Kurier Szafarski
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum miłośników muzyki Fryderyka Chopina
 
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: XVIII Konkurs im F. Chopina 2021 - II etap  (Przeczytany 7975 razy)
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Październik 12, 2021, 22:10:22 »

tym razem nie mam zawodu, gorzej jak ktoś z tej ósemki do finału nie wejdzie.

Dobranoc wszystkim, dzisiaj jest okazja nadrobić zaległości w śnie.  Chichot

Spotykamy się w III etapie.
Zapisane
anelik
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 544



Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Październik 12, 2021, 22:11:38 »

Szkoda Talona, ale przepraszam - nie Osokinsa. Nie żałuję, że przepadł. Nie chciałam słuchać go dalej.  Darujcie mi, wiem że słyszycie go inaczej.
Dobrej nocy

Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Październik 12, 2021, 22:17:44 »

jeden dopisek, ale dla mnie ważny, bo bardzo emocjonalnie przeżyłem Jego występ:

               Mateusz Krzyżowski - jednak Go puścili.

Bardzo się z tego cieszę. Jeśli w III etapie będzie sadził tyle pomyłek ...

Dobranoc jeszcze raz.

Zapisane
Aleksias
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3011


Asia


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Październik 12, 2021, 22:34:14 »

Żal mi Vieta, ale rozumiem, że w drugim etapie poszło mu nieco słabiej niż w poprzednich. Z drugiej strony faktycznie, większość naszych "topów"
jednak przeszła dalej, więc trudno tu mieć o ten werdykt duże pretensje.

Przy bardzo przyzwoicie wykonywanej przez Hyuka Lee sonacie b-moll pojawiały się komentarze, że jeśli nie pójdzie dalej,
przynajmniej będzie miał tę satysfakcję, że pokazał światu swoją sonatę Uśmiech Lubię go, ale też myślałam, że może się nie zmieści. A tu przeszedł on,
a nie przeszedł Osokins... Szok I jest też Sumino, który też zaciekawił mnie w pierwszym etapie, a potem nie starczyło mi na niego czasu.

Mateusza, przyznaję, też nie słuchałam, jakoś mi umknął, ale nadrobię.

Dobrej nocy.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2021, 22:36:32 wysłane przez Aleksias » Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #94 : Październik 13, 2021, 06:25:02 »

Khozyainov'owi życzę w III etapie opanowania (ograniczenia) siły fizycznej brzmienia, szczególnie w akompaniamencie akcentująco-rytmicznym lewej ręki. Wtedy powinno być 1. miejsce.

Na jego kanale YT usłyszymy nagrania niemal** wszystkich utworów Chopina (**wszystkie te napisane wyłącznie na fortepian, a więc brak koncertów, pieśni, sonaty op. 65, etc.). Naprawdę odwalił tam kawał dobrej roboty (podobno to efekt estradowego lockdown'u covid Chichot ). Stąd też bogaty repertuar, który przygotował na II etap, bodajże 8 utworów, w tym nieobowiązkowe (jeszcze) mazurki. Cóż... miał z czego wybierać  Duży uśmiech

Coraz bardziej wierzę w tego pianistę, w jego techniczną nienaganność, swoistą prostotę wykonań, stabilność rytmiczną, i pewność siebie przy instrumencie.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Październik 13, 2021, 10:30:15 »

To mamy w kolejnym etapie 6 Naszych, 5 Japończyków, 3 Włochów, po 2 Rosjan, Kanadyjczyków  i Koreańczyków, Hiszpana,  Chińczyka i z USA. Moimi faworytami są Kola, Eva lub Bruce...ale jeszcze 2 etapy. Faworytem do Nagrody Publiczności jest raczej Martin😉 Pozdrawiam
Zapisane
tuco82
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 529



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #96 : Październik 13, 2021, 11:01:29 »

