Nie było fajnie na tym nocnym koncercie wg moich kryteriów fajności, Karolina pojawiła się gdzieś pomiędzy sławami niczym i kolejnymi lampkami wina, jak kropeczka na bogatym wzorze, nie lubię takich miksów. Nie zarejestrowałam więc jej występu w ogóle.

Ale dziś było monotematycznie a i występ solowy, tylko sama Karolina hen za wodą. Bo od jakiegoś czasu trwa remont okolic pomnika Chopina i koncerty odbywają się "na wodzie". Po zapowiedzi szczegółowej występu zapadła cisza niemal idealna, słychać było tylko szum fontanny, Karolina zasiadła do fortepianu i - zakwakała kaczusia, na całe swoje kacze gardziołko Uśmiech Ale potem już był piękny, zagrany z namaszczeniem Walc Es-dur op. 18, nokturn i mazurki. Potem dwie pieśni oraz Andante spianato i Wielki Polonez. Grała nie za szybko, nie kładła nacisku na wirtuozerię, ale na przekaż, co udawało się momentami znakomicie, duch Chopina unosił się i kiwał głową z aprobatą. Jeśli będziecie mieli okazję posłuchać kiedyś Karoliny Nadolskiej to skorzystajcie, nie będzie to czas stracony.

http://www.youtube.com/watch?v=ROR76c5Wirw
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2012, 18:25:34 wysłane przez xbw » Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 02, 2012, 21:46:26 »

Beato.

Dzieki za link.
Karolina jest swietna pianistka, ale jej estetyka nie odpowiada mi.
Taki rodzaj udziwnienia w stylu p. Kozubek i innych pianistek tego typu.
Po prostu robienie dziury w calym.
Fraza "lokciowa".
Kazdy dzwiek dodododpopopopwiedziany i przez to opozniony.
Szkoda jej , gdyz gra ladnym dzwiekiem i pianistycznie jest tez niezla.
Prowdopodobnie zly wplyw pedagoga, ktory tez szuka dziury w calym.
A przeciez muzykowanie jest takie proste.
Wystarczy odczytac partyture, dolozyc swojego kitu i wszystko powinno grac.

Poza tym jestem goracym przeciwnikiem takich halasliwych koncertow dla ludzkiej masy, ktora przypadkowo znalazla sie kolo sceny.
Cos okropnego. Szkoda artystow, szkoda muzyki, szkoda sztuki.

Nie rozpowszechnialbym w ten sposob muzyki klasycznej.
Sztuka powinna byc dosyc trudno dostepna.
Sluchacze powinni troche powalczyc o bilety.
Jak cos jest latwo dostepne jest mniej doceniane.

 Rzetelana edukacja w szkolach powinna byc najwazniejszym narzedziem pomagajacym w rozpowszechnianiu sztuki a nie
rozdawanie emocji przy bylejakiej okazji.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2012, 20:29:23 »

Pamiętacie może Claire Huangci, Amerykankę, która odpadła po III etapie w trakcie ostatniego NASZEGO konkursu chopinowskiego?
Ja nie pamiętałam kompletnie. Dziś byłam w Łazienkach na jej koncercie. Wystąpiła z Balladą g-moll, Andante spianato i Wielkim Polonezem, na koniec zagrała Preludia op.28, od 1 do 16 i potem chyba jeszcze 21-23. Ale zaczęła od Bolera. Włączyła je podobno do swojego repertuaru, kiedy usłyszała, jak wykonuje je Ingolf Wunder. Bolero, powiem szczerze, rozłożyło mnie na łopatki, nie wiem czemu, ale wcześniej aż tak się nim nigdy nie zachwycałam. Claire, jak na pianistkę urodzoną w Nowym Jorku, grała jakoś tak mało "amerykańsko" Mrugnięcie Nie było w jej wykonaniach jakiegoś błysku nadzwyczajnego, nie było genialnie, fenomenalnie, ale pięknie a i owszem!

http://konkurs.chopin.pl/pl/edition/xvi/video/24_Claire_Huangci/stage/2

To niesamowite, że koncerty chopinowskie nadal się odbywają i panuje na nich chyba coraz sympatyczniejsza atmosfera. Dziś było bardzo wielu cudzoziemców. I chyba coraz mniej przypadkowych odbiorców.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maj 19, 2013, 14:24:19 »

Dziś ruszył sezon koncertowy pod pomnikiem Chopina.

http://www.lazienki-krolewskie.pl/Kalendarz-i-wydarzenia.html

Wczoraj w Łazienkach była Noc Muzeów, zwiedzanie przy świecach, szkoda, że nie wiedziałam, za rok wybiorę się na pewno.
Zapisane
xbw
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3110



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Maj 29, 2016, 11:14:50 »

Jak co roku.
http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/koncerty-chopinowskie-2016-w-lazienkach-krolewskich

29 maja
godz. 12.00 - Adam Mikołaj Goździewski, godz. 16.00 - Michał Dziewior

5 czerwca
godz. 12.00 - Edward Wolanin, godz. 16.00 - Wojciech Waleczek

12 czerwca
godz. 12.00 - Yui Mikami (Japonia), godz. 16.00 - Ryo Murakami (Japonia)

19 czerwca
godz. 12.00 - Joanna Ławrynowicz, godz. 16.00 - Agnieszka Przemyk-Bryła

26 czerwca
godz. 12.00 - Mikhail Kandinsky (Rosja), godz. 16.00 - Maria Gabryś

 3 lipca
godz. 12.00 - Michał Szymanowski, godz. 16.00 - Grzegorz Skrobiński

10 lipca
godz. 12.00 - Paweł Kowalski, godz. 16.00 - Kacper Tołoczko

17 lipca
godz. 12.00 - Paweł Wakarecy, godz. 16.00 - Monika Quinn

24 lipca
godz. 12.00 - Adam Kośmieja, godz. 16.00 - Katarzyna Kraszewska

31 lipca
godz. 12.00 - Serhij Hryhorenko (Ukraina), godz. 16.00 - Dominika Szlezynger

 7 sierpnia
godz. 12.00 - Tymoteusz Bies, godz. 16.00 - Elżbieta Karaś-Krasztel

14 sierpnia
godz. 12.00 - Kazimierz Gierżod, godz. 16.00 - Rafał Łuszczewski

21 sierpnia
godz. 12.00 - Rinko Kobayashi (Japonia), godz. 16.00 - Tokiko Kobayakawa (Japonia) 

28 sierpnia
godz. 12.00 - Justyna Galant, godz. 16.00 - Filip Wojciechowski

4 września
godz. 12.00 - Bronisława Kawalla, godz. 16.00 - Maciej Zagórski

11 września
godz. 12.00 - Mika Okumura (Japonia), godz. 16.00 - Edwin Szwajkowski

18 września
godz. 12.00 - Aleksandra Bobrowska, godz. 16.00 - Piotr Latoszyński

25 września
godz. 12.00 - Maria Korecka Soszkowska, godz. 16.00 - Krzysztof Książek
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cloudwind skarpetkacrraft wolfsparadise playyourstories wataha-wilkow-nocy