Co z sonatą op. 4? Dawniej była wykonywana, co prawda rzadko, ale jednak. Nawet w regulaminie Konkursu z 2010 r. istniała możliwość wyboru tego utworu.
Zapisane

"Problemem cytatów znalezionych w Internecie jest ich wątpliwa autentyczność." - Albert Einstein
Bodek1
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 576



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Październik 13, 2021, 23:34:05 »

Odsłuchałem wczorajsze recitale...cóż  to była za końcówka 2 etapu, a występ Bruce Liu magiczny, fantastyczny🤩 Zaczął  Rondem a la Mazur - wcześniej go grał Arsenii Mun. Rosjanin go zagrał w błyskotliwym Chopinowskim stylu brillant natomiast Kanadyjczyk w stylu impresjonistycznym z pełną paletą barw światła blasku-bajecznie, Genialnie...wg mnie zagrał też najlepiej  Poloneza Es z fantazją, wirtuozerią finezją ...Dla mnie to Faworyt konkursu...Już  nie mogę się doczekać Mazurków w jego wykonaniu. Podobał mi się bardzo Polonez fis w wykonaniu Jakuba i As grany przez Hyoka Lee ( Kola grał go w zbyt wonym tempie jak na Poloneza). Koreańczyk wykonał niesamowicie trudny recital jak Seong 6 lat temu z podobną dramaturgią, patosem, brawurą...ale to już było a takiego pianisty jak BRUCE nie słyszałem...Pozdrawiam
Zapisane
Casablanka
Moderator Globalny
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 953


Paweł


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Październik 14, 2021, 00:06:28 »

Odsłuchałem wczorajsze recitale...cóż  to była za końcówka 2 etapu, a występ Bruce Liu magiczny, fantastyczny🤩 Zaczął  Rondem a la Mazur - wcześniej go grał Arsenii Mun.

jeszcze przynajmniej dwa wykonania Ronda a la Mazur w II etapie pamiętam - genialne Kyohei Sorita - z fantastycznym mazurem i nasz Piotr Alexewicz, każde wykonanie było inne. Każde świetne.
Zapisane
Mozart
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 3178

Patryk


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #99 : Październik 14, 2021, 00:24:30 »

Zgadzam się z Bodkiem. Ja po wczorajszym recitalu Bruce’a zaniemówiłem. Walc As-dur powinien dostać nagrodę za najlepszy walc w czasie całego konkursu, pierwiastek taneczny wtopiony w wirtuozerię niemal jak u Józefa Hofmana! Polonez Es-dur zjawiskowy, nikt nie zagrał go w Warszawie z większym blaskiem, opalizowaniem, a przy tym kapitalnie uwypuklając jego taneczność - ale czy może być inaczej, jeśli gra go uczeń Dang Thai Sona, którego wykonanie op. 22 jest jednym z najlepszych w dziejach fonografii? Zwróciliście uwagę na technikę gry 3 pierwszych palców prawej ręki przypominającą Martę Argerich?

Liu po 2 etapach konkursu jest moim faworytem do I nagrody. Nie jest jeszcze być może artystą totalnym, pełnym, bo czasem wkrada się w jego grę pewna neurotyczność i brak kontroli, ale on po prostu każdą frazą opowiada historię - i jest w tym niezwykle autentyczny.
Zapisane

bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Październik 14, 2021, 10:22:16 »

Bardzo kibicuje Szymonowi. Z nerwow nie slucham juz na zywo. Bedzie jak bedzie. Kolosalna presja psychiczna nie tylko dla Szymka.
Zapisane
bartus
Ekspert
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2896


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : Październik 14, 2021, 10:34:44 »

Niezbyt przychylna atmosfera wokol Nehringa wsrod polskiej spolecznosci nie pomaga. Szkoda, ze jestesmy tacy nieprzyjazni wobec samych siebie
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

skarpetkacrraft watahacienia forumglador polski-serwer-rpg world-of-dogs